Jump to content

Да ли је допуштено да се животиње уводе у храм?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Џуманџи рече

Ahahaha :D A onaj deo gde lepo pitam "said who?" (i ti napises 'Па you')?

Аха... ја сам мислио да "said who?" значи: "ко је рекао да: нема никаквог разлога..." јер си болдовала "чисто безвезе" тако да сам мислио да се said who односи на то ко је рекао "чисто безвезе" и одговор је наравно: ти, у смислу да твоје "нема никаквог разлога" значи исто што и "чисто безвезе".

А ти сада кажеш да си питала: ко је рекао да не могу животиње у цркву тј. ко је дао ту забрану. То ми је чудно јер се твоје питање налази испод текста где се каже да су то оци 6. сабора. Мало ми чудно да питаш ко је рекао испод текста у коме пише ко је рекао.

 

пре 18 минута, Џуманџи рече

Ne, nidge nisam implicirala da bi Oci bilo kog od Sabora donosili kanone cisto bezveze

Значи слажеш се са каноном да животиње не треба да се уводе у храм тј. сматраш да има разлога да се животињама то забрани?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Lady Godiva рече

Да.

ОК, а шта са тим што канон васељенског сабора то изричито забрањује?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tek kad budemo usvojili sve slobode kao moderni svet ima da na konjima dolazimo u hram mislim kad je mogo Kaligula u parplament još onomad da ih uvodi..baš zaostajemo...:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сећам се свеноћног бденија у једном манастиру у Србији,уочи Благовести,када је жаба ушла у храм.Сви су гледали,нико је није дирао,но жаба је кренула у правцу олтара.Е када се приближила иконостасу,сигнализирано је ђакону да је избаци.Узео ју је за ногу и изнео напоље.После су кментарисали да нико није реаговао док је жаба била међу лаицима,али да не може у олтар.Но,било је то авантуристичко путовање једне жабе.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Кратос рече

Tek kad budemo usvojili sve slobode kao moderni svet ima da na konjima dolazimo u hram

Није... коњи ће на нама да улазе у храм... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Vladan :::. рече

ОК, а шта са тим што канон васељенског сабора то изричито забрањује?

Шта мене питаш, нисам га ја писала?

Сигурно је имао неки сврху. Као кад би сад људи почели да доводе Џекија и Пуфницу на службу, па онда забранили из практичних разлога.

Не мислим да постоји неки суштински разлог зашто би све животиње осим човека биле непожељне у дому Божијем. Ако набаса нека живуљка у храм, ништа страшно.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Lady Godiva рече

Шта мене питаш, нисам га ја писала?

Не питам те јер си ти писала канон, знам да ниси, него јер канон васељенског сабора каже да не може а ти да може, па би питање било: зашто мислиш да знаш боље од васељенског сабора?

пре 8 минута, Lady Godiva рече

Ако набаса нека живуљка у храм, ништа страшно.

ОК, ако набаса, ништа страшно, али питање из наслова теме је: да ли је допуштено да се животиње уводе у храм, свесно, намерно итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ствари се мењају на друштвеној сцени.У Грчкој овца шета у супермаркету и носи пелену.

http://www.telegraf.tv/zanimljivosti/12679-u-grckoj-ovce-nose-pelene-i-setaju-se-na-povocu

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Vladan :::. рече

Не питам те јер си ти писала канон, знам да ниси, него јер канон васељенског сабора каже да не може а ти да може, па би питање било: зашто мислиш да знаш боље од васељенског сабора?

ОК, ако набаса, ништа страшно, али питање из наслова теме је: да ли је допуштено да се животиње уводе у храм, свесно, намерно итд.

Одг сам ти у претходном посту, у делу који ниси цитирао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Lady Godiva рече

Одг сам ти у претходном посту, у делу који ниси цитирао.

Мислиш да су практични разлози а ти сада мислиш да тих практичних разлога више нема?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

њихов разлог 

Odakle ti ideja da je razlog samo jedan? 

Salu na stranu, ne pada mi na pamet da ti na bilo sta odgovaram. Interpretiraj slobodno, samo bez quote-a. :D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Џуманџи рече

Odakle ti ideja da je razlog samo jedan? 

Нема везе, наведи све разлоге са којима се не слажеш, јер ако кажеш да нема разлога да им се забрани вероватно се са свим теби познатим разлозима не слажеш.

пре 3 минута, Џуманџи рече

ne pada mi na pamet da ti na bilo sta odgovaram

Зашто?

пре 3 минута, Џуманџи рече

Interpretiraj slobodno

Па... добро... У контексту овог горе реченог изгледа да тролујеш.... :) 

пре 4 минута, Џуманџи рече

samo bez quote-a. :D

:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...