Jump to content

Keto i gladovanje


Препоручена порука

пре 7 часа, Zoki1988 рече

Tako je. I debeo sam i bolestan

Keteoidnu dijetu treba koristiti samo ako imaš epilepsiju. Tu je dokazano da samanjuje epileptične napade, ali ne postoji nijedna naučna studija koja dokazuje da ova dijeta ima dobar dugoročni uticaj na zdravlje. Što se tiče gubitka kilograma, ona može uticati na to da se kilogrami izgube vrlo brzo ali ono što je problem je i što je ispitano na velikom utorku ljudi je da takvi pacijenti prije završe fatalno s nekm bolešću nego oni koji nisu naglo gubili kilograme nekim razoraznim dijetama. 

Dakle krajnji zaključak je da za gubitak kilograma trba da unosiš raznorazne hrane, ali u manjim količinama, i da postepeno navikavaš organizam na manji unos, i postepeno gubiš kilograme, a da ako imaš neku bolest pomoć potražiš kod doktora, a nekoristiti nikakve dijete na svoju ruku. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, gothic88nika рече

Za dva meseca skinula 13 Kg.... Gadno je prvih 15 dana, vrtoglavice, trcanje u vc posle svakog zalogaja... Ali posle... Pucas od snage i optimizma! (Nikad nisi gladan, hehehehe) Osecas se kao ovaj celavi ispod... ;D

 

Jel keto il voda(sok)? Meni je zanimljivo što se umire strasti i nagoni i dosta sam mirniji. Imam bolju energiju i spremniji sam za molitvu. Tako da mi povremen osećaj gladi dođe kao sitnica u odnosu na duhovnu korist koju post daje. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

da ako imaš neku bolest pomoć potražiš kod doktora, a nekoristiti nikakve dijete na svoju ruku. 

Doktori preporučuju post i gladovanje( voda, sokovi) a i keto i hrono. Dosta ljudi je izlečilo rak na taj način. Ljudi odlaze na klinike da odrade postove samo radi čiščenja i obnavljanja organizma....

Nisam sektaš ali voleo bih da isprobam po par nedelja svakog takvog posta da bih video kako mi utiče prvenstveno na nivo energije i stanje duha. Ubeđen sam da na kraći rok ne može da bude štetno. Poznajem ljude koji imaju više energije i bolje se osećaju na ketu ili sirovi ishrani nego pre.

Zar nije smanjenje apetita dobra stvar pre svega za duh. Zar ne napadaju strasti čoveka prvo preko stomaka. Ne želim da jedem tako da sam otvoreniji za strasti pa da onda moram da se smiravam pivom, utakmicama, cigarama i seksom.

Hristos je jedini odmor čoveku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoki1988 рече

Doktori preporučuju post i gladovanje( voda, sokovi) a i keto i hrono. Dosta ljudi je izlečilo rak na taj način. Ljudi odlaze na klinike da odrade postove samo radi čiščenja i obnavljanja organizma....

"Doktori", ne i doktori. 

Niko nije izlečio rak na taj način. To nije zabilježeno u medicinskoj istoriji. 

Ljudi odlaze na "klinike", ne i na klinike. 

Čišćenje organizma je mit. Ako je organizam zatrovan toksinima, taj neko ne bi odlazio na "klinike", nego bi bio odnešen u hitnoj na kliniku. 

пре 1 сат, Zoki1988 рече

Nisam sektaš ali voleo bih da isprobam po par nedelja svakog takvog posta da bih video kako mi utiče prvenstveno na nivo energije i stanje duha. Ubeđen sam da na kraći rok ne može da bude štetno. Poznajem ljude koji imaju više energije i bolje se osećaju na ketu ili sirovi ishrani nego pre.

Nisi sektaš, ali te nešto vuče na sektaško mozgovanje i djelanje. 

 

пре 1 сат, Zoki1988 рече

Zar nije smanjenje apetita dobra stvar pre svega za duh. Zar ne napadaju strasti čoveka prvo preko stomaka. Ne želim da jedem tako da sam otvoreniji za strasti pa da onda moram da se smiravam pivom, utakmicama, cigarama i seksom.

Hristos je jedini odmor čoveku

Meni oplemeni duh kafica u pogodno vrijeme, čaša vina za dobrim ručkom, ili čokanić rakije u domaćinskom društvu, hladnom pivce uz kobasice i krompir ili tijekom neke utakmice. Cigare su bljak inače....seks je odlična stvar. Smanjenje apetita i stanje duha nemau nikakve veze jedno s drugim. Bijesan može biti i sit i gladan. Hristos je jedini odmor čovjeku, ali Hristos živi u svakom čovjeku prema tome traži Hrista u drugim ljudima, i mani se spiritualnog i monaškog tihovanja i sličnih fazona. Osamiti se poneka valja svakom čovjeku, ali kratkoročno, na bazi sata, dana, eventualno par dana, a ne stremljenje i oblikovanje kompletnog života prema tome. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Justin Waters рече

Nisi sektaš, ali te nešto vuče na sektaško mozgovanje i djelanje

Moguće....sektaš čuči u svima nama pa i u tvojoj isključivosti. Nemaš iskustva u pomenutim postovima a protiv si samo zato što ti priča ne odgovara. 

 

пре 33 минута, Justin Waters рече

Hristos živi u svakom čovjeku prema tome traži Hrista u drugim ljudima, i mani se spiritualnog i monaškog tihovanja i sličnih fazona.

Kako i u kolikoj meri živi ako živi? 

Ako si gledao klip dečka koji pali ikone videćeš da je i on tražio Hrista po kafićima, ulicama, kurvama, klišarima i opojnim sredstvima....i onda paljba naravno

Hristos je u crkvi i svetim tajnama...i u miru i tihovanju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoki1988 рече

Moguće....sektaš čuči u svima nama pa i u tvojoj isključivosti. Nemaš iskustva u pomenutim postovima a protiv si samo zato što ti priča ne odgovara.

Imam iskustva, i baš zato to iskustvo smatram jednom od najmračnijih perioda mog života. 

пре 8 минута, Zoki1988 рече

Kako i u kolikoj meri živi ako živi? 

Ako si gledao klip dečka koji pali ikone videćeš da je i on tražio Hrista po kafićima, ulicama, kurvama, klišarima i opojnim sredstvima....i onda paljba naravno

Hristos je u crkvi i svetim tajnama...i u miru i tihovanju

Kako i u kojoj mjeri neće ti se reći ako isključivo miruješ i tihuješ. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Justin Waters рече

Ciscenje organizma od toksina je najobicniji mit, bilo da se “ciscenje” radi putem pravloslavnog ili nekog drugog posta. 

Читаш ли:), ако човек неправилно и претерано пости, онда спречава организам да се сам бори против токсина

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Zoki1988 рече

Doktori preporučuju post i gladovanje( voda, sokovi) a i keto i hrono. Dosta ljudi je izlečilo rak na taj način. Ljudi odlaze na klinike da odrade postove samo radi čiščenja i obnavljanja organizma....

Nisam sektaš ali voleo bih da isprobam po par nedelja svakog takvog posta da bih video kako mi utiče prvenstveno na nivo energije i stanje duha. Ubeđen sam da na kraći rok ne može da bude štetno. Poznajem ljude koji imaju više energije i bolje se osećaju na ketu ili sirovi ishrani nego pre.

Zar nije smanjenje apetita dobra stvar pre svega za duh. Zar ne napadaju strasti čoveka prvo preko stomaka. Ne želim da jedem tako da sam otvoreniji za strasti pa da onda moram da se smiravam pivom, utakmicama, cigarama i seksom.

Hristos je jedini odmor čoveku

Који доктори? Ти немаш рак брате, колко сам те схватио. Већ идеш сваки радни дан у теретану. Гледај ко саставља дијету и имају ли потврђено кориштење у медицини, ја сам користио неке рецепте за спортску исхрану (не дијете) од британских и америчких стручњака, па није вредело јер нисам знао да треба хемија уз то да се користи. А та хемија опет захтева контра хемију за блокирање неки интелигенција у организму. Да не би дошло до хормонске мутације, ја сам јако опрезан са тим кухињама, избегавам их а здрав сам за сад.

Како мислиш у теретану са тим дијетама које ти исцрпе све из организма? Мсм. имаш ову дијету коју сам ти ја препоручио за снагу, то је мршање од 5-6 кг за 7 дана. И можеш опет периодично да је користиш. Користи се на ВМА са разлогом и јер је тестирана.

Имаш ли пример спортисте, који користи Кето дијету? али да после дијете у том налету енергије, одради један просечно напоран тренинг. Или трчање од неких два сата у серијама...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Аристарх рече

Читаш ли:), ако човек неправилно и претерано пости, онда спречава организам да се сам бори против токсина

Naravno...samo što niko ne govori o nepravilnom i preteranom postu. Ljudi poste na sokovima po par meseci. Neki praktikuju jednodnevni post na vodi ili limunadi jednom nedeljno. Veoma je zdravo i za dušu i za telo. 

Mislim da je jedini nepravilan i preteran post-pravoslavni post kakav se danas primnjuje u praksi( teorija je druga priča sasvim ). Znači, gomila nezdrave posne hrane u velikim količinama. Pa i moj se sveštenik udeblja u postu:)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Аристарх рече

Имаш ли пример спортисте, који користи Кето дијету? али да после дијете у том налету енергије, одради један просечно напоран тренинг. Или трчање од неких два сата у серијама...

Imaš link na prvoj strani. Čovek radi trening na ketu normalno a kad ima vodeni dan odradi lakši trening ili dva

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Zoki1988 рече

Tako je. I debeo sam i bolestan

Ако си дебео, то значи да негдје штека метаболизам, ендокрисни систем и варење. Ту помажу сви они пробиотици и ензими а нарочито природни, мада се може понекад и који вјештачки унијети и да се утврди гдје штека.

Тако ћеш сигурно изгубити на тежини.

Што се тиче тога да слабије једење доприноси духовности, да, то је тачно, међутим то само иде "у пакету".

То значи ако само смањиш унос хране а не радиш ништа друго - православна молитва, добра дјела, уздржања, милосрђе и милостиња, смањење гордости и сујете и осталих страсти, само уздржање од хране ће ти слабо донијети духовни плод, и бити мотив.

Ето тако..

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, timjančica рече

Што се тиче тога да слабије једење доприноси духовности, да то је тачно, међутим то само иде "у пакету".

Slažem se. Treba se čuvati takvog fanatizma gde se sve podređuje hrani i gde post nije odskočna daska ili atmosfera za duhovno delanje. Svaki takav post može donekle da pomogne čoveku. Neki se i pogube. Bez Hrista.

A sa Hristom je sve lakše i podnošljivije i jedino ima smisla. Uostalom, sve mi je dozvoljeno ali sve ne koristi ali bi i moglo koristiti ako Bog blagoslovi.

Imam i blagoslov od svog sveštenika da uđem u ketozu i da se prebacim na rotaciju. On naravno razume to jer je i sam već dve godine na takvom režimu ishrane. I trideset kila lakši:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Zoki1988 рече

Slažem se. Treba se čuvati takvog fanatizma gde se sve podređuje hrani i gde post nije odskočna daska ili atmosfera za duhovno delanje. Svaki takav post može donekle da pomogne čoveku. Neki se i pogube. Bez Hrista.

A sa Hristom je sve lakše i podnošljivije i jedino ima smisla. Uostalom, sve mi je dozvoljeno ali sve ne koristi ali bi i moglo koristiti ako Bog blagoslovi.

Imam i blagoslov od svog sveštenika da uđem u ketozu i da se prebacim na rotaciju. On naravno razume to jer je i sam već dve godine na takvom režimu ishrane. I trideset kila lakši:)

Хм..није баш јасно зашто би православни свештеник (претпостављам да говориш о православном?) био на таквом режиму исхране. За њега је прописани режим исхране правослани пост, осим ако није монах, тад отпада и месо. И онда и теби који можда по узору на њега почињеш благосиља да и ти започенеш..

Како год, данас у вријеме новотарија, ту су и многи прелешћени свештеници, то је сасвим сигурно. Зато сада више него икад важи, да " ти је све слободно али није све на корист", јер "многи су лажни пастири".

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, timjančica рече

данас у вријеме новотарија, ту су и многи прелешћени свештеници, то је сасвим сигурно

Hoćeš da kažeš da ako sveštenik praktikuje hrono, keto, paleo, sirova hrana ili kakav.drugi režim ishrane a da pri tom ne narušava pravila pravoslavnog posta, onda je on u prelesti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...