Jump to content

Атеисти питају вернике

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

  • Гости
Guest свештеник Иван

На овој теми људи који се изјашњавају као атеисти могу питати вернике (било православне или неке друге вероисповести) о свему што их занима.

Напомена:

Свако вређање или омаловажавање саговорника биће најстроже санкционисано трајним бановањем са православног форума  8086.gif . Ко није за разговор нека прескочи ову тему као и ову:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6210.0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je moguće da je Hrišćanstvo zapravo prevara. Poznato je, da je kod Jevreja sve (pa i religija) u službi politike. Cilj te prevare bi bio stvaranje nove religije, prilog ovoj teoriji je činjenica, da su većina Rimljana i Jevreja umešanih u Hristovo raspeće kasnije postali prvi velikodostojnici hrišćanske vere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да је могуће да је Хришћанство превара,чак не мора да буде ни превара него може да буде и неистина.Ја као биће које је неспособно да ишта докаже оставља могућност и за то.

Не знам да је све код Јеврејау служби политике,али да је код њих политика у служби опстанка народа-свакако.

Е сад,што се тиче твоје теорије она ми је нелогична из разлога што су ти исти Јевреји убијали Хришћане и што су одбили да приступе хришћанској заједници и оставили је на милост и немилост Римљанима.То би било исто као кад би неко убацио шпијуна у неку службу и овима открио ко је шпијун и који је његов задатак.На основу тога мислим да се не би могло закључити да тај ко је убацио шпијуна ради са шпијуном него обрнуто:да ради против њега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да је могуће да је Хришћанство превара,чак не мора да буде ни превара него може да буде и неистина.Ја као биће које је неспособно да ишта докаже оставља могућност и за то.

Не знам да је све код Јеврејау служби политике,али да је код њих политика у служби опстанка народа-свакако.

Е сад,што се тиче твоје теорије она ми је нелогична из разлога што су ти исти Јевреји убијали Хришћане и што су одбили да приступе хришћанској заједници и оставили је на милост и немилост Римљанима.То би било исто као кад би неко убацио шпијуна у неку службу и овима открио ко је шпијун и који је његов задатак.На основу тога мислим да се не би могло закључити да тај ко је убацио шпијуна ради са шпијуном него обрнуто:да ради против њега.

Ok dopada mi se odgovor.

A sada, zašto svi ljudi ne veruju u istoga Boga. Ali bez one pričice o Vavilonskoj kuli. Da li to znači da postoji prava religija i one lažne religije. Znači li to da su svi Hinduisti i Budisti i drugi zapravo u zabludi, pa kakav je to Bog kada za njega postoje izabrani narodi i oni drugi ne dostojni istine.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји један Бог и, следствено томе, једна права вера (прави однос са тим једним Богом). Појава мноштва вера, па и мноштва богова, плод је људске декаденције. Зашто? Човек је створен као слободно биће, а слобода може свашта па и да измишља лажне богове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји један Бог и, следствено томе, једна права вера (прави однос са тим једним Богом). Појава мноштва вера, па и мноштва богова, плод је људске декаденције. Зашто? Човек је створен као слободно биће, а слобода може свашта па и да измишља лажне богове.

Kako možemo znati, od toga mnoštva, koja vera i Bog su pravi? Da li će ljudi koji ne pripadaju pravoj veri biti kažnjeni? Zašto bog ne opomene "ljude u zabludi" da su na pogrešnom putu, zašto se ne ukaže i njima, zašto bi samo Jevreji bili izabran narod?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји један Бог и, следствено томе, једна права вера (прави однос са тим једним Богом). Појава мноштва вера, па и мноштва богова, плод је људске декаденције. Зашто? Човек је створен као слободно биће, а слобода може свашта па и да измишља лажне богове.

Kako možemo znati, od toga mnoštva, koja vera i Bog su pravi? Da li će ljudi koji ne pripadaju pravoj veri biti kažnjeni? Zašto bog ne opomene "ljude u zabludi" da su na pogrešnom putu, zašto se ne ukaže i njima, zašto bi samo Jevreji bili izabran narod?

Знамо тако што слушамо Божије откривање. Пуноћа тог откривања је Личност Исуса Христа. Хришћанима није својствено да суде о осталим религијама у погледу њиховог спасења. То је Божији посао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

Ne postoje izabrani narodi pred Bogom, niti izabrani ljudi, Bog je dao svakome slobodu da vjeruje u sta hoce i kako hoce, ili da ne vjeruje nikako, sve je stvar licnog izbora i vazna je samo sloboda, mislim da postojao Bog ili ne, (ja iz licnog iskustva znam da postoji, mozda sam malo lud confused-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused1' /> ili sam opsjednut fantazijama i umisljanjem kako ces ti vjerovatno pomisliti :nene:), ali vjerovali ili ne to nije razlog za mrznju :mad: ili tucu catfight, jer kad bi svi mislili i radili isto blo bi krajnje monotono i dosadno 291291291

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zašto bog ne opomene "ljude u zabludi" da su na pogrešnom putu, zašto se ne ukaže i njima, zašto bi samo Jevreji bili izabran narod?

Ко каже да их не опомиње? Питање је да ли људи обраћају пажњу на те опомене. Природа, историја, кроз све то говори Бог.

Нису Јевреји изабрани у смислу да је само њима поклоњено спасење. Јевреји су изабрани као карика у историјском ланцу Божијег откривања човеку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да је могуће да је Хришћанство превара,чак не мора да буде ни превара него може да буде и неистина.Ја као биће које је неспособно да ишта докаже оставља могућност и за то.

Не знам да је све код Јеврејау служби политике,али да је код њих политика у служби опстанка народа-свакако.

Е сад,што се тиче твоје теорије она ми је нелогична из разлога што су ти исти Јевреји убијали Хришћане и што су одбили да приступе хришћанској заједници и оставили је на милост и немилост Римљанима.То би било исто као кад би неко убацио шпијуна у неку службу и овима открио ко је шпијун и који је његов задатак.На основу тога мислим да се не би могло закључити да тај ко је убацио шпијуна ради са шпијуном него обрнуто:да ради против њега.

Ok dopada mi se odgovor.

A sada, zašto svi ljudi ne veruju u istoga Boga. Ali bez one pričice o Vavilonskoj kuli. Da li to znači da postoji prava religija i one lažne religije. Znači li to da su svi Hinduisti i Budisti i drugi zapravo u zabludi, pa kakav je to Bog kada za njega postoje izabrani narodi i oni drugi ne dostojni istine.

Ја мислим да сви вјерују у истог БОГА само га на погрешан начин исповиједају или му приступају погрешно.

Е сад,вјера у БОГА је условљена слободном вољом.Ако ми држимо вјеру и ако учимо наше потомке тој вјери вјера ће се одржати.

Сијасет одговора се може дати зашто има на стотине хиљада вјера али ја сам опет ту немоћан да дам конкретан одговор јер полазећи од тога што сам вјерник и што вјерујем у БОГА као апсолута мени су Његови путеви и планови непознати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok zamislimo sledeću hipotetičku situaciju:

Neko dete od rodjenja držimo izolovanim od bilo kog religijskog ili magijskog učenja i na sva njegova pitanja o svetu i ljudima dajemo mu upotpunosti naučne i racionalne odgovore. Recimo tako odgajan čovek nikada u toku svoga života ne čuje od drugih ljudi za pojam boga ili religije, živi u društvu gde to niko ne pominje, gde u jeziku uopšte ne postoje takvi pojmovi . Da li bi onda takav čovek uopšte mogao razviti neki religijski osećaj ili predstavu (pojam) o Bogu? Drugim rečima da li se vera kao pojam prenosi, ako je ne bismo dobili ili spoznali od drugih ljudi, onda za nju ne bismo ni znali, ne bi nam ni bila poznata kao pojam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда се поставља питање како је први човјек почео да вјерује јер је по твојој анализи опет морао да постоји почетак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

89898989898989 ako se vjera prenosi kulturno i nasljedno i ako je to uticaj i izmisljotina sredine kako bi se objasnili neki nerazumljivi dogadjeji, kako to da na svijetu nije nadjen ni jedan narod, pleme, pa cak ni najizolovanija etnicka grupa da nije imala pojmove Bog i vjera u svom jeziku, i ako se vjera nasljeduje kroz odrastanje ,a svi su je narodi nasljedili znaci li to da smo svi istog porijekla?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok zamislimo sledeću hipotetičku situaciju:

Neko dete od rodjenja držimo izolovanim od bilo kog religijskog ili magijskog učenja i na sva njegova pitanja o svetu i ljudima dajemo mu upotpunosti naučne i racionalne odgovore. Recimo tako odgajan čovek nikada u toku svoga života ne čuje od drugih ljudi za pojam boga ili religije, živi u društvu gde to niko ne pominje, gde u jeziku uopšte ne postoje takvi pojmovi . Da li bi onda takav čovek uopšte mogao razviti neki religijski osećaj ili predstavu (pojam) o Bogu? Drugim rečima da li se vera kao pojam prenosi, ako je ne bismo dobili ili spoznali od drugih ljudi, onda za nju ne bismo ni znali, ne bi nam ni bila poznata kao pojam.

Нелогично и нетачно. Ако Бога заиста нема, ко је онда првоме човеку "трубио" о појму Бога?

У Амертици, чини ми се (погледаћу литературу па ћу прецизно цитирати), била је девојчица од рођења слепа и глувонема. Лекари су некако успели да успоставе комуникацију са њом. Када су јој објашњавали појсам "Бог" она им је "одговорила" да је знала за то само није знала како су они том појму дали име. Погледаћу литературу па ћу прецизније о овом случају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...