Jump to content

Атеисти питају вернике

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

ma , ok...

al'  nije li njemu "u interesu" da svi budu uz njega ?

što se igramo žmurke , kad on može (da kažemo ...) jednim potezom da svima učini veliku uslugu ?

Što da verujemo , što da ne ZNAMO ? .. s v i ...

Па Он би волео да сви буду уз Њега, свога добра ради, али поштује свачију слободну вољу, да неко ко не жели и не буде уз Њега.

Лично, знам како сам се изгубљено осећала немајући Га уз себе.

А самном је јер ја то хоћу, а Он хоће да свако Његово створење буде са Њим.

ne želi zato što ne veruje da on postoji ....

to i kažem ... da SVI ZNAJU  ...

ŠTO BI TO BIO PROBLEM ?

Верује се срцем. Можда нам и родитељи преносе веру/неверу, у детињству, не знам.

Тешко да може да се објасни речима bighugbighug

Рецимо, никад нисам сумњала да Он постоји .. само Га нисам познавала као сад .. што можда и није много, али у односу на раније јесте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

bighugbighugZvonko izvini :group111:

napisao sam glupost  :)

upravu si potpuno, samo sam htio da kazem muzicaru da i jedni i drugi tesko mijnjamo misljenje

muzicaru ti se brines da nije nesto mijenjano u vjeri , jeste mjenjano je, pa zato i postoje tolike verzije Hriscanstva...

vasa predpostavka je da je vjera prevara ;)

mozda jeste

ja sam poceo da vjerujem sa 6 godina kada nas je u Ostrogu srela jedna monahinja i ispricala nam svoj zivot

bila je muslimanka, djete joj je bilo tesko bolesno, kod Vasilija Ostroskog se desilo cudo i dijete je ozdravilo, ona se krstila i zamonasila...

ako sam tada prevaren drago mi je zbog toga ,jer je vjera i ovo sto osjecam prelijepo, desava se da cak ponekad osjecam Boga, i bio bih presrecan da me tako neko svaki dan vara ,ako je sve prevara

Link to comment
Подели на овим сајтовима

novo pitanje :

kada onako razmišljate ...

mislite li da je moguće da je vršena "obrada podataka" od nulte godine , pa naovamo !

to pitam jer vidim kako centri moći , na bilo kom nivou , stalno manipulišu (ili pokušavaju) činjenicama !

uvek je tako bilo !

čak i u današnje vreme , kada informacije putuju velikom brzinom

zamišljam kako je lako bilo (izvodljivo) , u vezi dogadjaja od pre 2000 god. , da se od strane hrišćana ...

za sve to vreme ...

-nešto doda

-nešto oduzme

-nešto "obradi"

a ljudi k'o ljudi .... skloni su prevarama , skloni su skretanju vode na svoj mlin ...

šta mislite o tome ?

То може да се провери, историја има своје законе.

nije baš tako ... ako bi cela planeta bila svedok  :)

ono od pre 2000 god. je bilo ... lokalnog karaktera , ipak ... vrlo lokalnog , u odnosu na veličinu zemlje ! :group111:

Мислиш да би нешто било другачије?

Али опет понављам - изгледа да ниси пажљиво прочитао мој први одговор - вера није "знање" да Бог постоји. Да се све звезде на небу поређају  у велики крст људи би остали исти као до сада, а можда би постали и још гори.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Maša

lepo ...

samo , što me citiraš kad ne odgovaraš na ono što pitam ... :)

Где те цитирам?

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.

пс а ко је ближи Богу, то само Он зна :group111:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Maša

lepo ...

samo , što me citiraš kad ne odgovaraš na ono što pitam ... :)

Где те цитирам?

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.

пс а ко је ближи Богу, то само Он зна :group111:

ovde :

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6213.msg172538.html#msg172538

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest srna u izgubljenom raju

nije pijanstvo vec prelijep osjecaj ljubavi, i prisustva Bozijeg, znam da ces misliti da sam u transu, da sam zanesenjak, ali vjeruj mi da se Bog moze i vidjeti i osjetiti i tada vise nije vjerujem, nego znam

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Maša

lepo ...

samo , što me citiraš kad ne odgovaraš na ono što pitam ... :)

Где те цитирам?

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.

пс а ко је ближи Богу, то само Он зна :group111:

ovde :

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6213.msg172538.html#msg172538

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

novo pitanje :

kada onako razmišljate ...

mislite li da je moguće da je vršena "obrada podataka" od nulte godine , pa naovamo !

to pitam jer vidim kako centri moći , na bilo kom nivou , stalno manipulišu (ili pokušavaju) činjenicama !

uvek je tako bilo !

čak i u današnje vreme , kada informacije putuju velikom brzinom

zamišljam kako je lako bilo (izvodljivo) , u vezi dogadjaja od pre 2000 god. , da se od strane hrišćana ...

za sve to vreme ...

-nešto doda

-nešto oduzme

-nešto "obradi"

a ljudi k'o ljudi .... skloni su prevarama , skloni su skretanju vode na svoj mlin ...

šta mislite o tome ?

То може да се провери, историја има своје законе

.

pa , istorijskih činjenica je vrlo malo ...

govorim o hrišćanskoj verziji odigravanja dogadjaja !

nije baš tako ... ako bi cela planeta bila svedok  :)

ono od pre 2000 god. je bilo ... lokalnog karaktera , ipak ... vrlo lokalnog , u odnosu na veličinu zemlje ! :group111:

Мислиш да би нешто било другачије?

ja mislim !

a ti ... ne misliš ?

Али опет понављам - изгледа да ниси пажљиво прочитао мој први одговор - вера није "знање" да Бог постоји. Да се све звезде на небу поређају  у велики крст људи би остали исти као до сада, а можда би постали и још гори.

pa zato što ne paziš šta te pitam !

TO baš i kažem ... kada bi ljudi ZNALI ... SVI LJUDI ... i naravno da se ne bi više nazivalo verom !

Да се све звезде на небу поређају  у велики крст људи би остали исти као до сада, а можда би постали и још гори.

ja bih bio siguran da boga ima ... u tom slučaju , za ostale ne bih znao !

mislim da bi mnogi uvažili taj znak , taj veliki znak ....

i zašto bi onda (kažeš "možda") postali gori ?

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Maša

lepo ...

samo , što me citiraš kad ne odgovaraš na ono što pitam ... :)

Где те цитирам?

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.

пс а ко је ближи Богу, то само Он зна ;)

ovde :

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6213.msg172538.html#msg172538

Одговарам на питање, али не како ти очекујеш да ја треба да одговорим, већ онако како јесте.

u vezi :

al'  nije li njemu "u interesu" da svi budu uz njega ?

što se igramo žmurke , kad on može (da kažemo ...) jednim potezom da svima učini veliku uslugu ?

Što da verujemo , što da ne ZNAMO ? .. s v i ...

moje pitanje je bilo:

... da SVI ZNAJU  ...

ŠTO BI TO BIO PROBLEM ?

tvoj odgovor:

Верује се срцем. Можда нам и родитељи преносе веру/неверу, у детињству, не знам.

Тешко да може да се објасни речима

Рецимо, никад нисам сумњала да Он постоји .. само Га нисам познавала као сад .. што можда и није много, али у односу на раније јесте.

nisi mi baš odgovarala na pitanje  :group111:

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То може да се провери, историја има своје законе

pa , istorijskih činjenica je vrlo malo ...

govorim o hrišćanskoj verziji odigravanja dogadjaja !

Треба проучити. Има више историјских извора о Христу него о многим историјским личностима и догађајима из тог времена који се не доводе у питање.

Али опет понављам - изгледа да ниси пажљиво прочитао мој први одговор - вера није "знање" да Бог постоји. Да се све звезде на небу поређају  у велики крст људи би остали исти као до сада, а можда би постали и још гори.

pa zato što ne paziš šta te pitam !

TO baš i kažem ... kada bi ljudi ZNALI ... SVI LJUDI ... i naravno da se ne bi više nazivalo verom !

Ниси ме разумео. Хоћу да кажем како "знање" у том смислу ништа не мења/помаже у ономе што је суштина вере. И када би "знао", човек би и даље имао пред собом проблем односа према Богу, ближњима и уопште свету око себе - што је суштина вере.

Да се све звезде на небу поређају  у велики крст људи би остали исти као до сада, а можда би постали и још гори.

ja bih bio siguran da boga ima ... u tom slučaju , za ostale ne bih znao !

mislim da bi mnogi uvažili taj znak , taj veliki znak ....

i zašto bi onda (kažeš "možda") postali gori ?

Хтео сам да ублажим, ја сам у ствари сигуран да би постали гори.

Вера је када схватиш да све што постоји (да не кажем "створено") има смисао, а као врхунац свега - човек. Ту се не полази од нечег спољашњег, већ од унутрашњег. Зашто смо на овом свету? Да ли је човек заиста само случајна игра атома или јединствено и непоновљиво биће? И низ тих питања се наставља са још озбиљнијим и важнијим... Вера је храброст да се послуша унутрашње биће и одговори на та питања. Онда је такав "спољашњи знак" сувишан и бесмислен.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Понесен Моцартовим питањем ( https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6210.msg172616.html#msg172616 )

Шта ћете рећи када на крају историје ако неким пуким случајем се испостави да Бога нема?

Интересантно је пратити обе теме.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ми који верујемо у Бога Свету Тројицу, Јединог истинског Бога нећемо рећи ништа. Ако Бога Свете Тројице нема, ја ћу свакако бити срећан због овог невероватног исукства да са чврсто осећао Његово присуство у мом животу. Но, како ћу бити мртав и распаднут нећу моћи ништа рећи зато што сам мртав и зато што нема ништа. Ту смо и ми који верујемо и атеисти исти. Но, сада се враћамо поново на тему:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,6210.msg172616.html#msg172616

Link to comment
Подели на овим сајтовима

novo pitanje :

kada onako razmišljate ...

mislite li da je moguće da je vršena "obrada podataka" od nulte godine , pa naovamo !

to pitam jer vidim kako centri moći , na bilo kom nivou , stalno manipulišu (ili pokušavaju) činjenicama !

uvek je tako bilo !

čak i u današnje vreme , kada informacije putuju velikom brzinom

zamišljam kako je lako bilo (izvodljivo) , u vezi dogadjaja od pre 2000 god. , da se od strane hrišćana ...

za sve to vreme ...

-nešto doda

-nešto oduzme

-nešto "obradi"

a ljudi k'o ljudi .... skloni su prevarama , skloni su skretanju vode na svoj mlin ...

šta mislite o tome ?

брате то да је неко покушао, озбиљно би се повредио, као неко неук ко се игра са атомском бомбом ...

било је покушаја јереси, излета којекаквих, па се стадо скупљало све више, а истина је остајала и јесте само једна, никад промењена.

наша вера на зависи од пар речи у некој књизи, нити пар поука неколико светитеља.

наша вера је вера у Господа, а не у књигу, наша вера је једноставно начин живота, а не нешто што се практикује само недељом.

наша вера се може свести у две реченице и један догађај - поштуј Бога и воли ближњега као себе сама, и Васкрс као догађај и његову последицу - свето причешће.

све остало је низ објашњења и упутстава како да се стигне до Бога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...