Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

On 10.3.2020. at 18:39, Antonio рече

која је предност живота са вером да Бог који је у библију? али на хришћански начин ако посматраш. не мислим на муслимане.

ово што ти питаш, је ситуација где је учење конфликтно на нивоу логике човека. Све што библија помиње је непрактично и пуно мистике која одговара јако скромној ителигенцији или чудној перцепцији закона света. Библија се позива на директну моћ од бога да се раде чуда невиђена ако се човек одрекне своје логике и перцепције. Тада је свет који се види стварно пун чуда како наводе искуства, али та чуда нису на ниво перцепције просечне интелигенције људи. Без жеље да увредим некога, али библија сматра да су пример божанских особина они људи који су рођени у инцесту и њихов ум је бр.1. А такво веровање подређује просечног човека неким особинама људи који су рођени у инцесту, дал је то даунов синдром или неки од других многобројних синдрома који се јављају...

Како ће тај логички конфликт да се покаже, то је већ ствар сваке индивидуе. Лично ја не могу да замислим да припадам некој верској организацији. То ми је непримењиво, али могу да причам и дружим се са религиозним људима приватно. Јер ја верујем у извор живата који дефакто постоји али не би улазио у дефинисање и то карактерисао као божанство, монотеизам, поларност тражио, или разматрао суштину тог бића, начин комуникације кроз неке ритуале... 

ti si konfliktan na nivou logike. 

pogledaj proste stvari. 

nauka kaže da inteligencija nije nužno uskraćena potomcima rodoskrnavljenja. konkretno kod nas medicina i srpska pravoslavna crkva su jedini koji zahtijevaju da se u zakonu srbije zabrani brak između rođaka zbog problema sa kojim se suočava crkva. crkva još nije obnovila rodoslove koji su uništeni tokom komunista, pa ne može svakog pojedinca da upozori na rodnu vezu unutar 9 koljena ili rodbinu rodbine.

rodoskrnavljenje u bibliji. hmmm. Biblija je zabilježena hronika jednog naroda koji je prihvatio druge narode i bilježio njihov život takođe. brate kao što amiši u pensilvaniju hrane čitavu državu praktično besplatno sa svojim pojoprivrednim radom i žive u rodoskrnavljenju, oni su na brizi drugih naroda ali im to vraćaju radom. tako su jevrejima neki narodi vadili podzemne vode u samoj pustinji pa imamo primjere masade koju su gradili na planini u samoj pustinji đe vode nema praktčno ni hlada. hipotetički pitam, ko danas tako nešto moža da prihvati da radi svojim rukama i primitivnim alatom, kad ima priliku da za par dana hoda ode u razvijenu zajednicu i ima siguran život za sebe i potomstvo.

samim tim razdvoji narode izraela kroz mojsijevo pisanje, pa ćeš uvidjeti da ono pleme koje ne živi u rodoskrnavljenju vlada i brine nad onim koje živi u rodoskrnavljenju. zato je zabrana braka između plemena izraelovih bila. ne da bi svi živjeli u incestu bre.

Ateisti vjeruju da bezkonačnim brojem pokušavanja, normalno dijete može da se rodi u takvoj zajednici. albert ajnštajn je zbog tog pitanja ostavio milevu marić i oženio svoju rodicu. ona je imala mnogo pobačaja, mnogo djece su uspavali nakon rođenja. ali predsjednik franklin ruzvelt je istu stvar uradio i dobio jedno zdravo dijete sa time da je oženio rodicu 5 koljena. to je osnovno obrazovanje svjetske istorije, ajnštajnove teorije su ozbiljno dovedene u pitanje modernom naukom, kao i inspiracija za iste jer je loše plagirao radove klijenata. ali će ostati upamćen kao neko ko vjeruje u incest i što bi tesla rekao svojevremeno za njega da jako loše svira violinu pa mora da izađe iz te prostorije. razumiješ baš taj ajnštajn je sebe smatrao ateistom i simbol je ateizma kao i darvin koji je incest promovisao po britaniji u ime carske porodice. baš taj komunizam ga je slavio. baš taj hitler je vjerovao takođe da rodoskrnavljenje stvara njemce kao plave, jer je albinizam posljedica incesta. to su ljudi 19 vijeka koji su suprotni savremenoj srpskoj politici i nauci, evropskoj, ruskoj...

hahahahahaha. postavi sebe pitanje. jeli ti sestra svaka srpkinja ili ruskinja, austrijanka, norvežanka... Jeste u hrišćanstvu, ali to ne znači da ste od istih roditelja bukvalno, naravno ako se pazi rodoslov koji pokušavaju da iskorijene u 19 i 20 vijek. I ako se redovno ispovijedaju preljube, nema rodoskrnavljenja ali smo svi braća i sestre na prirodan način, bez straha, trauma, zdravstvenih posljedica...

pogledaj evropu prije komunizam. vladale su kaste ljudi rođeni u rodoskrnavljenu. bili su privilegovani feudalci austrougarske, rusije, njemačke, španije, italije... taj komunizam je samo spriječio veliku osvetu pravih hrišćana evrope i crkve uopšteno, jer brate niti crkva niti čovjek nema pravo na posjedovanje metar kvadratni zemlje nego samo oni, nestaju katolička bratstva protiv rodoskrnavljenja, pravoslavne crkve takođe, ubijaju popove, narode progone.... komunisti su doveli do ravnopravnosti jednih i drugih.

ta mistika koju pominješ na nivo mentalno zaostalih ljudi... Njegoš nije bio drogiran ili rođen u rodoskrnavljenju roditelja, zato što je stalno imao neke prikaze, čuo glasove tokom molitvi. ostavio opis astralnog putovanja koje je zabilježio u luči mikrokosmoj, tada razgovara sa svjetlošću i to je napisao vladika ne zaboravi. čovjek koji nije rođen u porodici koja je praktikovala incest, nije imao incidente u ruskoj školi da ga navode kao ludaka jer leti po vasioni, razgovara sa svjetlošću... to je čovjek visok preko 2 metra, orazovan, bez vidljivih simptoma incesta na portretima njega samog. možda je tamjan psihoaktivan, šta znam jer mene vazda ošamuti malo pa preklapam jezikom kao da sam pio alkohol.

ne pripadaš vjerskoj organizaciji, ne moraš ako nećeš ali pravoslavna vjera je dokazana u nauci danas pa je samim tim to i dokazana vjera. Jer eto vidimo da postoji bog svestvoritelj koji je postavio zakone života, koji su opitni najbolje na potomstvu onih koji rodoskrnave, jer ne mogu preživjet sami. zato je evharistija i brak sveta tajna jednaka drugim svetim tajnama. satana je suprotnost ovaploćenju logosa tj. znanja. to je onaj koji je najpametniji i dovoljan sam sebi, pa odbija ostale i postaje onaj koji rodoskrnavi i nestaje kao narod, porodica, pojedinac... baš to božanstvo koje pominješ, kao izvor života bitiše podjednako u svakom živom biću kroz očiglednu milost božiju i kaznu.

satana nije prihvatio da su svi ljudi bogovi i boginje, sa više ili manje opcija u tome. sa jedinom razlikom da nose grijehe ili bezgrješnost roditelja kroz njihov izbor partnera. to je predstavljeno nebesima i skalma na nebu. zašto bi neko postao samodovoljan sebi u strahu, treba rodoslov da se čuva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja prosto ne mogu vjerovat da neko napada crkvu zbog incesta i brani ateizam.

savremeni ateizam je nastao kao prkos na medicinski dokaz koji podržava vjerovanja crkve. ateizam je opozicija zabrani rodoskrnavljenja prije svega, oni koji vjeruju da je dobro dobit potomstvo sa rodbinom, da će potomci biti junaci iz marvelovih filmova sa specijalnim moćima. ko voli ateizam gleda marvelove filmove o supermenu, spajdermenu, x menu... to se vazda znalo.

ateisti srbije. samo ako nijesu srbi porijeklom:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Nikk рече

Ateisti vjeruju da bezkonačnim brojem pokušavanja, normalno dijete može da se rodi u takvoj zajednici.

Odakle ti ta ideja?

 

пре 7 минута, Nikk рече

rodoskrnavljenje

Česta greška... reč je rodoskrvnavljenje ili rodoskrvnuće... od rod sa (svojom) krvlju... a ne od skrnavljenje roda...

 

Цитат

ne pripadaš vjerskoj organizaciji, ne moraš ako nećeš ali pravoslavna vjera je dokazana u nauci danas pa je samim tim to i dokazana vjera.

Kako je pravoslavna vera "dokazana u nauci"? Šta ti to uopšte znači?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Nikk рече

savremeni ateizam je nastao kao prkos na medicinski dokaz koji podržava vjerovanja crkve. ateizam je opozicija zabrani rodoskrnavljenja prije svega, oni koji vjeruju da je dobro dobit potomstvo sa rodbinom, da će potomci biti junaci iz marvelovih filmova sa specijalnim moćima. ko voli ateizam gleda marvelove filmove o supermenu, spajdermenu, x menu... to se vazda znalo.

Niđe veze...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado kako odakle, pa u školu smo učili darvinovu teoriju evolucije i ateizam. Ja barem sam zapamtio, to piše u njegovu knjigu i ajnštajn pominje to

unutar 9 koljena je zabranjeno u crnu goru vazda bilo. samo ne-srbi su drugačije radili. a to su lacmani tj. jevreji. ali njih su jevreji sami gledali kao nižerazredne jevreje. pa migranti iz albanije i neki grkokatolici

na ovo treće pitanje mi nije jasno kako pitaš to. pa to znači da medicinska nauka brani incest kao i crkva. to je izašlo u novine. savremena politička nauka smatra da mi koji nijesmo rođeni u rodosknavljujućem braku imamo pravo da posjedujemo zemlju u njemačkoj, austriji... politička nauka smatra da nema razlike između građana uopšte, iako to ateisti smatraju očigledno počevši od ajnštajna, frenklina ruzvelta, darvina, britanske kraljevske porodice koja je napala princa jer je oženio glumicu a ne neku rodicu...

 

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Avocado рече

Niđe veze...

 

pogriješio sam možda za ajnštajna. vjerovatno se čovjek razuvjerio kasnije. ali očigledno da jeste bio ateista čim je sestričnu oženio.

analizirao sam Marvel kao biznis ideju, i vidio da je to čisto vjerovanju u naučni ateizam đe je tema da većina svijeta, oće da istrijebi dio građana jer su mutanti. a ti mutanti imaju sposobnosti koje su vanserijske. odprilike darvin na kvadrat. U tim stripovima, filmovima i serijama se prikazuje prikriveno rodoskrnavljenje i izlaganje radijaciji kao metod za stvaranje superheroja od mlade đece. to je najveći idiotizam koji đeca gledaju po meni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jeli frenklin ruzvelt oženio rodicu namjerno. jeli to uradio ajnštajn, jeli darvin sestričnu oženio. to je osnova i njihove politike i naučnih radova u suštini. 

Avokado, pa ako ja oženim djevojku iz beograda čiji su preci migrirali iz crne gore. To znači da sam oženio kćerku mog strica, jer su moj i njen otac iz istog dijela srpskih zemalja. Dok, ako oženim djevojku iz beograda čiji su preci mogrirali iz kraijine. To znači da sam oženio kćerku mog ujaka jer je meni majka iz krajine došla. pa su njeni od iste grupe srba.

razumiješ, nije u pitanju rodoskrnavljenje ili rodokrvljenje iakoje to riječ sa istim značenjem kod nas.

neki ljudi to miješaju. uzmu zdravo za gotovo to što Isak ženi kćer od brata njegove majke Sare. Ali to je dokaz da Avram i Sara nijesu bili brat i sestra već iz istog naroda. Čak taj čovjek od kojeg on uzima kćerku za ženu, nije rođeni brat Sare nego pripadnik njenog sela, naselja grada odakle je potekla.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado pravi jevreji nijesu imali brakove međusobom. ali zajednice koje žive sa njima i dio su učenja o bogu i zakonima božijim jesu imali incest kao čestu pojavu. zato je brak zabranio mojsije.

ovo da je mojsijev Bog bio bik, imamo mi u tradiciji u crnu goru. kad te čovjek iznervira pokažeš mu rog kao simbol sa prstima. Kod rane crkve se prevodila kao rogovi sa herbrejskog, riječ koja danas označava svjetlost božiju koja je ozarila lice mojsija kad silazio sa planine sinaja sa 10 zapovjesti. i onda je zateko jevreje da su napravili spomen statuu bika njemu jer su pomislili da neće doći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Како учитељи кажњавају децу најнемирнију....ставе их у прву клупу...тик поред њих....аналогно томе....:smeh1: Послушајте од  1:45

Немој ништа да ме питате...ово је тема питајте атеисте .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Рапсоди рече

Како учитељи кажњавају децу најнемирнију....ставе их у прву клупу...тик поред њих....аналогно томе....:smeh1: Послушајте од  1:45

Немој ништа да ме питате...ово је тема питајте атеисте .

Ne vidim pitanje...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Avocado рече

Ne vidim pitanje...

 

Следи да, веровали или неверовали, Бог вам следује, од вас зависи  како ћете  Га доживљавати...као пакао или као рај...сходно  поставављеном  клипу. Питање је било између редова . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Рапсоди рече

Следи да, веровали или неверовали, Бог вам следује, од вас зависи  како ћете  Га доживљавати...као пакао или као рај...сходно  поставављеном  клипу. Питање је било између редова . 

Koje pitanje?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...