Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Шта је убица урадио жртви ако постоји вечни живот? Па искрено ништа посебно, само ју је одвео код бога мало раније него планирано. Добро, одвојио ју је од породице, али у поређењу са читавом вечношћу током које ће сви бити на окупу, ово је стварно занемарљиво.

Чекај, ти си атеиста а верујеш у вечни живот и да душа након смрти одлази код Бога?

Мислим да је више него јасно да сам причао о хипотетичком сценарију, ШББКББ, и да верујем у ово друго, да после смрти нема ништа те да је убиство најгори злочин који постоји.

Бог је скоро па свемогућ. Он може све да уради... осим да изневери очекивања свог верника.

XIO

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је убица урадио жртви ако постоји вечни живот? Па искрено ништа посебно, само ју је одвео код бога мало раније него планирано. Добро, одвојио ју је од породице, али у поређењу са читавом вечношћу током које ће сви бити на окупу, ово је стварно занемарљиво.

Чекај, ти си атеиста а верујеш у вечни живот и да душа након смрти одлази код Бога?

Мислим да је више него јасно да сам причао о хипотетичком сценарију, ШББКББ, и да верујем у ово друго, да после смрти нема ништа те да је убиство најгори злочин који постоји.

Извини, нисам одмах схватила.

А зашто је убиство најгори злочин ако ћемо и овако и онако сви да умремо, на овај или онај начин? Зар није убиство само један од могућих начина?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па мислим да се одговор на ово намеће сам од себе. Ако је овај живот све што постоји без икакве прилике да се поправи неправда, онда питање правде постаје УТОЛИКО БИТНИЈЕ! Онда је ово мало живота што има злата вредно!

Шта је убица урадио жртви ако постоји вечни живот? Па искрено ништа посебно, само ју је одвео код бога мало раније него планирано. Добро, одвојио ју је од породице, али у поређењу са читавом вечношћу током које ће сви бити на окупу, ово је стварно занемарљиво.

Са друге стране, шта је урадио убица жртви ако нема загробног живота? Па убица је жртви узео све. Има ли ичег горе од тога? Зло оставља стварне, непоправљиве и неизбрисиве последице. Тако да ко год ко не верује у загробни живот има иоле трунку самилости према другима и нагона за одржање према себи не може а да не буде ВРЛО заинтресован за то да живимо у праведном свету.

Пре свега, хтео бих да Вам напишем да ми је заиста драго што учествујуте у "разговору", и да Вас замолим да заједно са мном "приметите", да питања постављена Вама, нису ништа друго до резултат свима пријемчивог начина комуникације, као и за сад, недовољно заинтересованих неверујућих људи, у нади да ће их ускоро бити више. ;)

Ваш одговор који сам цитирао, иницирао ме је да заједно размислимо о "положају" и будућности убице, па би у том смислу искористио и редослед Вашег навођења.

Шта се догађа са убицом, ако постоји вечни живот?

Себе је одвојио од породице, у смислу овоземаљске правде, одмах, али у смислу вечног живота, замислите интезитет убичиног губитка и пораза.

Шта се догађа са убицом, ако не постоји вечни живот?

Опет, себе је одвојио од породице, у смислу овоземаљске правде, одмах до краја свог живота.

Разлика између првог и другог је неописива,а ево и у чему.

Ако постоји вечни живот, својом променом овоземаљског живљења, искреним покајањем и надањем и вером у милостивост Бога, постоји огромна шанса, да и поред учињеног дела, вечно буде са својом породицом у вечном животу. Дакле, јавља се изузетно јак разлог због чега неће учинити поново исто.

Ако не постоји вечни живот, а овоземаљски је већ "упропастио" и себи и породици, не постоји ништа што би га спречило да свој гнев и разузданост не настави.

Шта мислите о написаном?

:drugarstvo:

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта је убица урадио жртви ако постоји вечни живот? Па искрено ништа посебно, само ју је одвео код бога мало раније него планирано. Добро, одвојио ју је од породице, али у поређењу са читавом вечношћу током које ће сви бити на окупу, ово је стварно занемарљиво.

Са друге стране, шта је урадио убица жртви ако нема загробног живота? Па убица је жртви узео све. Има ли ичег горе од тога? Зло оставља стварне, непоправљиве и неизбрисиве последице. Тако да ко год ко не верује у загробни живот има иоле трунку самилости према другима и нагона за одржање према себи не може а да не буде ВРЛО заинтресован за то да живимо у праведном свету

Greska, potpuno pogresan zakljucak ako se covek svede na jedan nezamislivo veliki broj poptuno bezrazloznih okolnosti i dogadjaja, na materiju sa svescu koja ima rok, ako se svede na jednu kratkotrajnu kosmicku igrariju koja kada se zavrsi prelazi u vecni mrak, onda ustvari ne samo sto ubica nije ubio vec on i ne postoji, odnosno nista nije ni uradio... bez Boga, bez vecnosti koju vrednost ima jedna godina manje, ili pedeset ili sto ako svi na kraju zavrsavamo isto , ako svi prestajemo da postojimo...

Pitanje za ateiste: da li bi svemir odnosno materija postojala da ne postoji covek tj. da ne postoji u tom svemiru bice sa svescu o sopstvenom postojanju?

p.s preporucio bih ateistima da procitaju nesto od F.M Dostojevskog, obavezno "Bracu Karamazov", ne samo zbog toga sto je moje misljenje da ako vas on ne uspe da natera da se zapitate i posumnjate u svoja uverenja nece nista drugo moci, vec zato sto je to i izvesni ateisticki manifest( Dokins je mala beba za Ivana Karamazova)

Ako se kajes, onda i volis, a ako volis onda si vec Boziji... ljubavlju se sve iskupljuje sve se spasava...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

DEJAN:

''Da li verujete u večnost,u bilo kom obliku?''

По свему судећи овај свемир би требало да се бесконачно шири.

U čemu se širi?
;) Odlicno pitanje

na osnovu cega se siri? sta to popunjava?

Ako se kajes, onda i volis, a ako volis onda si vec Boziji... ljubavlju se sve iskupljuje sve se spasava...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Al` ste navalili sa pitanjima, dajte ljudima malo vazduha, ko da odgovori na sve ovo odjednom... sHa_sarcasticlol

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta mislite ko ce da pobedi na Svetskom prvenstvu u fudbalu ?  0409_feel

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како објашњавате сопствену потребу за правдом, када ће, како ви верујете, након смрти остат празнина, тј неће ничега бити?

neće biti nas ....

a pravdu .... ja je volim ... u životu !

.

www.ulicni-muzicar.blogspot.com [ izvol'te... ]

.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...