Jump to content

Верници питају атеисте

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Da li vam smetaju ovakve stvari ili su vam simpatične?

 

 

Ova je baš simpatična...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Taj tekst smo odbacili kao raskolnicki i jereticki.

 

Nego, vidim u lnaslovu sa strane i ovo: nisam znao da nam je bila u poseti!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Ne volem ateiste poput autora ovog teksta... ateizam nije pokret niti ideologija pa da ga treba spašavati od Dokinsa i Herisa... postoji mnogo toga oko čega se ne slažem sa Dokinsom i Herisom ali bar mi se čini da njih dvojica ne pretenduju na to da budu vođe nekakvog uniformnog pokreta (za razliku od autora i mnogih levičarskih ateista)... ima mnogo islamofobije među poznatim ateistima, naročito navedenom dvojicom... ali oni nisu moje vođe, koje bi trebalo da sledim i upijam svaku njihovu reč i ideju... umesto "hajde da sledimo bolju ateističku ideologiju od Dokinsove i Herisove", predlažem "hajde da ne sledimo ideologiju"...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nego, vidim u lnaslovu sa strane i ovo: nisam znao da nam je bila u poseti!

 

Па рече Вучић ономад да ћемо ускоро да престигнемо Будимпешту. Мислим, по туризму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Gde ćete za doček Nove godine? :)

A je l pravoslavne ili katolicke?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Pitanje:

Zašto biti dobar? Zašto da činim dobro, kad mogu opljačkati banku i kupiti sve što poželim? Zašto da budem dobar prema drugima?

Zamoliću ateiste da mi odgovore na ovo pitanje

 

Zato sto se osecam dobro kad cinim dobro...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala na odgovoru

Ali ima jedna začkoljica. Kako razlikovati dobro od zla?

 

Na apsolutno identican nacin kao i ti... samo se ne tripujem da moji svetonazori poticu od nekog nevidljivog entiteta...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje:

Zašto biti dobar? Zašto da činim dobro, kad mogu opljačkati banku i kupiti sve što poželim? Zašto da budem dobar prema drugima?

Zamoliću ateiste da mi odgovore na ovo pitanje

 

 

Zato sto se osecam dobro kad cinim dobro...

__________________________________________________________

Hvala na odgovoru

Ali ima jedna začkoljica. Kako razlikovati dobro od zla?

 

Nisam ateista, ali mi je vazda bilo jezivo što neki vernici postavljaju ovakva pitanja.

 

2. Kako bilo ko od nas razlikuje dobro od zla? Nije ni vernicima to sve nacrtano u stilu Čiča Gliše.

 

1. Ako bi ti sutra posumnjao u postojanje Boga, da li bi počeo da pljačkaš banke? Ako da, nisi li mnogo opasnija osoba bar od svih onih ateista koje ja lično znam?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...