Jump to content

Око чега се људи најчешће свађају у заједници у којој живе - браку, ванбрачној заједници . . . ???

Оцени ову тему


Препоручена порука

Око чега се људи (мушко-женско) најчешће не  слажу у заједници у којој живе ? Шта је извор њихове неслоге ? Може ли се таква неслога предупредити разговором ?

Ја мислим да се људи најчешће не слажу око суштинских ствари. Зато мислим да су извори њихових свађа контрола новца, васпитавање деце и прељуба... Наведено нехијерархијским редоследом...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Гагић рече

Зато мислим да су извори њихових свађа контрола новца, васпитавање деце и прељуба... Наведено нехијерархијским редоследом...

Pre i iznad svega, osnovni razlog takvih svadja je samoljublje (= egoizam, sujeta, gordost), tj. stalno nadmetanje cija ce da bude zadnja.

Sve ostalo uglavnom i najcesce dolazi iz ovog zlog korena.

пре 29 минута, Гагић рече

Може ли се таква неслога предупредити разговором ?

Ne moze, ako pod razgovorom prosto podrazumevas onu povrsnu i jednoslojnu pricu radi price, bez dubinskog ucesca srca.

Da bi se pobedilo samoljublje neizostavno je potrebno da ljudi medju sobom imaju ljubav - onu "ludu" ljubav Boziju i hriscansku, koja je uvek spremna da zazmuri na nedostatke onog drugog, i da ga i sa tim nedostacima beskrajno ljubi i miluje svim bicem.

Prava ljubav podrazumeva upravo da covek doslovno zaboravi na sebe, a zivi za drugog.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Гагић рече

Ја мислим да се људи најчешће не слажу око суштинских ствари.

I da dodam - kontrola novca, za ime vasione, nije i ne moze nikad da bude sustinsko pitanje. I bilo sta drugo slicno tome, razume se.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, obi-wan рече

tj. stalno nadmetanje cija ce da bude zadnja.

Људи се најчешће свађају око тога ко је или шта је њихов најчешћи узрок за свађање :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da se najvise svadjaju omo novca.

" Kazu da ljubav izadje kroz prozor kad u kuci nema para".

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Liga Džentlmena рече

Mislim da se najvise svadjaju omo novca.

" Kazu da ljubav izadje kroz prozor kad u kuci nema para".

Значи у праву је Неша. :/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, todor рече

Значи у праву је Неша. :/

Ma jok, ima i ljubavi, samo Nesa to ne vidi jos. :D

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, obi-wan рече

I da dodam - kontrola novca, za ime vasione, nije i ne moze nikad da bude sustinsko pitanje.

Слажем се са овим. Нисам довољно раширио причу око суштинских ствари, па је испало да је контрола новца суштинска ствар. Мада, знам да око те контроле материје, људи и те како долазе у неспоразуме.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Гагић рече

Мада, знам да око те контроле материје, људи и те како долазе у неспоразуме.

Otud i ovoliko nevolja u svetu - sto se ono sustinsko cesto zanemaruje, a ono trecerazredno dovodi na nivo bozanstva.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Liga Džentlmena рече

" Kazu da ljubav izadje kroz prozor kad u kuci nema para".

Не слажем се са овим. То онда ни није била љубав него "љубав".

пре 13 часа, obi-wan рече

Pre i iznad svega, osnovni razlog takvih svadja je samoljublje (= egoizam, sujeta, gordost), tj. stalno nadmetanje cija ce da bude zadnja. 

Sve ostalo uglavnom i najcesce dolazi iz ovog zlog korena.

Слажем се. Стално надметање чија ће да буде задња и важнија (истинитија), бесконачни кругови конфликта. Егоизам, рак рана сваког односа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, АлександраВ рече

Не слажем се са овим. То онда ни није била љубав него "љубав".

Ne slazem se ni ja ( nemam bracno iskustvo da bi znao) ali koliko vidim ove nove generacije samo o tome pricaju. Pa rekoh od kud znam.

Da to nije ljubav, to je vise materijalna ljubav.

  • Свиђа ми се 1

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Liga Džentlmena рече

materijalna ljubav

Материјална да, љубав не. Не постоји материјална љубав. То је обичан материјализам, нећемо га сада частити додатком "љубав" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, obi-wan рече

 

Da bi se pobedilo samoljublje neizostavno je potrebno da ljudi medju sobom imaju ljubav - onu "ludu" ljubav Boziju i hriscansku, koja je uvek spremna da zazmuri na nedostatke onog drugog, i da ga i sa tim nedostacima beskrajno ljubi i miluje svim bicem.

Prava ljubav podrazumeva upravo da covek doslovno zaboravi na sebe, a zivi za drugog.

Мени је ово толико лепо речено да сам остала без текста.

Баш ти хвала, улепшао си ми дан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Milica Bajic рече

Мени је ово толико лепо речено да сам остала без текста.

Баш ти хвала, улепшао си ми дан.

:pivo:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, АлександраВ рече

Материјална да, љубав не. Не постоји материјална љубав. То је обичан материјализам, нећемо га сада частити додатком "љубав" :)

Da dlazem se, biko bi ruzno da je catimo jos tim epitetom. Ljubav je nesto uzvisenije od materijalizma.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...