Jump to content

Notar i beba

Оцени ову тему


Препоручена порука

1578165_screenshot-46_ls.jpg

 

Jelena Stojaković došla je iz Frankfurta u Šabac da bi kod javnog beležnika, sa sestrom i majkom, potpisala ugovor o prodaji nekretnine. U zakazanom terminu došla je sa bebom, jer nije imala kome da je ostavi na čuvanje.

 

Kaže da je po ulasku u kancelariju zamolila beležnika da isključi klima uređaj i nije mogla da veruje kada je od njega dobila odgovor da nije problem klima, nego beba.

"On je tako postupio prema nama da sam se ja osećala kao da sam sa sobom dovela kuče, a ne malo dete koje, pritom, ja još uvek dojim. Prosto mi je nenormalno da ja odem kod javnog beležnika da overim potpis i da mi kaže da sam neozbiljno shvatila situaciju, da ja ne treba da dovodim malu bebu, da je to zabranjeno. Zašto nije stavio nalepnicu, precrtano, zabranjeno za bebe", rekla je Jelena Stojaković.

 

Javni beležnik Nenad Vujić rekao je da gospođa Stojaković nije izbačena iz kancelarije i da je posle njegove sugestije samovoljno otišla. Tok razgovora, kako navodi, zabeležen je kamerom.

 

"Gospođa je revoltirano izašla. Mislim da je bilo drugih načina da se nađe bolje rešenje. Po pravilu, roditelji se snađu na neki način da deca ne prisustvuju ovakvim poslovima, jer prosto, ona mogu samo otežavati da se ovakvi poslovi sprovedu na pravi način", rekao je Nenad Vujić, javni beležnik iz Šapca.

Primeri u svetu pokazuju da su vrata bebama svuda otvorena. Jedan profesor u Izraelu pričuvao je bebu studentu na predavanju, a prava senzacija u Evropskom parlamentu bila je jednomesečna beba koju je italijanska poslanica dovela na sednicu. U Nemačkoj, kaže Jelena, bebe svuda imaju prednost.

 

"Nigde, gde god sam otišla, u bilo koju instituciju, u bilo koju zgradu, u bilo koju upravu ili kancelariju, niko mi nije zabranio da dovedem svoje dete. Ja sam se i porodila u porodilištu koje je 'bebi frendli'. Od momenta porođaja, dete je 24 sata bilo sa mnom", kaže Jelena Stojaković.

 

Jelena, koja planira da napiše pritužbu protiv prvog javnog beležnika, je u Šapcu ugovor potpisala kod drugog beležnika.

 

Pravnici o ovom slučaju kažu da je verovatno reč o pogrešnom načinu ophođenja i da zakon nijednom odredbom ne zabranjuje prisustvo bebama ni u jednoj ustanovi, ali da se podrazumeva da u određenim situacijama, kao u sudu, na primer, onaj ko vodi postupak, ima pravo da obezbedi potrebne uslove, koji se postižu dogovorom.

 

(Kurir.rs/RTS/Foto: Printscreen, RTS)

izvor

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Драгана Милошевић рече

Po pravilu, roditelji se snađu na neki način da deca ne prisustvuju ovakvim poslovima, jer prosto, ona mogu samo otežavati da se ovakvi poslovi sprovedu na pravi način", rekao je Nenad Vujić, javni beležnik iz Šapca.

Да, ако не могу да нађу некога да им причува дете, вежу га за радијатор... просто...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прво нотарнски посао није никакав посао већ страначка измишљотина. Фотокиопирање и ударање печата?!?! Која је поента?

Не мислим на људе који су запослени да копирају и ударају печат,  мислим на оне који су потварали те канцеларије, они не раде ништа и наплаћују копије 310-360 по страни. То је пљачкање.

И није чудо да се овакав догађај деси код нотара, који су један од "печата"ове власти која на све могуће правне, администратинве, финансијске и политичке начине сатире овај народ. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, АлександраВ рече

Да, ако не могу да нађу некога да им причува дете, вежу га за радијатор... просто...

Tu opet nastaje problem ako stan nema centralno grejanje, jedino za neki gelender...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не контам како би беба ометала ударање печата.

Зато ће нотар да буде ударен тужбом. Који сељак.:0120_angryy:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...
On 11.8.2018. at 16:05, Вилер Текс рече

Прво нотарнски посао није никакав посао већ страначка измишљотина. Фотокиопирање и ударање печата?!?! Која је поента?

Не мислим на људе који су запослени да копирају и ударају печат,  мислим на оне који су потварали те канцеларије, они не раде ништа и наплаћују копије 310-360 по страни. То је пљачкање.

И није чудо да се овакав догађај деси код нотара, који су један од "печата"ове власти која на све могуће правне, администратинве, финансијске и политичке начине сатире овај народ. 

WWW.POLITIKA.RS

Бележник странкама, својом овером уговора, гарантује да је посао у складу са законом, и он својом личном имовином...

 

 

– Бележник странкама, својом овером уговора, гарантује да је посао у складу са законом, и он својом личном имовином гарантује за исправност тог правног посла. Ако је било шта пропустио од законом прописаних провера, а нека од странака због тога претрпела штету, јавни бележник је дужан да је надокнади – наглашавају наши саговорници.

 

 

– Не треба заборавити да је уговор о промету непокретности јавни бележник уписао у посебну базу података, чиме је спречио дуплу продају исте непокретности – наводе у ЈКС.

 

Практично, до 2010. године иста особа је могла да прода и овери уговор о промету исте некретнине безброј пута, са безброј различитих купаца, а дешавало се то и после 2010. све до 2014, када су почели са радом јавни бележници и када је та могућност нестала. Касније би се могло ићи у судске спорове, али није постојала никаква одговорност судских чиновника који су оверавали уговоре и који најчешће нису били правници – кажу у ЈКС.

 

 

– Замислите ситуацију у којој у уговору пише да се стан вредности 100.000 евра продаје за 20.000. У том случају „такса” код нотара била би 10.800 динара, кao да стан стварно вреди 20.000 евра, али би после овере таквог уговора купац добио право да се упише као власник након што исплати само тих 20.000 евра, а продавац апсолутно ништа не би могао да уради да добије пуну цену. Због разлике у такси од око 20.000 динара, могао би да изгуби 80.000 евра! Да нема обавезе бележника да уговоре оверава по стварној, тржишној вредности, пословица „Ко не плати на мосту, плати на ћуприји”, могла би да поприми потпуно нову димензију, јер би ово „плаћање” на ћуприји било за продавца – 470 пута скупље – наглашавају наши саговорници.

 

 

 За тај новац, од агенције продавци могу да очекују да ће њихов стан бити оглашен за продају и да ће довести у заказано време заинтересоване. Агенције ће, наравно, такође проверавати документацију, али оне ни на који начин не одговарају за сигурност правног посла. Агенције неће прибављати документацију, нити чувати уговоре, нити се бавити било којим послом након момента продаје непокретности и наплате провизије – напомињу у ЈКС.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...