Jump to content

Monah Arsenije - verovati mu ili ne?

Оцени ову тему


micro

Препоручена порука

Pozdrav, u poslednje vreme dosta slušam predavanja oca Arsenija. 

Međutim dosta viđam ljudi koji daju komentare kao ove: http://prntscr.com/kcs7dz

Verovatno zbog njegove istorije, ali neki i komentarišu to što nosi nočare za sunce u nekim intervjuima..

Šta vi mislite o ocu Arseniju?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

носи наочаре јер има проблема са очима

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ти мислиш о њему? 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Арсеније је добар.

Тврд је за либералне уши, па отуда и долазе свакакве критике. Није млак, па им не прија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, micro рече

Šta vi mislite o ocu Arseniju?

Prvo da vidimo ko pita...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, micro рече

Pozdrav, u poslednje vreme dosta slušam predavanja oca Arsenija. 

Međutim dosta viđam ljudi koji daju komentare kao ove: http://prntscr.com/kcs7dz

Verovatno zbog njegove istorije, ali neki i komentarišu to što nosi nočare za sunce u nekim intervjuima..

Šta vi mislite o ocu Arseniju?

Komentar je budalaština.

O ocu Arseniju kao i o svakom monahu-ima tu dobrih stvari, ali ne pratiti ništa slepo samo zbog mantije. Deluje mi kao da još uvek nije preboleo svoju prošlost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Ведран* рече

носи наочаре јер има проблема са очима

A i da nema, šta sad, monah pa ne sme da nosi naočare za sunce :0212_rolleyes:. Ljudi samo hoće nešto da zameraju :0212_rolleyes:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Otac Arsenije je prvi koji će reći da ne treba predavati dušu svakoj sedoj bradi koju sretnete.

Imam sreću da ga moja prijateljica poznaje od mladosti i potvrđuje svaku njegovu reč koju je rekao o sebi.

Problem je u tome što mnogi iz njegovog starog života ne mogu da se pomire sa istinom, previše im je bolna, pa lobiraju protiv njega. Nažalost, donekle imaju i uspeha.

Meni lično su njegova predavanja mnoge stvari razjasnila i pomogla kada je bilo najgore. 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milica Bajic рече

što mnogi iz njegovog starog života

Nažalost, malo ih je ostalo na ovom dunjaluku

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

Nažalost, malo ih je ostalo na ovom dunjaluku

Baš tako... ali nema vremena za tugu, već na njihovom primeru da probamo da naučimo, a ne da se džapamo ko je pametniji dok nam deca ginu još brže od njih ispred splavova, upropašćeni za hiljadu dinara...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, micro рече

Pozdrav, u poslednje vreme dosta slušam predavanja oca Arsenija. 

Međutim dosta viđam ljudi koji daju komentare kao ove: http://prntscr.com/kcs7dz

Verovatno zbog njegove istorije, ali neki i komentarišu to što nosi nočare za sunce u nekim intervjuima..

Šta vi mislite o ocu Arseniju?

Ne bih se ni upustio u to da ocenjujem njegove duhovne savete... ali sto se tice svetovnih stvari (npr. evolucije i psihijatrije) mogu da konstatujem da sa mnogo samouverenosti prica o stvarima o kojima nema pojma...

Ako mu verujes vodi racuna o tome za sta je strucan... volim ja svoju mamu i verujem joj, pa opet necu sigurno od nje da uzimam savete o pravu kad ona o tome nema pojma.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, БанеЛ рече

А шта ти мислиш о њему? 

Meni njegova predavanja odgovaraju, jer sve što priča, priča "adaptirano" jeziku mlađih, što meni bude i interesantno i razumljivo.

Takođe, slažem se i sa tim da neke stvari koje priča nisu tačne.

пре 8 минута, Avocado рече

Ne bih se ni upustio u to da ocenjujem njegove duhovne savete...

Ne očekujem ocenu njegovih duhovnih saveta, već samo da li su adekvatni ili ne

 

пре 47 минута, obi-wan рече

Prvo da vidimo ko pita...

Pita dvadesetojednogodišnjak

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Ne bih se ni upustio u to da ocenjujem njegove duhovne savete... ali sto se tice svetovnih stvari (npr. evolucije i psihijatrije) mogu da konstatujem da sa mnogo samouverenosti prica o stvarima o kojima nema pojma...

Ako mu verujes vodi racuna o tome za sta je strucan... volim ja svoju mamu i verujem joj, pa opet necu sigurno od nje da uzimam savete o pravu kad ona o tome nema pojma.

Tus e ne slazem sa tobom.

Dok sam studirao procitao sam knjigu "Bog i rokenrol", knjiga je fenomenalna, samim tim sto je u njoj izneto istinito iskustvo. Pored Pajsija koji je strogo monaski (moj neki dozivljaj), do Tadeja (koji je blazi ali odlicno razume svoj narod) meni je Arsenije je prosto u svojoj izneo realnost koja nas okruzuje. (privam samo za knjigu, predavanja nisam slusao).

A takva iskustva menjaju mladom coveku pogled na stvari (ko zeli naravno). Mada mogu i stariji dosta doga da nauce (ko zeli naravno).

http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2882054-reci-oca-arsenija-o-kojima-cete-dobro-razmisliti-svi-ste-nesrecni-zbog-samo-jedne-stvari

Zasto su mu losi saveti? Covek samo realno gleda na stvari.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, micro рече

Ne očekujem ocenu njegovih duhovnih saveta, već samo da li su adekvatni ili ne

Pa i to je ocena... ne bih se time bavio jer sam ateista... drugari vernici ce ti valjda reci vise o tome... ja rekoh o ovim drugim stvarima...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...