Jump to content

Umro Oliver Dragojević

Оцени ову тему

Препоручена порука

пре 15 минута, GeniusAtWork рече

Један много добар текст: Линк

ali zašto pobogu ne smijem 'rezati žile' svaki put kad čujem 'Kad hodaš' od Riblje Čorbe zato jer pjesmu pjeva 'četnik'?

Pjesma je ljubavna, istina vjerojatno pjeva o nesretnoj ljubavi jednog četnika u pauzi od klanja, ali eto, nekako mi je to promaklo. Odlučila sam zažmiriti na to.

12:smeha:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

ali zašto pobogu ne smijem 'rezati žile' svaki put kad čujem 'Kad hodaš' od Riblje Čorbe zato jer pjesmu pjeva 'četnik'?

Pjesma je ljubavna, istina vjerojatno pjeva o nesretnoj ljubavi jednog četnika u pauzi od klanja, ali eto, nekako mi je to promaklo. Odlučila sam zažmiriti na to.

12:smeha:

Samo ti žmiri! Naposlijetku bude kasno!

Подели на овим сајтовима

1 hour ago, obi-wan рече

@Драган Јашић 

Merlin i Dragojevic k`o dupe i oko...

Неко у клин а неко у плочу ! Мени су сви они исти ! Али свако има своје мишљење ! Мени су они сви исти од Томсона па до Драгојевића и Мерлина па преко Китаровићке , како ли се већ презива заједно и Бакира  ! Опет кажем о ПОКОЈНИКУ СВЕ НАЈБОЉЕ ! Али није ми ни мало жао што се упокоио ! Свидело се то неком или не !

Нажалост се у све поре увукла и политика и мржња ! Тако је нажалост или како год ! Опростите мени грешном ако хоћете али то је МОЈЕ мишљење и нећу се више упуштату у ову тему а ни коментарисати !

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Подели на овим сајтовима

Зашто да не коментаришеш више Драгане?

Да је среће било, па да наша генерација никада није сазнала за неког Оливера и сличне, који су се прославили на основу бивше СФРЈ и

на трагици нас Срба.

Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Милан Ракић рече

Наша уредница Јадранка је на одмору. Одговорићемо Вам у септембарском броју

Jadranka se sa Krešom.....

No dobro

A u novom Bravo-u...

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Подели на овим сајтовима

Mislim da je problem kod Hr umjetnika što su oni bili žešće zadojeni tom mržnjom i propagandom a možda čak u ucenjivani da se tako predstavljaju

Režim lijepe njihove je svašta radio onima koji ne pokazuju srbo-mrzstvo

Lordan je nagrabusio

Verovatno i Lasić

Tereza se "ukruhila" u sistemu ali joj je Beograd bio u srcu iako nije smijela priznati

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

Подели на овим сајтовима

Više me od toga dal neko voli Dragojevica nervira jedan podatak koji sam čuo kako je na našoj akademiji svojevremeno klavir predavala jedna Hrvatica...neću da navedem ime....za koju se priča da je imala otvorene antisrb stavove. ..to su godine 50te i 60te prošlog stoljeća

To me više boli

Trebalo je da leti sa tog mesta ako je to istina

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

Подели на овим сајтовима

Просто ми је невероватно да уопште неком пада на памет да пореде Милицу Костић и Праљка.

А иначе када смо код глазбе, извините, да ли је нормално да у сред Београда у кафићу иде песма са радија "Е мој друже београдски"?

Пријатељ и ја смо то доживели, скренули пажњу конобару, а бармен је који секунд пре наше реакције провалио да нешто "није у реду" са песмом па је почео да мења станицу...

Ја немам проблема са нормалним музичарима и песмама из Хрватске, баш волим Горана Барета али не могу да смислим да се Срби ложе на Дражена Зечића и да његова песма "А ћини ми се да би и јааа"  еврегрин међ Србима. Зашто? Зато што Зечић жели Хрватску до Земуна.

И наравно Ево зоре, ево дана ево Јуре и Бобана.

И овај лик, усташа од главе до пете је био мега популаран у Србији међ Србима. Треба да се стидимо и покријемо ушима шта све толеришемо.

Можда није за ову тему, ал ето кад сте почели о глазби, да,  има глазбеника који су нам крвници веровали или не. 

Ова пемса колико год била нежна, излази из уста овог усташе, и мислим да је срамота да је ми у Србији пуштамо. 

Е сад ако нам је слинављење и "нежност"  на првом месту, нема везе нек царује Вучић до века.

Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Драшко рече

Mislim da je problem kod Hr umjetnika što su oni bili žešće zadojeni tom mržnjom i propagandom a možda čak u ucenjivani da se tako predstavljaju

Са овим се апсолутно слажем.

А иначе се трудим да музику одвојим од ставова њихових извођача. Свиђају ми се многе песме од Натали Диздар, Елементала, Павела, ... Битна ми је порука песме. У сваком случају, њихова музичка сцена је много богатија за разлику од наше која је затрована музиком коју не знам ни како да дефинишем и у који жанр да ставим. О порукама тих песама да не причам. 

Интересантна је дискусија коју сте повели. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, БанеЛ рече

њихова музичка сцена је много богатија за разлику од наше која је затрована музиком коју не знам ни како да дефинишем и у који жанр да ставим.

Па сад... имаш много квалитетних бендова код нас, али они не долазе до изражаја од турбо шабаније која је медијски заступљена, на коју се ложе и Рвати иначе.

Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Вилер Текс рече

да ли је нормално да у сред Београда у кафићу иде песма са радија "Е мој друже београдски"?

Тачно нам хаковали станицу, сунце им пољубим. Сутра хакујемо ми њих другом загребачким! :D

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, БанеЛ рече

Са овим се апсолутно слажем.

А иначе се трудим да музику одвојим од ставова њихових извођача. Свиђају ми се многе песме од Натали Диздар, Елементала, Павела, ... Битна ми је порука песме. У сваком случају, њихова музичка сцена је много богатија за разлику од наше која је затрована музиком коју не знам ни како да дефинишем и у који жанр да ставим. О порукама тих песама да не причам. 

Интересантна је дискусија коју сте повели. 

Ja volim one nipl pipl

Dobre su 

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драшко рече

Ja volim one nipl pipl

Dobre su 

Заљубићу се сутра(у њих). Конспирација! :smeh1:

(Мт.6, 34)

Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Креирај ново...