Jump to content

Препоручена порука

Имам 18 година и 5 месеци сам у вези са девојком и она жели да имамо однос. Ја не знам како да поступим јер сам верник и знам да Црква не одобрава секс изван брака.

Занима ме који је поглед Цркве на секс ради задовољства, а не остваривања потомства уопште. Да ли је таква врста односа дозвољена у браку?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш због тога и питам који поглед има црква на однос који нема за циљ остваривање потомства.

Лично могу без секса, али нисам сигуран за моју сада девојку, а ако да Бог и супругу.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovde nije najbolje za savete ove vrste jer ima i nedobronamernih ljudi. Za ovakvu vrstu nedoumica bi najbolje bilo da pričaš za duhovnikom ako ga imaš, ako ne, onda se raspitaj i nađi dobrog i pouzdanih svestenika u koga ćeš imati poverenja i koji bi trebalo da bude uz tebe i tokom čitavog života i predbracnog i bračnog.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, dragoljub.lalic рече

Имам 18 година и 5 месеци сам у вези са девојком и она жели да имамо однос. Ја не знам како да поступим јер сам верник и знам да Црква не одобрава секс изван брака.

Занима ме који је поглед Цркве на секс ради задовољства, а не остваривања потомства уопште. Да ли је таква врста односа дозвољена у браку?

Ima neka 'ikonomija' kada je jedan vernik ( drugi ne verujuci ), ali, samo ako su u gradjanskom braku. Cak , vernik ( u takvom braku ) moze da se i Pricesti.

Sad, tvoja situacija je jos malo 'specificnija', iskreno, ne znam, sta i kako.( mozda da pitas na zvanicnijem nivou, nekog svestenika ili cak i episkopa, ... )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, dragoljub.lalic рече

Баш због тога и питам који поглед има црква на однос који нема за циљ остваривање потомства.

Лично могу без секса, али нисам сигуран за моју сада девојку, а ако да Бог и супругу.

Аха, питао си да ли може у браку ако није циљ потомство.

Кад си ожењен може колко оћеш, без обзира да ли правиш децу или само уживаш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви знамо правила и шта треба, али у данашње време рећи младима од 18 година који су у вези да не треба да имају односе до брака...

У сваком случају, ово није питање где се долази на форум по одговор, него правац код свог пароха. А сугестија активистима да неко из цркве заиста изађе са неком књигом или видео-лекцијама типа "Млади у Цркви у 21. веку", "Православље и млади у савремено доба" итд. Ово раније није био проблем јер се донедавно маса народа венчавала већ са 15-16, данас су то ствари где треба унапред имати спремљене одговоре да нас оваква питања не оставе у чуду, јер смо сви овде православни верници и већина смо имали сексуалне односе пре брака и то веома често са различитим партнерима од оних са којима смо ступили у брак, а опет о томе не говоримо јавно него звиждућемо и правимо се невешти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ariadna рече

Ovde nije najbolje za savete ove vrste jer ima i nedobronamernih ljudi.

A kako ti znas da ima nedobronamjernih, jesi li upoznala nekoga licno? Gdje to ima dobronamjernih ljudi, a da nema nedobronamjernih?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dragoljub.lalic , dragana.mihic... Isti stil pisanja, zapaljive teme, ispitivanje forumskog mnjenja o predbračnim odnosima, samo sada iz muškog ugla...

Trol 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Neša_ рече

Izvini ali moram da te ispravim: muškarci ne prave decu. Decu ne pravi niko. Razvijaju se u telu majke. Od muškarca je tu samo jedan delić naslednog materijala, mnoooogo puta manji od jajne ćelije.

Obnovi gradivo iz osnovne, genetski materijal 50-50, bez obzira na veličinu polne ćelije. I džabe trolujes. 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ronald@Ronald  , čitaš li ti komentare na forumu? Ima toliko vređanja, spustanja i zezanja i neozbiljnosti a kad neko otvorenog srca ovde pristupi - može da mu naškodi i povredi ga, pogotovo kad je neko mlad a tema osetljiva kao ova.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Neša_ рече

Može se reći da je genetski materijal 50-50, ali i dalje važi da je to samo jedan delić mnogo puta manji od jajne ćelije i tu muškarac nema šta da pravi. Sve radi majka.

 

Pa šta ako je manji? Dete daje Bog oboma, veličina je nebitna. 

"Ne srami se nagog, otkrivenog srca. Sramotno je samo srce bez ljubavi." 🕊

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ariadna рече

@Ronald@Ronald  , čitaš li ti komentare na forumu? Ima toliko vređanja, spustanja i zezanja i neozbiljnosti a kad neko otvorenog srca ovde pristupi - može da mu naškodi i povredi ga, pogotovo kad je neko mlad a tema osetljiva kao ova.

Dobro, pa nije ni tako mlad...ima 18 godina i 5 meseci.

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...