Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Ovo 2-3 godine moj dvogodišnjak uglavnom zna da radi. Radi to sam, sa svojim stvarima, niko ga ne tera. Nisam mu još uvek davala cepanice, bilo bi kontraproduktivno da počnemo da ložimo na sred stana koji se greje na struju :D ali bi znao da ih odnese od tačke A do tačke B. Ne zna da složi svoju odeću, ne znam ni ja :D 
Ovo o zalivanju kućnih biljaka ja još uvek nisam naučila a 27 sprcala u gujscu. to je level 4-5. 

Level 6-7, još uvek ne znam da sparim čarape, jedna crna jedna braon trenutno na meni. 
Ovo 8-9 godina, mislim da sam sve to znala da radim tad. Volela sam npr da pomažem mami oko pravljenja torti i kolača za slave i rođendane i stvarno mi je davala kad sam bila još manja da seckam žele bombone (seckam i jedem, da sam bar jadna jela onako cele, nego se mučila i seckala prvo), mutila sam i jaja i šlag, koristila ručnu mašinicu za mlevenje oraha, to sad mlađi ni ne znaju šta je, ubacimo u Nutri i gotovo. 
Sve sam to volela da radim, da bih učestvovala. 

Jedino sa čim imam problem jeste ovo ,,čuvati braću i sestre''. Sve što je umereno je ok, treba da ih pričuvaju nekad, da pomognu roditeljima, ali sam alergična kada roditelji uvale starijoj deci da gaje mlađu. Alergična. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Santi рече

alergična kada roditelji uvale starijoj deci da gaje mlađu. Alergična

I ja isto. Letos sam videla u parku devojčicu, 12 godina, nosi bebu, najmlađi brat. Ona jedina sestra, četvorica braće, dvojica starijih, dvojica mlađih. Ljudi, to nije dete, to je odrasla žena. Meni bre to tužno, iako bi je svi hvalili kako je zrela i lepo vaspitana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muž i ja smo skoro videli ženu koja se užasno ponaša prema devojčici (oko 2 god ima), urliče, dernja se, ignoriše decu, mala je krenula da puzi po betonu, ova je digla i krenula da je drmusa pa videla da sam se ja okrenula...a sve vreme viče na starije dete, dečaka od oko 8g da pazi malu, da će on biti kriv ako padne i tsl. To prebacivanje odgovornosti na dete od 8 godina mi je dovoljno da vidim sa kim imam posla.
Inače sam alergična i na ono ,,Svaki roditelj ima pravo da radi sa svojim detetom šta hoće''. E pa nema. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moja majka je nesto najlepse sto je Bog mogao da mi podari. Toliko ljubavi, pozrtvovanosti, brige, korisnih saveta, da mi je Gospod pozivi. Uvek me dirne iznova i iznova, tako je bilo i danas. :sunce:

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

80083805_810468032699861_821816694732226

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драге маме, од прошле године до синоћ нисам палила комп. Извињавам се што вам нисам честитала Материце. Али за лепе жеље никад није касно. Будите ми здраве, веселе и расположене и нека вас потомство послуша.

  • Радостан 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Еј, нисам вам причала. Пре неког времена осетим ја рано ујутру да ми неко вуче јорган, погледам и имам шта да видим, наследник искочио из креветца, гледа ме и смеје се. Сам ускаче и искаче из креветца.Чула сам да је то знак да треба да спава у кревету. Али се ја плашим јер он немирно спава да не спадне с кревета.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Изида рече

Еј, нисам вам причала. Пре неког времена осетим ја рано ујутру да ми неко вуче јорган, погледам и имам шта да видим, наследник искочио из креветца, гледа ме и смеје се. Сам ускаче и искаче из креветца.Чула сам да је то знак да треба да спава у кревету. Али се ја плашим јер он немирно спава да не спадне с кревета.

Možda, za početak, da okružiš krevet jastucima i jorganima ( po podu)...dok ne navikne malo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Mi ćemo morati da skinemo stranicu sa kreveca jer sam ga jedno jutro videla kako podiže nogu do gore, tačno bi ljosnuo na pod (na našem krevecu se to ne može automatski kao na ovim modernim, mora da dođe majstor). Spava inače u vreći za spavanje, uvek je spavao kad je hladno, ali proći će zima... Svakako smo planirali da mu na leto uzmemo (tj napravimo) krevet, jedan od onih koji idu skroz do dole, pa i ako ispadne, mala je visina. 
9c9e1911fb22bc840e399b6cd785b63d.jpg

 

Još nisam smislila šta da radim ako krene da ispada iz kreveca kad skinemo stranicu, on je viši :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Santi рече

Mi ćemo morati da skinemo stranicu sa kreveca jer sam ga jedno jutro videla kako podiže nogu do gore, tačno bi ljosnuo na pod (na našem krevecu se to ne može automatski kao na ovim modernim, mora da dođe majstor). Spava inače u vreći za spavanje, uvek je spavao kad je hladno, ali proći će zima... Svakako smo planirali da mu na leto uzmemo (tj napravimo) krevet, jedan od onih koji idu skroz do dole, pa i ako ispadne, mala je visina. 
9c9e1911fb22bc840e399b6cd785b63d.jpg

 

Još nisam smislila šta da radim ako krene da ispada iz kreveca kad skinemo stranicu, on je viši :D 

Mi smo to rešavali tako što smo primakli krevetac skroz do našeg kreveta. Tako da je iz kreveca pravo kod nas, skokom :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...