Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 13.3.2019. at 20:49, Изида рече

Ја вечерас позвала другарицу да је нешто питам и једва се сетила што сам је звала. Чула сам да постпорођајно лудило може трајати и до 40 година, ја сам вероватно та. 12:smeha:

Dobro je, znači nisam ćaknuta. 
Priključujem se klubu gde sam i dalje u postporođajnom ludilu, moje terminske i drugu decu već izrađaše, a ja ne dođoh sebi.
Mada sretoh komšinicu pre nekoliko meseci, zapitkuje tako oko bebana, i onda kaže- joj pa meni je dve godine trebalo da se oporavim od svega. Znači, ima nas još :D

LjGM naučio da me poljubi. 'oću d'umrem :blush: pa cmokne, onako, da pukne.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Зар је прошло више од годину дана како сам поставила ову тему? Аууу...

Иначе, наследник је пре скоро два месеца напунио две годинице.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 14.5.2019. at 23:28, Maja Pavlovic рече

jedna zena, uvek prisutna tu na stolici, kaze meni ne valja da gori sveca

 

On 6.5.2019. at 18:27, Aleksandra_A рече

parohijanka rekla da misli da ne sme sa kolicima,

 

On 6.5.2019. at 19:10, Vladan :::. рече

приметила старија монахиња у једном манастиру како ето нисам правилно прекрстио руке приликом причешћа

Žeeeeneeee :0212_rolleyes:! Žene i pravila...smooor!

:smeh1:

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad dobiješ dete ljudi te tretiraju kao javno dobro, pa misle da imaju pravo da ti daju "dobrobamerne savete" iako ih niko ništa ne pita i upućuju poglede ako nešto radiš što "nije bilo vo vremja onooo".

MARŠ! :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Natasa. рече

Kad dobiješ dete ljudi te tretiraju kao javno dobro, pa misle da imaju pravo da ti daju "dobrobamerne savete" iako ih niko ništa ne pita i upućuju poglede ako nešto radiš što "nije bilo vo vremja onooo".

MARŠ! :smeh1:

Ал кад говоримо о бенефицијама које труднице и мајке треба да добију од друштва, онда јесу јавно добро?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Juanito рече

Ал кад говоримо о бенефицијама које труднице и мајке треба да добију од друштва, онда јесу јавно добро?

Koje beneficije? Šta sad to znači, dobiješ neku crkavicu koja kasni u truloj državi i svaka baba sme da ti priđe i soli pamet?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Natasa. рече

Koje beneficije? Šta sad to znači, dobiješ neku crkavicu koja kasni u truloj državi i svaka baba sme da ti priđe i soli pamet?

Добро, држава је дефинитивно трула и бабе су дефинитивно неподношљиве, него бих радије о принципу. Један од главних аргумената за друштвено учешће у животу трудница и мајки је да је то “јавна ствар” и да то сви морају да плаћају. Онда је природно да то исто друштво жели и да контролише “јавну ствар” и “соли памет мајкама”, зар не? Или јесте или није јавна ствар. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Juanito рече

Добро, држава је дефинитивно трула и бабе су дефинитивно неподношљиве, него бих радије о принципу. Један од главних аргумената за друштвено учешће у животу трудница и мајки је да је то “јавна ствар” и да то сви морају да плаћају. Онда је природно да то исто друштво жели и да контролише “јавну ствар” и “соли памет мајкама”, зар не? Или јесте или није јавна ствар. 

Imaš mnogo javnih stvari koje svi moraju da plaćaju, a da ne osećaju slobodu da individuama daju sugestije, čak i onda kada u sebi "znaju bolje"... recimo, imamo mi puno "generala" ali čisto sumnjam da takvi zaustave pravog generala na ulici da mu objasne kako bi trebalo da vodi vojsku... ili da neko objašnjava hirurzima kako da operišu... i slično...

Ima i suprotnih primera... cenim da npr. sportske trenere rutinski smaraju "treneri" sa svojim "boljim" taktikama.

Doduše, primetio sam da su žene tu nekako osetljivije na te dobronamerne sugestije koje niko nije tražio.... jer dobijamo ih i mi očevi isto kao i majke... samo nas manje tangiraju... dakle, ipak su žene tu krive za sve!  ;)  :D  (primeti i da pamet sole mahom babe a ne dede)  ;)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

Imaš mnogo javnih stvari koje svi moraju da plaćaju, a da ne osećaju slobodu da individuama daju sugestije, čak i onda kada u sebi "znaju bolje"... recimo, imamo mi puno "generala" ali čisto sumnjam da takvi zaustave pravog generala na ulici da mu objasne kako bi trebalo da vodi vojsku... ili da neko objašnjava hirurzima kako da operišu... i slično...

За генерале не знам, ал лекарима су дефинитивно почели да соле памет у друштву, на прославама и слично. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

За генерале не знам, ал лекарима су дефинитивно почели да соле памет у друштву, на прославама и слично. :smeh1:

Uskočih da branim Natašu i žene, ali stvarno meni deluje da je to najviše zato što žene često prilično nesigurne u sebe na jedan nama čudan način + su nenormalne zbog hormona neko vreme nakon porođaja... i onda su mnogo osetljivije na te sugestije... jer recimo, moja keva će da dođe i npr. da konstatuje kako je mali nedovoljno obučen i kako će se prehladiti i ja ću da joj kažem da me ne smara i ne lupeta jer nam je svima vruće ili eventualno (ako nisam siguran) da pitam ženu i da tako prebacim odgovornost na nju... i istoj takvoj situaciji sa njenom kevom će supruga da u sebi ima rent od 5 minuta (koji će kad joj ode mama da rentuje meni) o tome kako je to napad na nju, kako ona valjda brine o svom detetu i valjda najbolje zna šta je dobro za njeno dete, kako ona ne bi dozvolila da detetu bude loše, kako bi ova izgleda da joj se dete skuva i dobije toplotni udar, itd. Posle nekog vremena tek lagano oguglaju na to ali naročito na početku i sa baš malom bebom, dok ih još šibaju hormoni, te sugestije su potpuno nedobrodošle... ali ono što je najluđe, mahom dolaze od žena, koje su to sve isto prošle sa svojom decom i isto su ih tako neke babe nervirale... i ne znam kako te babe uopšte ne umeju da malo tu sugestiju formulišu tako da se majka ne oseti prozvanom, kad znaju koliko su ove lude u tom periodu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Avocado рече

i ne znam kako te babe uopšte ne umeju da malo tu sugestiju formulišu tako da se majka ne oseti prozvanom, kad znaju koliko su ove lude u tom periodu...

Зато што себе виде, у односу на младе неискусне маме, у позицији свезнајућих и никако им није јасно зашто их нико не слуша када знају да су све то прошле више пута и све најбоље од свих знају. :) 

А то обично долази од тога што их ретко ко у нечему држи за стручну и компетентну особу и онда када се појави млада мама наравно да је баба супер стручнија и многоструко компетентнија од ње и има право да јој то и докаже на свакој ситници коју види... :smeh1:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dzombe maltretiraju gustere, babe maltretiraju mame, tako je od vremena pa do danas. To mu je neki parasimpaticki protokol za kinjenje svih koji se dozivljavaju kao slabiji/hijerarhijski nizi, slatki okus sadizma, sta li?!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Avocado, Juanito, pošto ste na temi KLUB MAJKI, gde se priča o deci, ispričajte nam nešto o vama kao majkama. Kolika su vam deca?Kako ste podnele porođaj, koliko su vam trajale lohije? Jeste koristile obične mrežaste uloške i gaće? Jeste imale ragade? 

Kako je sad? Je l vam se menstruacija vratila u normalu? A vagina, patite li od inkontinecije ili slabih vaginalnih mišića? 

Ako niste u stanju da odgovorite na ova pitanja, zašto, zaboga, osećate potrebu da gurate noseve i ovde? 

 

Edit Drvce i ti isto! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...