Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не знам како се прави клуб овде па зато отварам тему. Надам се да ми нећете замерити. А некада сам овде писала о малој црној хаљини,етц. Да парафразирам једну филмску реплику...а била сам кул риба, а онда сам се породила. :cheesy3:

Драге маме, шта вас то радује? Шта вас фасцинира? Шта вас мучи, брине и плаши? Колико времена посвећујете физичком изгледу? Колико друштвеним мрежама? Читате ли књиге и женске часописе? Имате ли уопште потребу за читањем као када сте биле девојке? Колико времена посвећујете пријатељицама? Сматрате ли да је у реду оставити мало дете с мужем или с баком и деком и отићи у кафану, биоскоп, позориште с другарицом? Или би вас пекла савест због тога? Да ли већина људи у вашем окружењу себи даје за право да вам се меша у родитељство? Нервира ли вас то? Да ле се неке мајке у вашем окружењу такмиче са вама као да није најбитније да је дете живо и здраво? Да ли вам је тешко када нешто не можете да купите детету? Да ли се некада питате јесте ли уопште рођене за улогу мајке? Да ли мислите да сте довољно припремљене за мајчинство?

Све смо ми знале да није лако бити родитељ. Да то изискује труд, одрицање, пожртвованост. Али мене нико није упозорио на то да ће ми се срце цепати у фази грчева. Нико ми није рекао да ћу на Васкрс увече с бебом остати у болници, да ћу га држати целу ноћ док прима инфузију зато што је желео да пуже с браунилом у стопалу.

Извињавам се што је увод овако набацан. Писаћу још и питаћу вас још.

 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 24 минута, Изида рече

била сам кул риба, а онда сам се породила. :cheesy3:

Ja kažem bila sam cool riba, a onda sam se udala :smeh1:. Porodila sam se pre mesec dana, 7.juna :sunce:.

пре 25 минута, Изида рече

Драге маме, шта вас то радује? Шта вас фасцинира?

Danas smo išli na prvi pregled. Mali je dobio 920 grama. To me mnogo radovalo, jer dojim i puno se trudim oko toga, pa se isplatilo.

пре 26 минута, Изида рече

Шта вас мучи, брине и плаши?

Da ću omašiti kao roditelj.

пре 27 минута, Изида рече

Колико времена посвећујете физичком изгледу? Колико друштвеним мрежама?

Posvećujem pažnju fizičkon izgledu. Porazilo bi me da sam se zapustila. E sad...trenutno se ne šminkam i ne kitim, ali nisam se ugojila (ulazim u stare farmerke), kosa čista, uspela sam da se izdepiliram...i tako. 

Od društvenih mreža imam samo Pouke i jako su mi drage. GO POUKE!

пре 29 минута, Изида рече

Сматрате ли да је у реду оставити мало дете с мужем или с баком и деком и отићи у кафану, биоскоп, позориште с другарицом?

Ne da je u redu, nego je bitno za ženino psihičko zdravlje. Trenutno nemam vremena za to jer mali mnogo jede, ali tata mi pominje da bi ga rado pričuvao i da treba da izlazim.

пре 31 минута, Изида рече

Да ли већина људи у вашем окружењу себи даје за право да вам се меша у родитељство? Нервира ли вас то?

Ne mešaju se zasada, to bi me užasno nerviralo. 

пре 32 минута, Изида рече

Да ле се неке мајке у вашем окружењу такмиче са вама као да није најбитније да је дете живо и здраво?

Ne, uglavnom razmenjujemo iskustva. Oko čega bismo se takmičile?

пре 47 минута, Изида рече

Читате ли књиге и женске часописе? Имате ли уопште потребу за читањем као када сте биле девојке? 

Nažalost, slabo. Ženske časopise nikad nisam ni čitala. Pišu ih mizogini likovi koji misle da nam je svrha postojanja da udovoljavamo muškarcima.

пре 49 минута, Изида рече

Да ли вам је тешко када нешто не можете да купите детету?

Ovo mi se zasad nije desilo. E sad kad poraste, ne znam kako će biti. Kad je ovako malo, uglavnom se sve dobija.

пре 50 минута, Изида рече

Да ли се некада питате јесте ли уопште рођене за улогу мајке? Да ли мислите да сте довољно припремљене за мајчинство?

Pre ovog sam izgubila dvoje zbog trombofilije, ogromno iskušenje bilo. S obzirom da me volja za detetom i dalje držala, rekla bih da jesam za tu ulogu. Da li sam pripremljena? Niko nije, skoči i plivaj...biće to ok.

Koliko ti je dete? Dečak ili devojčica?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje-koliko su deca uticala na odnos sa mužem? Da li vam pomažu, odmažu, je l vas nerviraju...?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Pitanje-koliko su deca uticala na odnos sa mužem? Da li vam pomažu, odmažu, je l vas nerviraju...?

Malo sam više ukapirala koliko je divan. :)

Neki momenti razgovora ili... khm... intimnosti su teži za organizaciju.

  • Радостан 1

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам дете од 13 месеци и 9 дана. Дечак је. Дала сам му име Јаков по Брату Господњем. Шта ћу кад сам фанатик. :))

Муж ми у свему помаже. Како ми се неке жене жале да њихови неће да устану у ноћ и да саме купају децу ја сам изабраником мога срца више него задовољна. Хвала Богу нисмо запоставили ни наше кафе на тераси, ни понеку кафу у кафићу, ни знате већ. Али у томе нам доста помажу моји родитељи. Живимо с њима. То је најисплативије решење, а и по потреби им "увалимо" дете. 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Двоје, 25 и 14...прво је дете (извини сине) полигон, на њему се учи родитељство, било је свега, а понајвише љубави, сада реновирамо наш стан и пошто њима не пада на памет да напусте маму, мама ће напустити њих и отићи на одмор сама :D. Понекада ме пратио  осећај да сам најгора мајка на свету, али када са ове дистанце видим да сам одгајила два добра човека, могу да кажем "Добар посао си обавила", али нема опуштња...зато имам најразмаженијег пса у историји паса.

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кад већ помињеш пса. Ја сам се била помирила с чињеницом да ћу остати уседелица и купила малтезера. Међутим пре него је беба стигла кући ја сам куцу поклонила једној дивној жени. И уопште ми не недостаје. Можда што је често виђам, а можда што имам неког пречег. 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Изида рече

а можда што имам неког пречег. 

разумем, новопечена си мајка, ми смо Аћима узели прошле године.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upisujem se i ja.

Mališa ima 7 meseci i neki dan. U fazi smo propuzavanja, pokušava da sedne i bavimo se ponajviše čvrstom hranom, preko mesec dana nam je to nova obaveza i mnogo je volim.

Onaj početak je bio preživljavanje, tek kasnije smo počeli da živimo i uživamo polako. Čula sam da ima majki čija njovorođenčad samo spavaju i sisaju, e moja beba nikako nije bila jedna od tih, namučio se nesrećnik ( a i mi sa njim) sa grčevima, imao ih je po 12 sati dnevno bez prekida (ne preterujem...) prva dva meseca imam par fotki sa njim na kojima on ne spava na meni. 

Kako nam je to prošlo i sredilo se, druga priča je potpuno. I dalje mi njegov plač pravi veliki stres pa se trudim da do toga ne dođe. 

U trudnoći sam imala totalno pileći mozak, nisam mogla dve informacije da obradim ali sam čitala.
Kad sam se porodila pokušavala sam ali nije prosto bilo vremena. Onda mi je muž kupio onu malu lampicu za čitanje i počela sam da čitam uveče, kad ga smestim u krevetac pa sednem dok ne učvrsti san. Kad sam pročitala prvu knjigu nakon određenog vremena, bila sam jako srećna.
Trenutno čitam lagano štivo- Jelica Greganović- Zovem se mama, i od srca preporučujem. Upi*aćete se od smeha.

Beban ostaje sa svojim tatom po par sati bukvalno od kad je imao 3 nedelje. Prvi moj izlazak je bio dva sata, ne duže, zbog mleka i dojki, posle se sve ustalilo. 
Pomoć nemamo, nikakvu, ponekad dođe moja mama vikendom da bude sa njim pa mi zbrišemo. Sad je na raspustu pa ga češće čuva.

 

Dok sam bila trudna strašno mi je išlo na živce trpanje ljudi u sve i svašta. Ma kad me neko pita šta ću sa mačkama kad dođe beba u stanju sam bila mentalno da ga prekrižim iz kruga ljudi kojima se javljam na ulici, a kamoli za nešto ozbiljnije. Mnogo sam bila osetljiva. 
A onda sam rodila dete od preko 4 kilograma, prirodno, na kraju bez epidurala, oporavila se kao cigančica (bez namere da uvredim ikoga, kod nas se kaže da se one porode za 10 minuta i brzo oporavljaju) i toliko me ne zanima mišljenje nikoga ko nije rodio moje dete, prisustvovao porođaju i prošao ono što sam ja prošla. Tako da sam, za divno čudo, porođajem dobila i jedno ignore dugme.
 

Trudim se da bar budem uredna, ako ne stignem da se našminkam i podrobnije sredim.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја слабо читам. Прочитала сам тек неколико књига од порођаја на овамо. Отац ми је пре месец дана купио дивну књигу за рођендан. Тек сам на стотој страни. И уместо сад да читам док бебирон спава ја блејим по нету.

Писање сам начисто запоставила. Није само време проблем, већ инспирација. Кад сам срећна нисам креативна. Нисам умела да смислим текст за позивнице за свадбу. Смислио младожења. Заборавила сам шифру једног од својих блогова. Имам женски форум, који није заживео и који уопште не посећујем. Ко велим боље да запоставим сопствени форум него мужа и дете.

  • Волим 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno.

A što se tiče blejanja po netu, mislim da je na ovim počecima nekad i prijatnije kad ,,blejiš'', ne razmišljaš ništa, odmaraš. Više sam svakako čitala pre porođaja nego sad.

ALI, završavam (drugi) faks i ostao mi je još diplomski, i mnogo se radujem što to radim. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака част, Санти!

А ја сам у почетку на нету само блејала по сајтовима за маме. Чак сам и на фејсу креирала групу Мамино ћоше. 0703_read

  • Волим 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...