Jump to content

ИНТЕРВЈУ: Томислав Терзин - Бог је створио живот на Земљи као што пише у Библији!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Гост емисије "Интервју" био је господин Томислав Терзин, професор генетике, молекуларне биологије и биологије развића Универзитета Алберта у Канади. Аутор је књига "Научна цензурисана открића" и "Медоносна пчела - јеванђеље природе", а активно учествује и на трибинама о односу науке и религије, међу којима је и она са темом "Научни докази Исусовог васкрсења". У последњих петнаест година у САД-у, Канади и Енглеској, одржао је многа предавања о питању односа науке и религије. Препоручујемо Вам да погледате цео интервју и сазнате више о бројним занимљивим темама.

Tomislav Terzin.JPG

balkan info.JPG


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Професор Терзин говори да је свет стар пар хиљада година... не знам како је то могуће да се научно докаже? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

Професор Терзин говори да је свет стар пар хиљада година... не знам како је то могуће да се научно докаже? 

Како видимо, и није могуће да се научно докаже. Може да се верује (Свето Писмо) или нагађа (геологија).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

Професор Терзин говори да је свет стар пар хиљада година... не знам како је то могуће да се научно докаже? 

Nije moguće dokazati naučno. Lupetati, pričati gluposti koješta na taj način je jedino moguće, a Terzin je adventista, a oni lupetaju po ustaljenom obrazcu. 

пре 25 минута, todor рече

Може да се верује (Свето Писмо) или нагађа (геологија).

Ne može da se vjeruje (Sveto Pismo), i ne treba da se nagađa nego jasno poznaju (ko ga interesuje) činjenice (Geologija). 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Поуке.орг инфо рече

Професор Терзин говори да је свет стар пар хиљада година... не знам како је то могуће да се научно докаже?

Kada se uzme u obzir koliko je univerzum star po tvrdnjama, teorijama i modelima naučnika i to uporedi sa ovom tvrdnjom... to je otprilike kao da kažeš:

Pera Perić govori da je Sunce udaljeno od Zemlje 61,9 kilometra... ne znam kako je to moguće da se naučno dokaže?

(61,9 km prema pravoj udaljenosti Sunca - 149,6 miliona km je u tačnoj srazmeri kao 6 hiljada godina prema pravoj starosti univerzuma - 14,5 milijardi godina)

Ne samo da je u pitanju glupost, nego glupost monumentalnih razmera...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Поуке.орг инфо рече

Професор Терзин говори да је свет стар пар хиљада година... не знам како је то могуће да се научно докаже? 

 

Никако, јер су се људске сеобе из Африке у све крајеве света, иначе археолошки и генетски доказане, догодиле пре неколико десетина хиљада година. Паприка је стара 5.000 година, кукуруз 10.000 година, а пас као подврста сивог вука ~15.000 година. То су само, а то су активности савременог човека, а старије од наводне старости света... где је тек све остало.

Мислим да су хришћански теолози још пре 1.700 година говорили о више слојева тумачења Светог Писма и да се не тумачи свака реченица буквално. Да није тако, теологија не би била наука већ би свако ко је писмен просто читао Библију и све знао, зар не?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...