Jump to content

Crkva protiv sveštenika koji podržava LGBT zajednicu

Оцени ову тему


Препоручена порука

54B4F67B-D8F9-452A-9E20-3A07FB388B7C_w10

 

Piše: Alan Crosby, priredila Asja Hafner

Svake sedmice sveštenik Maksim Melinti može se naći u crkvi Djevice Marije u moldavskom selu Gidigici. Jedna od sedmica krajem juna nije se razlikovala osim što je Melinti bio ispred, a ne iza oltara.

Melintija je degradirala u položaj posmatrača Pravoslavna crkva Moldavije koja mu je do daljnjeg zabranila da drži propovijedi, počevši od 21. juna, zbog navoda da je “promovisao i ohrabrivao manjine vezano za njihovo seksualno opredjeljenje i tako doprinosio razvoju LGBT pokreta u Republici Moldaviji.”

Postoji samo jedan problem: on nije ništa učinio.

“U meni su mnogi našli čovjeka koji će ih razumjeti i odnositi se prema njima s poštovanjem. Ja nikome ne sudim, ja samo pomažem ljudima da dopru do Hrista”, rekao je Melinti na konferenciji za štampu održanoj 26. juna.

Maksim Melinti sa socijalno ugroženim grupama
Maksim Melinti sa socijalno ugroženim grupama

“Na nesreću, nije postojala poštena, transparentna i javna prosudba crkve. Dokument ukaza potpisan je u mom odsustvu. Odjeknulo je u medijima koji su od mene tražili komentare, ali bilo je prvi put da sam čuo za to. Optužbe koje su mi predstavljene nisu bile jasne, koje kanone sam prekršio. Nije mi bilo dozvoljeno da raspravljam. Članovi naše zajednice nisu konsultovani”, dodao je.

Bez obzira, Melinti je rekao da se izvinjava za situaciju i tražio oprost od crkve.

Crkveni zvaničnici nisu momentalno komentarisali to da li će Melintijeva kazna biti ukinuta.

Pravoslavna crkva je duboko ukorijenjena u Moldaviji gdje se procjenjuje da je 95 procenata od 3,6 miliona stanovnika ove zemlje, članova crkve.

Crkva i njeni sljedbenici odavno su protiv širenja prava za lezbejke, gejeve, biseksualce i transrodne (LGBT) osobe.

‘Nije predsjednik gejeva’

U maju su religijski trvdolinijaši u glavnom gradu Čisinau pokušali da onemoguće okupljanje zbog podrške LGBT zajednici, ali ih je odbila policija koja je bacila suzavac.

Učesnike u maršu podrške čuvala je policija jer je slično okupljanje prošle godine – koje je kritikovao predsjednik Igor Dodon izjavom da “nikada nije obećao da će biti predsjednik gejeva” – zadržala policija kako bi spriječila sukob s kontrademonstrantima, vjernicima.

Melinti je često javno govorio protiv uključivanja crkve u politiku, a svoje poruke je intenzivirao u maju kada je crkva i proruski orijentisani Dodon organizovao dešavanja i festivale za podršku tradicionalne porodice i protiv istospolnih brakova.

Iako tvrdi da nije govorio ništa kako bi podržao prava LGBT zajednice, izgleda da je Melinti konačno prekoračio crtu u očima crkve zato što je prihvatio počast koju mu je u maju odala grupa Genderdoc-M, posvećena promociji LGBT zajednici u Moldaviji.

Melintijeve “aktivnosti imale su za cilj da uznemire i potkopaju dobri poredak crkve” iako su ponovljene akcije promoviranja i ohrabrivanja seksialnih manjina doprinosile razvoju LGBT pokreta u Republici Moldaviji”, stajalo je u obavještenju crkve.

Bio je uključen u “podršku sodomitske manjine i promociju netradicionalnog ponašanja a time i nečuvenog grijeha sto sve doprinosi klevetanju ugleda Pravoslavne crkve u Moldaviji kao i samog klera. Iz navedenih razloga zabranjuje se propovjedanje na crkvenim službama i pravo da se daju blagoslovi i da se nosi krst na prsima počevši od 21. juna 2018. godine dok ne bude izneseno cjelovito javno pokajanje”, dodaje se u obavještenju.

0ABF66DC-B13D-44F2-99D2-90F6361A3FA0_w65

Jedan od vjernika drži krst dok učestvuje u protestima protiv LGBT aktivista, Čisinau.

 

Čak i prije trenutnog neslaganja, Melinti je bio poznat kao progresivan u konzervativnoj moldavskoj pravoslavnoj crkvi.

Prenosio je svoje propovijedi uživo preko Facebooka. Redovno je posjećivao kaznionice da bi vršio crkvenu službu i radio konsultacije sa zatvorenicima. Njegova crkva imala je namještene sobe za majke koje su tu mogle ostaviti svoju djecu kako ne bi propuštale Božiju službu.

“Da je apostol Petar živeo u 21. vijeku, sigurno bi koristio Facebook da prenese svoje poruke vjernicima. Ne vidim problem u tome, pogotovo kako se stvari mijenjaju i modernizuju. Zašto sve druge religijske konfesije koriste prednosti interneta, a mi ne? Moja svrha je da ove ljude približim religiji”, Melinti je rekao u jednom intervjuu koji dao u aprilu.

Ti napori su donijeli valove podrške borbenom svešteniku.

Skoro 400 ljudi iz njegove parohije potpisalo je peticiju u kojoj od crkvenih vođa traže da ponište odluku.

“Otac Maksim je uvijek pokušavao da uradi nešto dobro i za stanovnike sela i za sve hrišćane koji su mu došli. Nadamo se da će ova odluka biti otkazana”, rekla je Olga Bendersči, vjernica iz Gidigicija za informativni web portal Publika.

(prema izvještavanju Moldavskog servisa, RFE/RL)

 

izvor

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Licemerno ponašanje Crkve. I ne samo kod njih, već i kod nas. Monaštvo je dobrim delom homo orijentacije, već svi znamo i za vladike i sveštenike koji malo "švrljaju" sa istim polom...Mada sve to i nije bitno. Nije lako boriti se protiv svoje prirode, pri tom biti osuđen od okoline, pa onda tražiti utehu u Bogu i na kraju biti raspet od strane klira.

Već mi je muka koliko niko više ne vidi čoveka u čoveku. Danas si pravi Hrišćanin ako "izbacuješ" super citate iz Svetog Pisma i svetootačke literature, ako se izgladnjuješ postom, krstiš se u autobusu kad prođeš pored hrama, pljuješ po pederima i imaš garav plafon u sobi od kandila i kadionice.

Pri tom ne slušaš modernu muziku jer je to naravno prikriven satanizam, već isključivo Divnu Ljubojević i njoj slične izvođače.

 

Eh, sreća pa je Isus svojevremeno bio na strani kurvi i carinika a ne na strani "pravednih" fariseja!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хм..само полако са закључцима.

Иако донекле разумијем твоју раздраженост ставом људи према хомосексуалцима, мислим да нема потребе да доносиш закључке који нису тачни. А пошто пишеш јавно, потребно је да ти се јавно и одговори.

Прво, Исус Христос никад није био на страни курви. То је једноставно твоја интерпретација, да не упротријебим сад неку тежу ријеч. Истина је да је Исус Христос био против неразумног осуђивања оних који и сами пате од многих гријеха, и то је поента сцене са женом која треба бити каменована а Исус је отпушта говорећи "иди више и не гријеши".

Исто тако на примјеру са св. Маријом Египћанком, можеш да увидиш да ниси у праву.

Св. Марија Египћанка желећи да уђе у Храм и да се она помоли, није због невидљиве силе нити могла на почетку да уђе у Храм. А разлог томе није било што је Исус Христос био на њеној страни због грешног начина на који је живјела, већ управо супротно - невидљива сила није јој дала да уђе у Храм управо због гријеха блуда, и тек након обећања која је она дала, могла је ући и помолити се. Ево одломка из Житија:

" И тако ја сама остадох у притвору. Но мислећи да ми се то догодило од женске немоћи, ја се опет придружих другим долазницима, и приморавах себе да уђем, али све узалуд, јер чим бих ногу своју грешну ставила на праг, одмах ме је нека неочекивана невидљива сила спречавала, и ја сам се враћала натраг у притвор. И тако сам три-четири пута покушавала, али све узаман, нисам могла да уђем. Уморна, ја од стида и изненађења повукох се и стадох у једном углу притвора црквеног. И када се једва унеколико прибрах, ја запитах себе: Шта је то што ми не да да видим животворно дрво Крста Господњег."

Исто тако тврдити да су монаси добрим дијелом хомо орјентације није тачно. Монаси предају свој живот Богу у потпуности, па тако и своју сексуалну орјентацију. Наравно да има увијек неких изузетака па и у нашој Цркви, међутим ти о томе пишеш као да је то правило. То наравно није правило, напротив.

И да, тврдиш да се није лако борити са својом природом. Истина је међутим да се ми сви боримо са својом природом, не само ти. Боримо се са својом палом природом, која је настала послије Адамовог пада. И твоја хомосексуалност је исто тако дио пале природе а не нечег другога.

Сви се ми, православни хришћани боримо са својом палом природом и носимо тај Крст, неко има овај неко онај проблем, неко мало лакши, неко мали тежи Крст, али свако има неки да га носи.

Не видим зашто би ти био изузетак и зашто и ти не би понио свој Крст?

У чему ти очекујеш да дође утјеха од Бога - у томе да ти потпуно одузме твој Крст или да ти снисходи тиме што ће рећи да оно што је очигледан гријех није гријех?

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da svako nosi svoj krst, i nije moje negodovanje imalo svrhu da krivi sliku Isusovih reči i pouka.

Više je bio znak protesta zbog licemerja ljudi a naročito licemerja u Crkvi.

Monasi većinom jesu gay, to znam iz ličnog iskustva - ali to nije bitno...ukratko , i sam sam bio iskušenik i znam.

Očigledan greh može biti svašta, ali se izgleda ovim puno bave baš oni koji sve to uredno sprovode iza zidina manastira i crnih mantija. Zato mi se Crkveni klir onako pošteno gadi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Драгана Милошевић рече

Melintija je degradirala u položaj posmatrača Pravoslavna crkva Moldavije koja mu je do daljnjeg zabranila da drži propovijedi, počevši od 21. juna, zbog navoda da je “promovisao i ohrabrivao manjine vezano za njihovo seksualno opredjeljenje i tako doprinosio razvoju LGBT pokreta u Republici Moldaviji.”

Није он доктор неурологије да би се бавио хомосексуализмом и осталим сличним стањима мимо учења Цркве Православне. Ако је учењем одступио од јасних правила Цркве и њеног устава, онда санкције нису на одмет јер човек збуњује народ, пише јасно у Стари и Нови Завет да хомосексуализам не ваља, наука каже да је болест као и наркоманија, грипа, епидемија куге...

Црква кроз теолошке-правне расправе унутар свог свог кадра може да се бави могућим изменама правила, не кроз народ који има друга посла. А уколико нека држава није под окупацијом или аутократијом, свака генерација у демократији може са захтевом од неких 10.000 потписа да распише референдум на државном нивоу за било које питање, закон или смену нпр. министра... Могу људи да траже укидање Цркве, ако је Црква део мањине онда ће тако и бити. Тако је народ у Швајцарској тражио и добио да се напише закон којим се забрањује изградња џамија било где на Швајцарској територији, само зато што није у складу са њиховом традицијом и културом.

Ако Молдавци нпр. буду тражили да се из буџета државе одвоје средства за оснивање и финансирање института за истраживање и лечење хомосексуалности, рака или наркоманије... Онда ће тако да изгледа њихово друштво.

Ако нико не тражи, онда значи да то питање ову генерацију претерано и не оптерећује:POPOcorn1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, timjančica рече

Хм..само полако са закључцима.

Иако донекле разумијем твоју раздраженост ставом људи према хомосексуалцима, мислим да нема потребе да доносиш закључке који нису тачни. А пошто пишеш јавно, потребно је да ти се јавно и одговори.

Прво, Исус Христос никад није био на страни курви. То је једноставно твоја интерпретација, да не упротријебим сад неку тежу ријеч. Истина је да је Исус Христос био против неразумног осуђивања оних који и сами пате од многих гријеха, и то је поента сцене са женом која треба бити каменована а Исус је отпушта говорећи "иди више и не гријеши".

Исто тако на примјеру са св. Маријом Египћанком, можеш да увидиш да ниси у праву.

Св. Марија Египћанка желећи да уђе у Храм и да се она помоли, није због невидљиве силе нити могла на почетку да уђе у Храм. А разлог томе није било што је Исус Христос био на њеној страни због грешног начина на који је живјела, већ управо супротно - невидљива сила није јој дала да уђе у Храм управо због гријеха блуда, и тек након обећања која је она дала, могла је ући и помолити се. Ево одломка из Житија:

" И тако ја сама остадох у притвору. Но мислећи да ми се то догодило од женске немоћи, ја се опет придружих другим долазницима, и приморавах себе да уђем, али све узалуд, јер чим бих ногу своју грешну ставила на праг, одмах ме је нека неочекивана невидљива сила спречавала, и ја сам се враћала натраг у притвор. И тако сам три-четири пута покушавала, али све узаман, нисам могла да уђем. Уморна, ја од стида и изненађења повукох се и стадох у једном углу притвора црквеног. И када се једва унеколико прибрах, ја запитах себе: Шта је то што ми не да да видим животворно дрво Крста Господњег."

Исто тако тврдити да су монаси добрим дијелом хомо орјентације није тачно. Монаси предају свој живот Богу у потпуности, па тако и своју сексуалну орјентацију. Наравно да има увијек неких изузетака па и у нашој Цркви, међутим ти о томе пишеш као да је то правило. То наравно није правило, напротив.

И да, тврдиш да се није лако борити са својом природом. Истина је међутим да се ми сви боримо са својом природом, не само ти. Боримо се са својом палом природом, која је настала послије Адамовог пада. И твоја хомосексуалност је исто тако дио пале природе а не нечег другога.

Сви се ми, православни хришћани боримо са својом палом природом и носимо тај Крст, неко има овај неко онај проблем, неко мало лакши, неко мали тежи Крст, али свако има неки да га носи.

Не видим зашто би ти био изузетак и зашто и ти не би понио свој Крст?

У чему ти очекујеш да дође утјеха од Бога - у томе да ти потпуно одузме твој Крст или да ти снисходи тиме што ће рећи да оно што је очигледан гријех није гријех?

 Najveca razlika izmedju hetero i homo je da prvi mogu dobiti blagoslov za svoju vezu a drugi ne. Razumljivo je sto veze izmedju muskaraca i zena imaju takvu dimenziju u Crkvi, tako da homosexualne i druge veze nece dobiti blagoslov niti ga trebaju ocekivati. Medjutim medju homosexualcima se razvija i dubok emotivni odnos i oblik zajednice kojoj u prvom planu nije sex, a Crkva na to takodje gleda sa osudom i zbog toga je njihov krst daleko tezi, jer je jedini nacin da budu u skladu sa ucenjem Crkve da ostanu sami. To je najteze ogromnom broju ljudi, da budu sami, bez obzira na orjentaciju. Problem mnogih ljudi u Crkvi je sto su oni ubjedjeni da medju tim ljudima nema duboke emotivne i iskrene povezanosti koja je osnova za izgradnju ljubavi. Ja sam postavljao kako se postavio jedan arhimandrit svetiteljskih vrlina koji se nedavno upokojio i koji je imao za duhovno cedo godinama jednu osobu ( molili su se zajedno i dijelili obrok)  homosexualne orjentacije koja je sluzila u Pravoslavnoj Crkvi preko 20 godina i na kraju odlucio da izadje iz Crkve i ozeni se jer je upoznao nekoga ko mu se svidja. Otac Atanasi je znao za njegovu borbu godinama i koliko je zeljan da zivi u partnerskoj vezi sa nekim. Otac Atanasi je upoznao njegovog partnera i dao im licni blagoslov, naravno ne i blagoslov Crkve.

" When I told him, years later, after over twenty years of active ministry, that I was leaving the active priesthood, because I no longer could be alone in life and wanted to marry, he listened very carefully. He did not let me off the hook easily, but he had heard about this struggle from me before. Father met my future husband, and gave us his blessing."

http://www.orthodoxandgay.com/the-first-duty-of-love-is-to-listen

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Rip Kirby рече

Homoseksualnost odavno nije klasifikovana kao bolest.

Добићеш вероватно одговор да је геј лоби потплатио докторе да скину хомосекуалност са листе болести 0703_read

Не знам колко дуго пратиш форум, али овакве расправе обично иду у том неком правцу  :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Rip Kirby рече

Homoseksualnost odavno nije klasifikovana kao bolest.

Са којег научног скупа? Уопштено питање да ли је хомосексуализам (неуролошка) болест никада није захтевало скуп. Сврстати хомосексуализам у здраво стање човековог бића би предходно захтевало озбиљну комисију и извештај одлуке те комисије. Где је надлежна комисија, да ли је одлука ратификована или је само изнешена од стране појединаца који нису успели да је поткрепе..........

Ваљало би и датум скупа и објаве одлуке, да би могли да дискутујемо о томе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, GeniusAtWork рече

Добићеш вероватно одговор да је геј лоби потплатио докторе да скину хомосекуалност са листе болести 0703_read

Не знам колко дуго пратиш форум, али овакве расправе обично иду у том неком правцу  :)))

Hahaha, pa da, u pravu si...nije prošlo dve sekunde :) Odo da pijem kafu i zapalim... ;)

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, Rip Kirby рече

Naravno da svako nosi svoj krst, i nije moje negodovanje imalo svrhu da krivi sliku Isusovih reči i pouka.

Više je bio znak protesta zbog licemerja ljudi a naročito licemerja u Crkvi.

Monasi većinom jesu gay, to znam iz ličnog iskustva - ali to nije bitno...ukratko , i sam sam bio iskušenik i znam.

Očigledan greh može biti svašta, ali se izgleda ovim puno bave baš oni koji sve to uredno sprovode iza zidina manastira i crnih mantija. Zato mi se Crkveni klir onako pošteno gadi!

Не спорим да је сасвим могуће да таквих ствари и гријеха има у православној Цркви и међу клиром, међутим постоје Епископи који су одговорни за понашање њиховог клира. Постоји и Патријарх са својом одговорношћу. Одговорни су пред Богом и пред људима. И постоји Бог који све то види и који ће судити таквима због таквих гријеха. Исто тако сваки православни хришћанин има право да каже Цркви ако мисли да неко гријеши.

Али ти као и сви ми у првом реду имаш задаћу да себе доведеш у ред.

Шта други раде, они ће одговарати за то, и не треба да мислиш толико о томе, јер има ко је задужен да се о томе брине.

Кад кренеш истински да исправљаш свој живот, кад кренеш да замрзиш истински гријех, видјет ћеш кооолико посла ту има и бит ће ти жао што се на то прије ниси бацио!.

Истина се свакако не може сакрити, и нарочито данас у доба технике, не брини се за то..

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Rip Kirby рече

Hahaha, pa da, u pravu si...nije prošlo dve sekunde :) Odo da pijem kafu i zapalim... ;)

A, malo ranije, kritikujes neke 'izmisljene' homo odnose ( u celom monastvu ).

Da li je onda, tamo u monastvu , homo bolest,...a, u nekim drugim stvarime, nije ?

Ajd, kad popijes kaficu, 0703_read, da vidimo sta je tvoj stav.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Mиљан Л. рече

Није он доктор неурологије да би се бавио хомосексуализмом и осталим сличним стањима мимо учења Цркве Православне. Ако је учењем одступио од јасних правила Цркве и њеног устава, онда санкције нису на одмет јер човек збуњује народ, пише јасно у Стари и Нови Завет да хомосексуализам не ваља, наука каже да је болест као и наркоманија, грипа, епидемија куге...

Црква кроз теолошке-правне расправе унутар свог свог кадра може да се бави могућим изменама правила, не кроз народ који има друга посла. А уколико нека држава није под окупацијом или аутократијом, свака генерација у демократији може са захтевом од неких 10.000 потписа да распише референдум на државном нивоу за било које питање, закон или смену нпр. министра... Могу људи да траже укидање Цркве, ако је Црква део мањине онда ће тако и бити. Тако је народ у Швајцарској тражио и добио да се напише закон којим се забрањује изградња џамија било где на Швајцарској територији, само зато што није у складу са њиховом традицијом и културом.

Ако Молдавци нпр. буду тражили да се из буџета државе одвоје средства за оснивање и финансирање института за истраживање и лечење хомосексуалности, рака или наркоманије... Онда ће тако да изгледа њихово друштво.

Ако нико не тражи, онда значи да то питање ову генерацију претерано и не оптерећује:POPOcorn1:.

Hajde malo smanji dozivljaj, niti nauka kaze da je bolest, niti je bolest. Mozda bi tebi bilo pametnije da se informises upravo sta geneticari kazu o homosexualnosti ili neurolozi, neurobiolozi posto nisi nikad ni procitao jer kao sto znamo ti vjerovatno mislis da su oni potplaceni od strane gay lobija. Jeste gay lobi od 3% je jaci od svih ostalih lobija koji se protive homosexualnosti, narocito ekstremno bogatih hriscanskih zajednica u USA. Da bi nesto naucio moras razumjeti osnove genetike, anatomiju i funkcionisanje ljudskog mozga itd,, sto ti ne zelis niti ti pada na pamet. A kad to prodjes onda mozed citas ove knjige,jednu od neuronacnika Simon Le Vaya a drugu od neurobiologa Jacquesa Balthazarta:

https://www.amazon.com/Gay-Straight-Reason-Why-Orientation/dp/0190297379

https://www.amazon.com/Biology-Homosexuality-Oxford-Behavioral-Neuroendocrinology/dp/0199838828/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1531054629&sr=1-1&keywords=The+Biology+of+Homosexuality+(Oxford+Series+in+Behavioral+Neuroendocrinology)

Zadnji naucni rad iz decembra ove godine o genetskim uzrocima homosexualnosti, mada je homosexualnost epigenetski fenomen studija je dosta dobra:

http://nature.com/articles/doi:10.1038/s41598-017-15736-4

U porodicama sa vise braca svaki naredni djecak ima vecu mogucnost da postane gay, studije odradjene u mnogim zemljama, fraternal birth order effect i maternal immune hypothesis:

https://www.newscientist.com/article/2156010-we-may-know-why-younger-brothers-are-more-likely-to-be-gay/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21315103

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28608293

itd.

Ako moldavci mahom neobrazovani o bilo cemu gore navedenom budu trazili da se lijeci nesto sto nije bolest onda oni zbog neobrazovanosti i neznanja trebaju da se obrazuju.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ronald рече

Hajde malo smanji dozivljaj, niti nauka kaze da je bolset, niti je bolest. Mozda bi tebi bilo pametnije da se informises upravo sta geneticari kazu o homosexualnosti ili neurolozi, neurobiolozi posto nisi nikad ni procitao jer kao sto znamo ti vjerovatno mislis da su oni potplaceni od strane gay lobija. Jeste gay lobi od 3% je jaci od svih ostalih lobija koji se protive homosexualnosti, narocito ekstremno bogatih hriscanskih zajednica u USA. Da bi nesto naucio moras razumjeti osnove genetike, anatomiju i funkcionisanje ljudskog mozga itd,, sto ti ne zelis niti ti pada na pamet. A kad to prodjes onda mozed citas ove knjige,jednu od neuronacnika Simon Le Vaya a drugu od neurobiologa Jacquesa Balthazarta:

https://www.amazon.com/Gay-Straight-Reason-Why-Orientation/dp/0190297379

https://www.amazon.com/Biology-Homosexuality-Oxford-Behavioral-Neuroendocrinology/dp/0199838828/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1531054629&sr=1-1&keywords=The+Biology+of+Homosexuality+(Oxford+Series+in+Behavioral+Neuroendocrinology)

Zadnji naucni rad iz decembra ove godine o genetskim uzrocima homosexualnosti, mada je homosexualnost epigenetski fenomen studija je dosta dobra:

http://nature.com/articles/doi:10.1038/s41598-017-15736-4

U porodicama sa vise braca svaki naredni djecak ima vecu mogucnost da postane gay, studije odradjene u mnogim zemljama, fraternal birth order effect i maternal immune hypothesis:

https://www.newscientist.com/article/2156010-we-may-know-why-younger-brothers-are-more-likely-to-be-gay/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21315103

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28608293

itd.

Ako moldavci mahom neobrazovani o bilo cemu gore navedenom trazili da se lijeci nesto sto nije bolest onda oni zbog neobrazovanosti i neznanja trebaju da se obrazuju.

 

Zanimljivi linkovi, moram baciti pogled :) Ja jedino što sam čitao je da na primer ćerke homoseksualnih očeva su po pravilu daleko plodnije, te se jednim delom i time objašnjava pojava homoseksualnosti kao prirodan proces u održanju vrste...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...