Jump to content

Водич за покривање глава жена у православној цркви

Оцени ову тему


Препоручена порука

Изгледа да су овде литургијске теме еволуирале у хумористичке.Судећи према коментарима женама и треба марама,неке да сакрију локне,а неке недостатак мудрости и знања Тешко је поверовати да жене пишу коментаре оваквог типа,иначе... 1324_womens:skidamkapu:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Нифада 

ипак скидаш капу, сестро слатка.:))

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Нифада рече

Изгледа да су овде литургијске теме еволуирале у хумористичке.Судећи према коментарима женама и треба марама,неке да сакрију локне,а неке недостатак мудрости и знања Тешко је поверовати да жене пишу коментаре оваквог типа,иначе... 1324_womens:skidamkapu:

Благо онима који не видеше, а повероваше.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Broken рече

Super vam je tema. :D

Kao frizura će da izazove uspaljivanje muškaraca ? :smeh1:

 

Надам се да си прочитао постављени текст.Лепо је и да неки и мушкарци прокоментаришу тему,односно да ли њих неко злоупотребљава у причи о ношењу мараме на Литургији,изгледа да жене све што раде или не раде,то чине због мушкараца,само што неки понекад промаше тему.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Драгана Милошевић рече

@Нифада 

ипак скидаш капу, сестро слатка.:))

ја не не носим капу,а ни мараму,да бих имала шта да скинем.Свако тумачи ствари онако како би волео  или волела да је:choir:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Нифада рече

Надам се да си прочитао постављени текст.Лепо је и да неки и мушкарци прокоментаришу тему,односно да ли њих неко злоупотребљава у причи о ношењу мараме на Литургији,изгледа да жене све што раде или не раде,то чине због мушкараца,само што неки понекад промаше тему.

Jok, nisam sve, samo ono o maramama danas. Ima tu gde piše ovo:"Богобојажљиви људи долазе у цркву да се усредсреде на богослужење. Али расуте локне неке лепе жене могу им одвући пажњу." :smeh1:

Ja to zamišljam kao npr. na malom vhodu žena skine maramu pa izađu neukrotive lokne...onda kao u usporenom snimku protrese glavom levo-desno par puta...a muškarci bogobojažljivi gledaju pa im svašta pada na pamet. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Нифада рече

да неки мушкарци прокоментаришу тему, односно да ли њих неко злоупотребљава у причи о ношењу мараме на Литургији

Nikad niko nece da me natera da nosim maramu!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Nikad niko nece da me natera da nosim maramu!

Па јесте ти немаш локне, а и имаш мудрости и знања, тако да нема шта да скриваш. :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Нифада рече

Изгледа да су овде литургијске теме еволуирале у хумористичке.

Izgleda da imas problem onda kada "vodic za pokrivanje glava" smatras liturgijskom temom. 

1 hour ago, Нифада рече

иначе... 1324_womens:skidamkapu:

de, nastavi. Zvuci pretece. 12:smeha:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Џуманџи рече

Izgleda da imas problem onda kada "vodic za pokrivanje glava" smatras liturgijskom temom. 

de, nastavi. Zvuci pretece. 12:smeha:

Za neke je liturgijska,a za neke kvazi-liturgijska.No,reč je o pokrivanju glava na liturgiji,ne na ulici,prema tekstu koji je postavljen

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Broken рече

Jok, nisam sve, samo ono o maramama danas. Ima tu gde piše ovo:"Богобојажљиви људи долазе у цркву да се усредсреде на богослужење. Али расуте локне неке лепе жене могу им одвући пажњу." :smeh1:

Ja to zamišljam kao npr. na malom vhodu žena skine maramu pa izađu neukrotive lokne...onda kao u usporenom snimku protrese glavom levo-desno par puta...a muškarci bogobojažljivi gledaju pa im svašta pada na pamet. :D

Moguće,zato se neki prenemažu,pa se drže za glavu...Samo što u Crkvi bude mnogo lepih žena sa loknama,ali valjda svako ima razlog zašto gleda samo jednu,kada primeti njene lokne na Malom vhodu a ne ono što se dešava na Liturgiji,ili je reč o naknadno odgledanom snimku :aplauz:

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Нифада рече

Moguće,zato se neki prenemažu,pa se drže za glavu...Samo što u Crkvi bude mnogo lepih žena sa loknama,ali valjda svako ima razlog zašto gleda samo jednu,kada primeti njene lokne na Malom vhodu a ne ono što se dešava na Liturgiji,ili je reč o naknadno odgledanom snimku :aplauz:

Ja kad vidim kako se neko prenemaže zbog nečijih lokni ili može da bude i neka vrsta ispovesti,ne znam,znam da pomerim glavu levo-desno,kao znak čuđenja,ne znam samo da li je na Malom vhodu,:citac:a isto tako i znam da press služba odlično funkcioniše,i razlika je što ja ne gledam naknadno,nemam tehničke mogućnosti,za razliku od nekih  :) Kada znam da press služba odlično funkcioniše,mogu i da odglumim neke stvari,no kada pomerim glavu levo -desno kao znak čuđenja,nije gluma,autentično je.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...