Jump to content

Контрацепција


Препоручена порука

Који календар? То је тотално непоуздана метода.

Ko to kaze?

Googlaj malo vise, imas veoma dobre ginekoloske sajtove sa odlicnim objasnjenjima... resenje koje se pomocu njih nadje nije idealno, ali je odlicno za one koji ne mogu da se uzdrzavaju neprestano... mislim, znas vec, da ti ne crtam sad... Постављена слика

Па бре и са пилулама и спиралом се затрудни, за колико случајева сам само чула, а камоли уздањем у календар.

Еее, мушкарци  :cmizdrenje:

Код жене која нема редован циклус, календар има значај као и лањски снег.

Оби Кеноби, нисам мислила на апстиненцију од сад по до краја живота. Већ кад су плодни дани. Па кад нећеш да рађаш, у те дане " не легаш" :(

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa na to sam i ja mislio, samo se ti nisi bas nesto dobro odrazila... Постављена слика

I koliko to zena nema red. ciklus? Ispade kao da je to vecina... ovde pricamo opstu pricu, koja za vecinu vazi...

Pa i one koje nemaju redovan ciklus, a nalaze da im je neprestano uzdrzavanje tesko, mogu da nadju resenje uz pomoc kalendara i malo vise truda...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наравно да могу. Чак могу да памте датуме, што неретко не желе. Па се правдају (да не узимамо у обзир неке теже хорм. поремећаје. Али ту не може ни до трудноће да дође). А знаш како се каже: ко хоће-нађе начин, а ко неће-нађе оправдање. Та изрека мени увек падне на памет кад чујем изјаву:" Не могу да идем у цркву, боле ме ноге а и мука ми од тамјана." Ал` зато репати увек  измисли неко алтернативно, лакше средство. Очи замазне и мислиш све ок. А оно....

Поздрав моћни џедаје, одох у кревет, мој венчани Лук Скајвокер има да ми баци адсл кроз прозор slavabogu

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам фан контрацепције, а ја је никад нисам користио, нити сам имао здравствених проблема због тога, као ни девојке. нису је ни девојке користиле са мном.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који календар? То је тотално непоуздана метода.

0110_hahaha

0409_feel

Moj kalendar ima punih 12 godina, Bogu hvala, tako da plodni i ne plodni dani su za one koji savete čitaju u Ilustrovanoj politici a ne pitaju stručnjake.

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uostalom ova tema ej postojala na 20 tak stranica samo ej treba izvući

где?

никад нисмо имали конкретну тему о контрацепцији, само о абортусима.

si siguran medo, iz Ženskog kutka su mnoge teme  nesale 0409_feel

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам фан контрацепције, а ја је никад нисам користио, нити сам имао здравствених проблема због тога, као ни девојке. нису је ни девојке користиле са мном.

lako ke tebi ti ne možeš da ostaneš trudan 0409_feel

svaka druga žena koja uradi abortius kaže...muž ili partner ne želi dete, a one se ne usuđuju da rađaju kao samohrane, ili su premlade, ili nezaposlene, ili nemaju podšku porodice, i tu nema razlike, ni u bračnoj ni vanbračnoj zajednici

Eno moj poznanik ima 11-oro dece, više su gladni nego siti, više goli nego bosi.....ali brat je pravovernik za razliku od mene jeretika

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Који календар? То је тотално непоуздана метода.

Moj kalendar ima punih 12 godina, Bogu hvala, tako da plodni i ne plodni dani su za one koji savete čitaju u Ilustrovanoj politici a ne pitaju stručnjake.

Jel to po novom il` po starom kalendaru?... Постављена слика

Наравно да могу. Чак могу да памте датуме, што неретко не желе. Па се правдају (да не узимамо у обзир неке теже хорм. поремећаје. Али ту не може ни до трудноће да дође). А знаш како се каже: ко хоће-нађе начин, а ко неће-нађе оправдање. Та изрека мени увек падне на памет кад чујем изјаву:" Не могу да идем у цркву, боле ме ноге а и мука ми од тамјана." Ал` зато репати увек  измисли неко алтернативно, лакше средство. Очи замазне и мислиш све ок. А оно....

Поздрав моћни џедаје, одох у кревет, мој венчани Лук Скајвокер има да ми баци адсл кроз прозор 0409_feel

Tacno tako... 0110_hahaha

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

uostalom ova tema ej postojala na 20 tak stranica samo ej treba izvući

где?

никад нисмо имали конкретну тему о контрацепцији, само о абортусима.

si siguran medo, iz Ženskog kutka su mnoge teme  nesale :0104cheesy:
колико ме памћење служи, мејл који је пун примљених дознака о отвореним темама и претрага кажу све супротно ... мој мејл нико није брисао  klapklap
Link to comment
Подели на овим сајтовима

нисам фан контрацепције, а ја је никад нисам користио, нити сам имао здравствених проблема због тога, као ни девојке. нису је ни девојке користиле са мном.

lako ke tebi ti ne možeš da ostaneš trudan :0104cheesy:

svaka druga žena koja uradi abortius kaže...muž ili partner ne želi dete, a one se ne usuđuju da rađaju kao samohrane, ili su premlade, ili nezaposlene, ili nemaju podšku porodice, i tu nema razlike, ni u bračnoj ni vanbračnoj zajednici

чек како то ''не могу да останем трудан''?

па ваљда би то било и моје дете, сунце му пољубим, а не само женино која га носи  klapklap

то је већ озбиљна препрека у комуникацији, тако да се поставе ствари - да жена има само право да одлучује о животу заједничког детета. не дај Боже ни размишљања о смрти!

уосталом, знале су шта радимо и биле су питане и обавештене о мом ставу против било какве врсте контрацепције, као што сам и ја био упознат са њиховим.

има Димитрије леп израз, који бих баш згодно и баш 'нако сочан за те што се правдају тако, ал није за форум ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ееее Медо, данас се многе жене "пале" на хипереманципацију, па мисле да је то све само њихова одлука. У фазону-моје тело па ја одлучујем. Чак имам једну познаницу која је пред порорђајем, а раскинула са тим својим момком пре пар месеци. Каже му да га изгледа ипак не воли и да сходно томе не жели да живи са њим. Узалуд је он моли, његова мајка, друштво.Узалуд сви причамо како то дете заслужује да има оба родитеља, она неће. Каже да може сама, њена плата јој је довољна и тако (истина-плата јој је енормно велика за услове у Србији). Хоће по било коју цену да буде самохрана мајка. Ем што неке жене мисле да могу да саме одлучују о свом телу, о детету у свом телу, о начину живота свог детета исто тако на жалост и о смрти истог. Брука и туга. Луписмо опако у зид

uCttp1.png

Th1rp1.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добра ствар је и ''Мејби бејби''(апаратић који се купује у апотеци и ради на принципу микроскопа који анализира кап пљувачке-кошта око 60е), ал кад неко хоће да затрудни. У дан покаже када је право време за зачеће.  ;)Може да се користи и за избегавање зачећа, али не знам колико се спрематозоиди задржавају живи у жениним органима, па може да се деси да дође до оплодње сутрадан, када је плодан дан, не знам, зна ли ко?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...