Jump to content

Да ли је Србима више стало до “Задруге” или до болесне деце

Оцени ову тему


Препоручена порука

zadruga-696x414.jpg

Гласајући за победника ријалитија Срби су дали 5 милиона евра за једну ноћ, новац који једна хуманитарна организација скупи за 4 године активног рада

 

Хуманитарна фондација “Буди хуман” постоји од 2014. године са циљем да помогне појединцима, удружењима и установама којима је помоћ неопходна у Србији.

 

Захваљујући овој и сличним организацијама, уз помоћ СМС порука које народ шаље и донација већих институција и утицајних људи, наша болесна деца, млади и стари добијају нову шансу за живот, за нове почетке…

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Све личи на то да је чувена реченица: “Све ће то народ позлатити” из Лазаревићеве приповетке актуелнија него икада, али велико питање је ШТА ће то Срби данас позлатити!

budi-human.jpg

Како да објаснимо себи чињеницу да су грађани Србије само у току једне вечери гласањем за победника у финалу “Задруге” послали СМС-ове у вредности од око 700 милион динара, тј. око 5 милиона евра, док је фондација “Буди хуман” за укупно четири године свог рада и постојања, чак и уз веће донације одређених институција,  успела да скупи 913 милиона динара, тј. око 7 милиона евра.

“Задруга” за једну ноћ 5 милиона, “Буди хуман” за четири године 7 милиона!

И да будемо јасни, нико нам није крив за овакву ситуацију. Нико нас не вуче за рукав да гледамо нешто што не желимо, нити смо ограничени само на један канал. Ствар је личног избора сваког појединца на који начин ће деловати и градити наше друштво.

Одавно је дошло време да преузмемо личну и друштвену одговорност за све што нам се догађа и да коначно одлучимо где нам је будућност – у ријалитију или у нашој деци!

ОПАНАК

http://www.opanak.net/sramota/

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Poslat je ogroman broj poruka, svaka poruka oko 30-40 din., pa ti vidi... tragedija i crnilo razuma...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Broken Ништа ме не чуди,пола моје зграде гледа те глупости. Скоро ми је комшија  од 65 година препричавао да он гледа тек после 00.00 зато што тада сви полуде,напију се и онда крећу баханалије. 

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није трагедија што људи бацају паре на глупости - за њих очигледно нису глупости - него то што лечење толиког броја деце и даље зависи од хуманитарних донација.

А зашто је толика разлика у прикупљеним парама...па колику заступљеност и рекламу на Пинку и осталим гледаним телевизијама има ова или било која друга фондација? То је то, много просто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, GeniusAtWork рече

него то што лечење толиког броја деце и даље зависи од хуманитарних донација.

tako je...to je najveca tuga i nasa sramota....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, GeniusAtWork рече

Није трагедија што људи бацају паре на глупости - за њих очигледно нису глупости - него то што лечење толиког броја деце и даље зависи од хуманитарних донација.

А зашто је толика разлика у прикупљеним парама...па колику заступљеност и рекламу на Пинку и осталим гледаним телевизијама има ова или било која друга фондација? То је то, много просто.

I jedno i drugo je tragedija brate. Nije niti moze da bude normalno da bacas bilo kakve pare na ovakve paklene skarednosti.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Muramasa рече

Možda kada bismo rasformirali beskoristan RFZO, potpuno privatizovali zdravstvo i pustili privatna osiguranja da rade svoj posao, humanitarne akcije bi ostale samo za decu kojima se zalomi da istovremeno budu i bolesna i od siromašnih roditelja.

Nema to sanse brate, tek tad bi nastao potpuni haos i rasulo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не бих ишао толико далеко да склоност људи да издвајају новац за забаву називам лудилом, ненормалношћу и сл. Већ смо раније имали спорове око ријалитија и опет смо сви на укопаним позицијама, а то не доприноси ничему. Овде се не ради чак ни о томе да свако треба да пође од себе па да погледа колико сопственог времена и новца троши за ствари које њега лично забављају, а колико да би помогао болесној деци која немају новац за лечење, него о томе што је свакоме сопствена забава у реду, а туђа није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Дидим рече

Не бих ишао толико далеко да склоност људи да издвајају новац за забаву називам лудилом, ненормалношћу и сл.

Potpuno se slazem, jedino sto Zadruga i slicna balega nije nikakva zabava, nego jedna strahovita kolektivna dijagnoza jednog naroda.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, obi-wan рече

Potpuno se slazem, jedino sto Zadruga i slicna balega nije nikakva zabava, nego jedna strahovita kolektivna dijagnoza jednog naroda.

Из моје перспективе је праћење и играње фудбала деловало као буквално најидиотскија ствар коју људско биће може да ради и на коју да троши новац и време. И на примеру фудбала сам се научио да код таквих ствари направим задршку. Само, код фудбала је лако јер смо де факто окружени нормалним и интелигентним људима који га прате, док је код ријалитија то мало теже. :) Тај програм једноставно не привлачи иоле писменију публику, а овде на ЖРУ су учесници углавном далеко изнад просека по том питању.

Кад су својевремено на ЖРУ биле активне дискусије о "Паровима" као тада актуелном ријалитију и томе колико је он погубан, како малтене треба да изађемо на улице и протестујемо против ТВ Хепи и са црквених говорница да позивамо људе да то не гледају, ти исти "Парови" су бесплатно пуштали огласе за СМС помоћ деци, неколико учесника се одрекло дела хонорара у те сврхе, а сама Хепи ТВ је део буџета дала у добротворне сврхе. И ја сад ту стварно не знам шта да мислим. На пример, да ли је тај новац заиста некоме помогао и која је цена тога? Ја не могу да гарантујем да неко ко је послао СМС да гласа за овог или оног није исте вечери послао и СМС за помоћ некоме, могу само да погледам себе и кад сам ја последњи пут послао СМС за нечију помоћ, а кад сам себе и супругу извео у ресторан на ручак јер нас је мрзело да спремамо ручак. Не говорим о другима, само кажем за себе да бих (бар ја) био овде опрезан. Поготово што је сам програм ријалитија 200 пута нормалнији од онога како о њему извештавају клик-бејт медији попут Блица и Курира који у 90% случаја сасвим лажно извештавају о неким голотињама, скандалима, тучама и сличним стварима које се уопште нису и догодиле. Конкретно за ову Задругу знам да је победила млада жена која је у програму само говорила о врлинама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Muramasa рече

Možda kada bismo rasformirali beskoristan RFZO, potpuno privatizovali zdravstvo i pustili privatna osiguranja da rade svoj posao, humanitarne akcije bi ostale samo za decu kojima se zalomi da istovremeno budu i bolesna i od siromašnih roditelja.

Ovo je, nazalost, cista utopija.

Stariji clanovi se sigurno secaju uzasnih 90-ih, paketa humanitarne pomoci iz Crvenog krsta (od raznoraznih donatora). Najvise su pokupili i prvi pouzimali, upravo, oni najimucniji. Mnogi od njih su posle tu robu preprodavali u svojim prodavnicama, koristili to (tzv. humanitarno) brasno u svojim pekarama, itd.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Лидија Миленковић рече

Ovo je, nazalost, cista utopija

:((

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...