Jump to content

Три, пет ... десет путева ка Богу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Обично кажемо да постоје два пута према Богу: брак и монаштво; и да средње путање нема. У прилог томе послушајте предавање о. Игора Игњатова линк.

fotografisanje-vencanja.jpg

извор

или:

 

 

251184.b.jpg

извор

 

Тако каже "теорија": или-или трећег нема. Пракса говори нешто друго. Много је оних који не могу да се прихвате ни брачног венца, ни ађелског образа. По теорији би рекли да не могу да нађу пут ка Богу.  Да ли је баш тако, шта можете да кажете на ову тему?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како каже Чорба оно: теоретски лепо звучи малчице је друкчије у пракси. Ја рецимо знам за двоје професора на теологији који нису у браку и могуће је да никада неће ни бити. А мислим да има још њих 3-4 који су одавно требали да буду у браку али још нису. Да ли су такви људи монаси који живе у свету или уопште немају никаквог монаштва у себи осим што нису у браку и чекају сродну душу или да се Промисао постара за њих не знам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање је да ли ти људи морају под хитно у иноке?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Vladan ::: рече

Како каже Чорба оно: теоретски лепо звучи малчице је друкчије у пракси. Ја рецимо знам за двоје професора на теологији који нису у браку и могуће је да никада неће ни бити. А мислим да има још њих 3-4 који су одавно требали да буду у браку али још нису. Да ли су такви људи монаси који живе у свету или уопште немају никаквог монаштва у себи осим што нису у браку и чекају сродну душу или да се Промисао постара за њих не знам.

Moze se biti monah i u svetu, to je malo tezi podvig sad ne secam se koji je duhovnik to rekao, al nije monastvo samo u manastiru u crnoj mantiji. I jedno je teorija, a drugo praksa

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како бити монах у свету, о чему причате вас двоје?

Хоћете да кажете да треба се затарабимо зато што смо сами?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Драгана Милошевић рече

Како бити монах у свету, о чему причате вас двоје?

Хоћете да кажете да треба се затарабимо зато што смо сами?

Неки то зову "бело монаштво" али чини ми се да је то скорашњи концепт да не кажем измишљотина. Нека живи човек хришћански како најбоље уме у складу са својом ситуацијом и мислим да то не треба мешати или на силу уклапати у концепт монаштва само зато што је неко сам. Значи не мислим да они који не могу да нађу партнере а не желе монаштво да треба да у свету живе као монаси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Može biti da su Vladan i Ana mislili na poštovanje celibata u svijetu, apravo  bijelo monaštvo (pod postrigom) postoji i dan danas, u manjem broju slučajeva...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Манастир није ни болница, ни старачки дом". - н.н.

 

Сваком човеку је отворен пут ка спасењу без обзира на ком се месту и у ком звању налезе.

Тако да ипак има средњег пута.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...