Jump to content

Истраживање: Три четвртине грађана за увођење редовног војног рока


Препоручена порука

пре 9 минута, obi-wan рече

Veruj mi da su to sve u biti iste sline, i onda i sad... mozda postoji mala razlika, takvo je vreme danas, ali sam siguran da bi ih sluzenje vojske potpuno preporodilo. Pre svega, glavni problem svakog pa i mladog coveka je "JA", od toga polaze sva ostala ludila (pa i nenormalno kozmetisanje, kakvo je danas popularno), a obavezni rok je takav da se prvo toga oslobodis: naucis da "JA" ne postoji, nego da si deo tima i porodice, i da ti zavisis od drugih bas kao i oni od tebe. Od takvog saznanja i iskustva nema vaznijeg i dragocenijeg.

A sve ovo pod uslovom da sluzenje bude kao i nase onda - bez foliranja, stvarno, sa maksimalnim natezanjem i psihicke i fizicke snage.

10-20 obaveznih sati kod psihoterapeuta bi takođe svakako bilo izuzetno blagotvorno za većinu ljudi (mnogo blagotvornije od služenja vojnog roka), pa to opet ne znači da treba ljude na silu poslati na terapiju i to još o trošku poreskih obveznika... 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дидим рече

Не причам против војске у смислу да момци не треба да прођу војну обуку или да не треба држава да буде спремна на рат.

Причам против онога како се то код нас организовало.

pa onda se nemoj vatati samo za one negativne stvari, jer je vise ovih pozitivnih strana, stanje srpske nacije  u 21 vijeku je jako zabrinjavajuce, izgubili smo svoje zemlje, skoro pola srpskih zemalja smo izgubili, ostala samo obrenoviceva srbija, oko nas su dusmani na sve strane, a mi smo kilavi i fizicki a jos gore je sto smo kilavi dusom, preti nam nestanak kroz vjek ili dva u ovoj globalizaciji i u ovom stanju vrednosti kod naroda, onaj ko voli srpski narod ne moze ovo na miru da gleda, ja razumijem da si ti ko dalmatinac gord i da si ponosit i da kad ti neko pokusa nametnuti svoj autoritet a u tvojim ocima je ipod tebe da bi mu glavu odvrnuo, ali to nije opravdanje, budi gord kad te tjera dusmanin da klecis, nemoj kleknuti, a ne budi gord medju bracom jer medju bracom treba sloga i ljubav

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Снежана рече

jado, nisi ni svestan koliko si nebitan, ne znam samo odakle ti ideja  da uopšte imam želju da imam bilo šta sa slinama tvog kalibra. A sad možeš da ideš malo kod Administracije da plačeš

Да се жалим на тебе? Немам паметнија посла. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Avocado рече

10-20 obaveznih sati kod psihoterapeuta bi takođe svakako bilo izuzetno blagotvorno za većinu ljudi (mnogo blagotvornije od služenja vojnog roka), pa to opet ne znači da treba ljude na silu poslati na terapiju i to još o trošku poreskih obveznika... 

Sluzenje vojske je korisno na mnogo planova, a jedan od njih je ovaj o kome sam pricao. To je prosto odlican nacin da samoljubivi junosa malo sazri, i da izbistri glavu pre nego sto krene u zivot sam. Veruj mi, pricam iz sopstvenog iskustva, pa tek onda onih sa kojima sam sluzio. Nemam reci da zahvalim svima koji su onda bili staresine, i imali zivaca da se bakcu sa nama, zasluzili su nebesku platu za to.

Dakle, ljudi koji sazrevaju nisu psihicki (klinicki) bolesni, nego duhovno. Nemo` da se ljutis, ali ti ipak ovo ne mozes da razumes, jer nisi praktikujuci Hriscanin.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za neku osnovnu obuku je dovoljno tri meseca, i to bi trebalo da prodju svi. Od kada se ukinuo redovni vojni rok imam utisak da smo poceli polako da se deformisemo kao drustvo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Дидим рече

Познајем лично. И то је све симпатично и доводи до одређеног мушког везивања и не пада тешко, бар нама који смо одрасли под мало суровијим условима и у опаснијем друштву. Али ми није јасно зашто се сви чуде када о томе треба да се проговори и на неком мало културнијем месту, као на пример овде? Ја не знам како је било у војсци пре 30 или 50 година, али до пре 10-ак си морао да пазиш шта кажеш јер "зачас улети", а водници су псовали горе него кочијаши... То знам што сам видео и чуо. Остало по причи генерације мојих родитеља, нарочито оних који су провели године на ратишту... и то не било кога, него породичних пријатеља, комшија и најближих рођака.

Ок. Очито твоји извори и моје искуство нису били у истим војскама. Ја за тридесет година у војсци на прсте једне руке могу избројати подобне твом опису. И да,  битно је врло,  што теби можда није,  али сматрам да је битно што сам у питању поменуо школоване официре и подофицире. Не резервисте тзв.  и курсисте којих је било. 

Свакако не мислим да поменутог нема,  али мислим да је свакако предрасуда. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, dadodj рече

Za neku osnovnu obuku je dovoljno tri meseca, i to bi trebalo da prodju svi. Od kada se ukinuo redovni vojni rok imam utisak da smo poceli polako da se deformisemo kao drustvo. 

Редовни војни рок није укинут.  Ко жели да служи војску,  може то да учини

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дидим рече

Да се жалим на тебе? Немам паметнија посла. :smeh1:

pa bilo je i toga....buuuu zla moderatorka Snežana me proganja, administracija d`uradi nešto :smeh1:, pa odeš sa foruma da se središ jedno nedelju, dve, pa se vratiš sa istim traumama ....buuuu administracijoooooo

mukica

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, kordun рече

pa onda se nemoj vatati samo za one negativne stvari, jer je vise ovih pozitivnih strana, stanje srpske nacije  u 21 vijeku je jako zabrinjavajuce, izgubili smo svoje zemlje, skoro pola srpskih zemalja smo izgubili, ostala samo obrenoviceva srbija, oko nas su dusmani na sve strane, a mi smo kilavi i fizicki a jos gore je sto smo kilavi dusom, preti nam nestanak kroz vjek ili dva u ovoj globalizaciji i u ovom stanju vrednosti kod naroda, onaj ko voli srpski narod ne moze ovo na miru da gleda, ja razumijem da si ti ko dalmatinac gord i da si ponosit i da kad ti neko pokusa nametnuti svoj autoritet a u tvojim ocima je ipod tebe da bi mu glavu odvrnuo, ali to nije opravdanje, budi gord kad te tjera dusmanin da klecis, nemoj kleknuti, a ne budi gord medju bracom jer medju bracom treba sloga i ljubav

Ја имам контакта са млађом генерацијом и баш те негативне ствари су оно што је проблем. Стање није пропало у потпуности, много, али много младих људи има срце на правом месту и спремно је да да себе и за народ и за државу. Али немају поверења у овакву државу и у онакву војску. Нешто ту мора да се мења, само не знам шта и како, али враћање војног рока од годину дана да би се чистиле касарне и окопавао меки појас (и потрошиле конзерве) нису решење.

Да је код нас стање као у Израелу који си споменуо, одзив би био 100% то ти гарантујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Молио бих учеснике у дискусији да не користе којекакве епитете,  увреде и проче. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

pa bilo je i toga....buuuu zla moderatorka Snežana me proganja, administracija d`uradi nešto :smeh1:, pa odeš sa foruma da se središ jedno nedelju, dve, pa se vratiš sa istim traumama ....buuuu administracijoooooo

mukica

 

mene si izazivala na dvoboj, ja sa sjekirom moram dolaziti u bg 

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, kordun рече

mene si izazivala na dvoboj, ja sa sjekirom moram dolaziti u bg 

e baš treba neki regali da mi se iznesu :D

  • Хахаха 1

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дидим рече

Ја имам контакта са млађом генерацијом и баш те негативне ствари су оно што је проблем. Стање није пропало у потпуности, много, али много младих људи има срце на правом месту и спремно је да да себе и за народ и за државу. Али немају поверења у овакву државу и у онакву војску. Нешто ту мора да се мења, само не знам шта и како, али враћање војног рока од годину дана да би се чистиле касарне и окопавао меки појас (и потрошиле конзерве) нису решење.

Да је код нас стање као у Израелу који си споменуо, одзив би био 100% то ти гарантујем.

ima i toga, ovdje ne vole kad ja kazem da je drzava srbija okupirana nekom tihom okupacijom, to se za sada nece promjeniti, ali bar narodni duh treba da se ocuva. a vojni rok je kao sto obi govori blagotvoran za omladinu, za muskarce. budala u vojsci ce uvijek biti, ali oni su manjina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Дидим рече

Ја имам контакта са млађом генерацијом и баш те негативне ствари су оно што је проблем. Стање није пропало у потпуности, много, али много младих људи има срце на правом месту и спремно је да да себе и за народ и за државу. Али немају поверења у овакву државу и у онакву војску. Нешто ту мора да се мења, само не знам шта и како, али враћање војног рока од годину дана да би се чистиле касарне и окопавао меки појас (и потрошиле конзерве) нису решење.

Да је код нас стање као у Израелу који си споменуо, одзив би био 100% то ти гарантујем.

ima i toga, ovdje ne vole kad ja kazem da je drzava srbija okupirana nekom tihom okupacijom, to se za sada nece promjeniti, ali bar narodni duh treba da se ocuva. a vojni rok je kao sto obi govori blagotvoran za omladinu, za muskarce. budala u vojsci ce uvijek biti, ali oni su manjina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...