Jump to content

Погрешна веровања


Препоручена порука

Још треба рећи, да није бесмртна душа истина нашег постојања, већ вера у васкрсење мртвих. Истина нашег постојања је Васкрсли Господ - Истинити Бог и Истинити Човек. Смисао свог постојања треба да тражимо у вери у Васкрслог Господа, у причешћу Његовим Човештвом, обоженим Човештвом. Наиме, оно што је сигурно - постојаћемо као Синови Божији, као људи, психосоматска бића, а не као Платонове утваре. Дакле, кад кажемо да је душа бесмртна, по мом скромном мишљењу, под тим не треба да подразумевамо неку бесмртну авет, већ бесмртну личност, коју Господ чува за Дан васкрсења, да је поново сједини са њеним тело - да оживи, васкрсне човека.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Онда видим да се слажете са већином чланова форума, што ми је драго познајући Ваше образовање и начитаније

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tanja, ????? ???? ?? ?? ?? ??????? ????????? ?????? ?? ?? ??????????? ?????????? ???? ?? ?? ???? ????????, ? ?? ?? ?? ??????? ?????? ??? ??? ????

http://www.svetijakov.org/forum/index.php/topic,631.0.html

???? ????? ??? ?????? ? ???? ? ?????? ??????? ?????? ???? ?? ????????? ? ??? ?????? ??????????? ?????????? ????. ??? ??, ?????, ????????? ??? ?????? ???? ? ??? ?? ??? ?? ?? ????. ???? ?? ??? ???????? ??? ??.

Reci da je dusa besmrtna jeste JERES a to da li se prihvata ili ne, normalno da da al to ne iskljucuje razmisljanje o njoj a da je tako SV. Oci su dokaz pa i vi sta radite ako ne polemisete o tome ali na zalost nevesto i sada ste napokon usli u jeres! Sto se tice vaseg poimanja blagodati tu ste tek prevazisli sebe jer napisano je otprilike kako mali Perica razmislja o Raju i ciki u belom sa dugackom bradom. Ovamo se silite i ovaj post cete obrisati ali mozda ce bar neko procitati i biti upozoren na vas.... stidite se Svetlana
??? ?? ???? ??? ??????? ?? ?? ?? ????????

??? ?? ??????? ??? ?? ????? ???? ?? ?? ??? ??????....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што би рекао Митрполит Зизијулас човек није створен да би само себе спасавао јер то би стварно био апсурд него да се преко њега, а не анђела рецимо јел они немају тело, спасе читава творевина.  dragi mozart dal sam ovo razumjela da preko coveka se sva tvorevina spasava

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ????? ????, ?? ???? ???????? ???? ?????? ????? ?????????, ??? ???? ? ????????? ??????. ?????? ????? ????????? ?? ???????? ?????? - ???????? ??? ? ???????? ?????. ?????? ???? ????????? ????? ?? ??????? ? ???? ? ????????? ???????, ? ???????? ??????? ?????????, ???????? ?????????. ?????, ??? ??? ?? ??????? - ??????????? ??? ?????? ??????, ??? ????, ????????????? ????, ? ?? ??? ????????? ??????. ?????, ??? ?????? ?? ?? ???? ????????, ?? ??? ???????? ???????, ??? ??? ?? ????? ?? ????????????? ???? ???????? ????, ??? ???????? ???????, ???? ?????? ???? ?? ??? ?????????, ?? ?? ?????? ??????? ?? ????? ???? - ?? ?????, ???????? ??????.

:cmizdrenje:Sve ?u da sakupim i da izdam kao Knjigu jednostavnih mudrosti :smiley:

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??? ?? ????? ????????? ????????? ????? ???? ??????? ?? ?? ???? ???? ???????? ??? ?? ?? ??????? ??? ?????? ???? ?? ?? ????? ????, ? ?? ?????? ?????? ??? ??? ?????? ????, ????? ?????? ?????????.  dragi mozart dal sam ovo razumjela da preko coveka se sva tvorevina spasava

apsolutno si perfektno razumela ,suki  :) :P :P

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

joj a sta me onda zabrinjuje kod ovoga ,mozes malo opsirnije da napises  kako se sva tvorevina preko coveka spasava  ,eto sad se upitah dali je onda Bog  potreban,prisutan ako  mi ljudi  smo Bog sve mozemo spasiti ili spasavamo a tvorevinu  rijec sam razumjela kao citavu vasionu ,daje carstvo Bozije u nama  hm to znam a zato i nerazumi jel  nije mozda u meni tako  prosvjetljeno znanje i bas na svetosavlju procita nest suprotno o ovome  ako razumi dobro sve

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што би рекао Митрполит Зизијулас човек није створен да би само себе спасавао јер то би стварно био апсурд него да се преко њега, а не анђела рецимо јел они немају тело, спасе читава творевина.     :)      Eto ovde nekako  sam iz ovih rijeci razumjela  da  se odnosi na one rijeci od neznam koga o  Svetog     stekni mir  ,tako nekako pa ce se hiljadu oko tebe spasiti ,ispravite akoje nesto drugo misleno od Mitropolita zizijulas

Link to comment
Подели на овим сајтовима

као прво-нас може спасити само неко вечит-то је Бог.јер нас спасава од пролазности тј. смрти и даје живот вечни.спасење је кроз човека а не од нас без Бога.човек као врхунац Божјег стварања и као првосвештеник има у себи потенцијал да служи Богу и тако спаси целу материју која "тугује и чека синове Божје".На литургији свештеник каже=још ти приносимо ову жртву за све преминуле,итд....и за целу васиону.Пази-васиона је у преводу целокупна материја.А наука је доказала да сви елементи које налазимо у земљишту и животињама постоје и у човеку...натријум,калијум,фосфор.....сећаш се Мојсијевог постања где се каже "од праха земаљског тј. земље створи га тј. човека Бог

мало сам пожурио али ћу накнадно дописати све што треба...само реци шта ..... :)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

ih,lepota je u oku posmatrača-zavisi ko sluša vagnera.......on ima divne momente u svojoj muzici i očajne sate-hej,to je reko rosini a ne ja  8)

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...