Jump to content

PAPA FRANJA ODBIO HARADINAJA: Vatikan neće priznati Kosovo

Оцени ову тему


Препоручена порука

Papa Franja, poglavar Rimokatoličke crkve, odbio je juče u Vatikanu molbe premijera lažne države Kosovo Ramuša Haradinaja i poručio mu da nikada neće priznati nezavisnost Prištine.

4425_papa01-ap-alessandra-tarantino_f.jp
Tanjug/AP

Oladio Haradinaja: Papa Franja

Haradinaj je, kako prenose prištinski mediji, otišao u Vatikan da od pape zatraži priznanje takozvanog Kosova, ali je tamo naišao na više nego hladan prijem. Ratni zločinac prvo se sastao sa vatikanskim državnim sekretarom Pjetrom Parolinijem, a potom i sa papom. Kako piše Informer, papa Franja je Haradinaju odmah na početku razgovora poručio da od priznanja nema ništa.

 

Diplomatski izvori tvrde da se Haradinaj u Vatikanu proveo kao "bos po trnju" i da nije očekivao ovako hladan prijem.

- Ramuš je kao glavni cilj imao da izdejstvuje priznanje Kosova. Računao je da će Vatikan imati više razumevanja, pogotovo što njihovi odnosi sa Srbijom sada nisu na najvišem nivou zbog moguće kanonizacije Alojzija Stepinca. Međutim, grdno se prevario i dobio je oštru poruku pape da mu ne pada na pamet da prizna lažnu državu - objašnjava zapadni diplomata koji je insistirao na anonimnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сигурна сам да је већ била слична вијест, могуће са претходним папом, нисам сигурна сад с којим. Лијепо и мудро од њих.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дијана. рече

Лијепо и мудро од њих.

Није мудро, него лукаво, то су Латини. :Д

Као што су предњачили у признању хрватске независности, тако би данас и са Косметом, али не може се пред папу са Мухамедом, шта се Харадинај прави мутав..

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Drugo su Hrvati, oni su njima 'graničari', naravno da će priznati. Nije možda ni islam u pitanju, koliko crkveno politički obzir. U svakom slučaju, mudro. 

Ne znam, ovaj papa je simpatičan i nikako lukavost da povežem s njim. :) Izgleda kao pravi Božji čovjek. Bog zna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Дијана. рече

Drugo su Hrvati, oni su njima 'graničari', naravno da će priznati. Nije možda ni islam u pitanju, koliko crkveno politički obzir. U svakom slučaju, mudro. 

Ne znam, ovaj papa je simpatičan i nikako lukavost da povežem s njim. :) Izgleda kao pravi Božji čovjek. Bog zna.

Ево жене у којој нема лукавства. =)

Дај Боже да си у праву, можда сам ја сувише оптерећен историјским искуством па се одмах најежим на сам помен свете столице.

Право ти кажем, инсекат ми говори да им ништа не верујем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, todor рече

Није мудро, него лукаво, то су Латини. :Д

Као што су предњачили у признању хрватске независности, тако би данас и са Косметом, али не може се пред папу са Мухамедом, шта се Харадинај прави мутав..

Ja sam čuo da se tamo predstavio kao "Ramo katolik".

https://www.espreso.rs/vesti/politika/144215/ma-kakav-musliman-nikad-nisam-usao-u-dzamiju-objavljena-sokantna-ispovest-ramusa-haradinaja-video

http://saff.ba/kosovska-javnost-sokirana-ramush-haradinaj-proslavio-kurban-bajram-uz-pivo/

http://falanga.com.au/haradinaj-jas-sum-katolik

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, todor рече

Ево жене у којој нема лукавства. =)

Дај Боже да си у праву, можда сам ја сувише оптерећен историјским искуством па се одмах најежим на сам помен свете столице.

Право ти кажем, инсекат ми говори да им ништа не верујем.

^_^hvala, nema. 

Jesi opterecen, naravno istorijsko iskustvo opravdava nase predrasude i strahove. 

Uvijek moze pojedinac da se izdigne iznad grupe kojoj pripada i da bude iako omedjen njenim vrijednostima, ipak privrzeniji opstijim i visim vrijednostima.  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Oni nisu nista, oni su Arnauti, poznati kao  bezboznici. 

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Дијана. рече

Ne znam, ovaj papa je simpatičan i nikako lukavost da povežem s njim. :) Izgleda kao pravi Božji čovjek.

Биће популаран, нарочито међу женама....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Благовесник рече

Oni nisu nista, oni su Arnauti, poznati kao  bezboznici. 

Ma ne dam im ni da me upletu u iskusenje osudjivanja. Po delima se daju poznati ko su I sta su-to je dovoljno. Daleko im lepa kuca.

Ne verujem ni Latinima ni Arnautima;

verujem samo Bogu u Svetoj Trojici , a od takvih bliznjih se samo ucim podvizavanju…. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Благовесник рече

Oni nisu nista, oni su Arnauti, poznati kao  bezboznici. 

Jesi se na moj post nadovezao, ja sam pricala o papi Francisku. 

Sa'ce me na stub srama turiti, al' stvarno ima simpa facu, ko da nije papa :smeh1:

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Дијана. рече

Drugo su Hrvati, oni su njima 'graničari', naravno da će priznati. Nije možda ni islam u pitanju, koliko crkveno politički obzir. U svakom slučaju, mudro. 

Ne znam, ovaj papa je simpatičan i nikako lukavost da povežem s njim. :) Izgleda kao pravi Božji čovjek. Bog zna.

Оде и ти Дијана у паписте....зар и ти сине Бруте :smeh1:...но рециДЕр нам бона колико зелених си добила да симпатишеш папу...12:smeha:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...