Jump to content

Albanci vozilima blokirali Srbima prilaz crkvi i posedali u dvorište, KPS NE MOŽE DA IH RASTERA

Оцени ову тему


Препоручена порука

3s4k9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Više desetina Albanaca od jutros svojim vozilima, traktorima i teškom mehanizacijom blokiraju prilaz Crkvi Svete Trojice u Petriču kod Kline, javlja Radio Goraždevac.

Oni ne dozvoljavaju raseljenim Srbima iz sela da obeleže današnji praznik po kome crkva nosi ime. Na terenu je prisutan veliki broj pripadnika kosovske policije.

Okupljeni Albanci su sa tri strane blokirali prilaze crkvi, a oko podneva su zauzeli i crkveno dvorište u kome sede i ne dozvoljavaju kosovskim policajcima da ih pomere.

Prema informacijama medija prisutno je između 50 do 150 Albanaca, koji su blokirali prilaz crkvi.

Božidar Šarković, predsednik Privremenog organa Kline kaže da su Albanci blokirali put, tako da tridesetak raseljenih Srba nije uspelo da uđe u crkveno dvorište i preseče slavski kolač.

- Albanci i dalje ne žele da se pomere, već su mnogi od njih posedali oko temelja porušene svetinje kojoj i dalje ne možemo da priđemo - kaže predsednik privremenog organa Kline Božidar Šarković koji se nada da će specijalne jedinice kosovske policije uspeti da sklone okupljene Albance i raseljenim Srbima omogućiti da obeleže seosku slavu.

On je prethodno objasnio da su raseljeni Srbi policiji u Klini prijavili ovaj događaj.

- Pošto nismo imali drugog izbora, a plašeći se za svoju bezbednost, otišli so do stanice policije u Klini, odakle su poslali specijalnu jedinicu koja će nadam se rasterati okupljene Albance a nama omogućiti da obeležimo seosku slavu iako je svih oko 250 Srba iz sela proterano 1999. godine - ističe predsednik Šarković, prenose "Večernje novosti".

On napominje da Albanci nemaju nikakvog razloga da onemogućavaju obeležavanje verskih praznika pogotovu što ih raseljeni Srbi ničim ne ugrožavaju.

Blokiran put do Crkve Svete Trojice
Foto: screenshot

Blokiran put do Crkve Svete Trojice

Grupa raseljenih iz sela Petrič danas je trebalo da poseti ostatke porušene crkve i seosko groblje kako bi obeležili praznik Sv. Trojice.

Inače, u selu Petrič kod Kline od Srba ostala je samo baka Kata Grujić, čija je imovina često na meti lopova.

Crkva Svete Trojice nalazila se u Petriču nedaleko od Kline, na putu Peć-Priština.

Sagrađena je 1992. godine, a nakon dolaska italijanskih snaga KFOR-a, demolirana je krajem juna 1999.

Kamenicama na ambulantu kod Kosovske Mitrovice

Ambulanta u srpskom delu Suvog dola, koji se nalazi na par kilometara od Kosovske Mitrovice ponovo se našla na meti nepoznatih napadača. U noći između nedelje i ponedeljka, kamenicama su polomljena stakla na ulaznim vratima i prozor na ordinaciji, a napadači, kao i u prethodnih nekoliko napada, nisu pronađeni.

"Naša ambulanta u Suvom dolu, u kojoj pet dana u nedelji odriniraju lekar i medicinska sestra, često je na meti vandala koji uvek ostaju neotkriveni i nekažnjeni. Poslednji napad desio se februara meseca ove godine, ali su naše prostorije u ovom multietničkom selu bile meta i ranijih godina" kaže direktor Doma zdravlja u severnoj Kosovskoj Mitrovici doktor Mirjana Gvozdić.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/tenzije-na-kosovu-albanci-vozilima-blokirali-srbima-prilaz-crkvi-i-posedali-u/71g3v5b

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 247
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Traktorima i bagerima blokirali crkvu kod Kline, teško povređen mladić (FOTO)

Više desetina Albanaca koji su i vozilima sa tri strane blokirali prilaze crkvi, oko podneva posedali su u crkvenom dvorištu ne dozvoljavajući kosovskim policajcima da ih pomere

Foto: D. Zečević, Povređeni  Radosav Kizić

Foto: D. Zečević, Povređeni Radosav Kizić

Više desetina Albanaca, koji su blokirali prilaz crkvi Svete trojice u Petriču kod Kline kamenovali su Srbe, kojima su kosovski specijalci omogućili prilaz svetinji, prilikom čega je teže povređen Radosav Kizić (22). Njega je kamenica pogodila u glavu i sproveden je u pećku bolnicu, a u incidentu su povređeni i njegov rođeni brat Nemanja (20), kao i predsednik privremenog organa Kline Božidar Šarković.

Srbi su se vratili u automobile i čekaju da ih kosovska policija sprovede do obližnjeg sela Vidonje gde planiraju da organizuju slavski ručak.

Ranije tokom dana je više desetina Albanaca, koji su i vozilima sa tri strane blokirali prilaze crkvi, oko podneva posedalo su u crkveno dvorištu ne dozvoljavajući kosovskim policajcima da ih pomere. Zbog nemogućnosti da uđu u crkveno dvorište, tridesetak raseljenih Srba uputilo se potom ispred stanice policije u Klini odakle su u pratnji desetak policijskih vozila i specijalnih snaga policije krenuli put crkve u Petriču.

- Albanci i dalje ne žele da se pomere, već su mnogi od njih posedali oko temelja porušene svetinje kojoj i dalje ne možemo da priđemo - kaže predsednik privremenog organa Kline Božidar Šarković koji se nada da će specijalne jedinice kosovske policije uspeti da sklone okupljene Albance i raseljenim Srbima omogućiti da obeleže seosku slavu iako je svih oko 250 Srba iz sela proterano 1999 godine.

Albanci-oko-crkve-1.jpg

Namera Albaanca, po mišljenju proteranih Srba, jeste da ih onemoguće da se vrate svojim ognjištima pogotovu što im već gotovo 19 godina koriste imanja i svu imovinu. Inače, u selu petrič kod Kline od Srba ostala je samo baka Kata Grujić koja se gotovo svakodnevno nalazi na meti lopova.

albanci-ispred-specijalaca.jpg

KAMENOVANA AMBULANTA U SUVOM DOLU

Ambulanta u srpskom delu Suvog dola, koji se nalazi na par kilometara od Kosovske Mitrovice ponovo se našla na meti nepoznatih napadača. U noći između nedelje i ponedeljka, kamenicama su polomljena stakla na ulaznim vratima i prozor na ordinaciji, a napadači, kao i u prethodnih nekoliko napada, nisu pronađeni.

- Naša ambulanta u Suvom dolu, u kojoj pet dana u nedelji odriniraju lekar i medicinska sestra, često je na meti vandala koji uvek ostaju neotkriveni i nekažnjeni. Poslednji napad desio se februara meseca ove godine, ali su naše prostorije u ovom multietničkom selu bile meta i ranijih godina – kaže za „Novosti“ direktor Doma zdravlja u severnoj Kosovskoj Mitrovici doktor Mirjana Gvozdić.

Slučaj je prijavljen Kosovskoj policiji koja je obavila uviđaj, a istraga je u toku.

albanci-oko-crkve-2.jpg

 

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:729809-ALBANCI-KAMENOVALI-SRBE-Traktorima-i-bagerima-blokirali-crkvu-kod-Kline-tesko-povredjen-mladic-FOTO

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Siptari su najveca i najgora pogan sto postoji na Zemlji. Ocigledno Bog dopusta ovo stradanje i patnju, da bi se Srbi trgli i ujedinili, i vratili ono sto nam pripada.

Na zemaljskoj planeti mira biti nece, dok Srbi ne oslobode Kosovo i Metohiju, niti ce Srbi imati mira i blagoslova. Omrknuce siptari, ni jedan osvanuti nece.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Sofija_ рече

Na zemaljskoj planeti mira biti nece, dok Srbi ne oslobode Kosovo i Metohiju

Planetu briga za Kosovo kao što Srbe sa Kosova tangira genocid u Ruandi '90 i neke.

Jeste strašno šta se dešava.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vredjanje ne moze. Ko god bio.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nisu oni krivi, sami smo mi sebi krivi, kad je bilo da se brani nase drustvo i njegova tekovina onda nije bilo bas mnogo glasova i dignutih ruku, nego se cekalo na nekog drugoga, pa smo dosli u situaciju u kojoj se nalazimo, oni kao kolektiv se ponasaju kako smatraju da je ispravno, ne mozemo ih stokom nazivati i ja sam se bacao kamenjem na muslimane u banjaluci kad su dosli da osvestaju kamen za obnovu mehmedpasine dzamije pa ne smatram sebe sad nekom stokom, neg sam bio zelen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Danijela рече

Vredjanje ne moze. Ko god bio.

ma dajjjj, pogan je pogan nema tu sta da se ulepsava,zato smo i tu gde smo, jer smo sve sami dozvolili, da nam kradu, otimaju,ruse, ubijaju, vade organe zivima...njihovim poganostima nema kraja...njima nista nije sveto daleko im najlepsa kucica tamo odakle su i dosli

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne, Sofija, ne moze ovde tako. Kontrolisi se.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne mozete ljude nazivati stokom, stoka funkcionise na nagonima za razliku od covijeka koje je visokosvjesno bice i koje se muci u zivotu mnogo vise nego stoka, necemo mi srbi biti ko ustase pa tako nipodastavati ljude , makar bili i nasi najveci dusmani

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Danijela рече

Vredjanje ne moze. Ko god bio.

zasto onda dozvoljavas da Natasa Nesi govori da je budaletina, psihopata i slicno? u cemu je fazon? Nesa je psihopata a siptari nisu?

a ovde u ovakvoj temi smetaju izrazi koji govore istinu o siptarima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

zasto onda dozvoljavas da Natasa Nesi govori da je budaletina, psihopata i slicno? u cemu je fazon? Nesa je psihopata a siptari nisu?

a ovde u ovakvoj temi smetaju izrazi koji govore istinu o siptarima

i ti si medjed iz like, al drugo je licki medjed, a drugo je kad kazes nekom stoka van saljivog konteksta

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...