Jump to content

Њено величанство- Старост!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Сања Т. рече

Можемо ли достојанствено остарити? У миру? 

Одакле жеља да вечно останемо млади? 

.......

Душа не стари...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Сања Т. рече

Можемо ли достојанствено остарити? У миру? 

Одакле жеља да вечно останемо млади? 

.......

Ne želi čovek da ostane večno mlad, već zdrav i da nikome ne padne na teret. 

Odlika jako starih ljudi je da postanu kao deca, ali na negativan način - odlikuje ih ekstremni egoizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да , душа не стари...и да, човек жели здравље...али је чињеница, да се о души и здрављу не брине ( част изузецима ) колико о спољашњем изгледу. Много њих је, бар преко 40 , а и преко 50 који изгледају као да имају  максимално 30.  ...а није их баш природа обдарила. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Седе су лепе, иду уз боре. Боре су лепе, иду уз године проживљеног.Све те године- треба да смо проживели и научили нешто.....и тако даље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Natasa. рече

Ne želi čovek da ostane večno mlad, već zdrav i da nikome ne padne na teret. 

Odlika jako starih ljudi je da postanu kao deca, ali na negativan način - odlikuje ih ekstremni egoizam.

Шта си ти овде у ствари рекла? :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Сања Т. рече

Шта си ти овде у ствари рекла? :scratch_head:

Da čovek ne želi da padne nikome na teret jer sa starošću ide i neka bolest.

Jako stari ljudi vrlo često postaju ekstremni egoisti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Сања Т. рече

Седе су лепе, иду уз боре. Боре су лепе, иду уз године проживљеног.Све те године- треба да смо проживели и научили нешто.....и тако даље.

Da li su bore lepe ili nisu, to je već subjektivno.

I možemo mi da pričamo o ljubavi, duši i hrišćanstvu do sutra, ali nema ničeg ni lepog ni dostojanstvenog u dementnoj staroj osobi kojoj neko mora da menja pelene :(. I što je meni najgore i izaziva mi jezu-njima se bre živi i žive milion godina...iscrpe potomke fizički i psihički, ali živeee, e to mi je strah. Nadam se da ću umreti na vreme.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Natasa. рече

Da čovek ne želi da padne nikome na teret jer sa starošću ide i neka bolest.

Jako stari ljudi vrlo često postaju ekstremni egoisti.

Па...ако је екстремни егоиста, брига њега да ли ће да падне некоме на терет? Или пишеш о различитим случајевима?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Сања Т. рече

Па...ако је екстремни егоиста, брига њега да ли ће да падне некоме на терет? Или пишеш о различитим случајевима?

Pošto imam iskustva sa jako starom osobom, često gledam oko sebe i pitam sebe i druge ljude-da li te starost menja ili te pojača. Da li su ti egoisti vazda bili takvi ili su postali pod stare dane. Uvek su bili takvi, samo se pojačalo pod stare dane. Valjda u toku života morali i da brinu o deci, pa to nije bilo toliko ni primetno.

Ove dobrice odu ranije, ostanu u lepom sećanju potomcima i nadam se da ću i ja tako da okončam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Сања Т. рече

Иначе, имамо ли на форуму мало старије људе, да предоче лепоту старости. Предности.

Да поделе са нама своју мудрост и искуство?

Kad smo kod ovog-koliko godina je po tebi starost? Šta znači stariji čovek?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Natasa. рече

Kad smo kod ovog-koliko godina je po tebi starost? Šta znači stariji čovek?

Намерно нисам написала. И о томе бих волела да проћаскамо. 

Стварно! Када почиње старост? Неко каже кад добије унуче....а шта ћемо са осталима?

+ неко их добије у 31.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Сања Т. рече

Стварно! Када почиње старост?

Duboka sa 80. Imam dedu 90, pokretan je, razuman, ali nije to više to. Kažu da je vitalan starac. Ma kakvi, to ne postoji...pitaš ga nešto tipa kako je, to krene da priča nema kraja, nema više povezanost. Nekome sa strane bi to bilo simpatično, ali nije, tačno vidiš kako čovek gubi oštrinu. Svi ti pomrli, potomci su drugi svet, imaju svojih obaveza, tu su za tebe da ne budeš gladan i prljav ako ti nešto zatreba, ali nije to to...ne znam, meni se to iskreno ne sviđa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Natasa. рече

Pošto imam iskustva sa jako starom osobom, često gledam oko sebe i pitam sebe i druge ljude-da li te starost menja ili te pojača. Da li su ti egoisti vazda bili takvi ili su postali pod stare dane. Uvek su bili takvi, samo se pojačalo pod stare dane. Valjda u toku života morali i da brinu o deci, pa to nije bilo toliko ni primetno.

Ove dobrice odu ranije, ostanu u lepom sećanju potomcima i nadam se da ću i ja tako da okončam.

Моја бака је умрла јако стара, и јааааако блага. Какав црни егоизам, или зановетање или старачки каприци. Мада знам неке старије људе, који имају онај старачки каприц да све терају по своме.... један баналан пример, ако им кажеш да је нешто бело, а они ће ти тврдити да није и ако је очигледно.Већина тих старих људи које ја знам или сам знала су достојанствено " живели " старост....и сем неке  тврдоглавости у смислу  наше помоћи  њима....нисам приметила.Ваљда је свака прича, прича за себе.    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...