Jump to content

Жене купују плод за 5.000 евра

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Natasa. рече

Ne preterujmo.

Не претерујем, скоро после свако вантелесно оплоѓење остају неколико ембриона. И најбоље је да се ти ембриони ипак роде, јер и они у себи носе душу - твар бесмртна.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Orthophill рече

Храброст. Нека јој ќерка буде жива и здрава и она са њом.
Када се раѓамо и када умиремо одреѓује само Бог. Али ми хоќемо да се мешаму у Божја посла.

Da, ovo si odlično rekao. Zato eksperimentišemo na neprirodan način. Gde baba od 60 da rađa decu??? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Orthophill рече

Не претерујем, скоро после свако вантелесно оплоѓење остају неколико ембриона. И најбоље је да се ти ембриони ипак роде, јер и они у себи носе душу - твар бесмртна.

Dobro ajde neka ti to i bude. To je i prihvatljivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Natasa. рече

Da, ovo si odlično rekao. Zato eksperimentišemo na neprirodan način. Gde baba od 60 da rađa decu??? 

Свако зачеќе настаје као дар Светог Духа. Било то на природан начин, било у лабораторију. Сваки зигот је комплетни човек и мора да има право да се роди.

Ти ме волиш, ал ја не осећам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Orthophill рече

Свако зачеќе настаје као дар Светог Духа. Било то на природан начин, било у лабораторију. Сваки зигот је комплетни човек и мора да има право да се роди.

Pa ko veli od babe od 60 godina. Neke granice se moraju postaviti. Kakav je to dr koji pristaje na takvu operaciju??? Zna se koliko traje reproduktivni period žene i priroda je ostavila sasvim dovoljno vremena za rađanje. Veruj trudnici-postoji razlog zašto babe ne rađaju decu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo kao ideja, da prilikom vto ostanu oplpdjene jajne celije koje se unistavaju. I sto da se one ubiju mozda ce neko zaista hteti da ih iznese i rodi i odgaji i nece mu smetati dnk rnk i ostale trice i kucine. Al onda bi bilo u redu da se te celije ponude buducim majkama koje jesu kandidati za vto, koje su u reproduktivnom periodu, pa cak i majkama koje npr imaju decu a htele bi da rode al ne nekome ciji je reproduktivni period veatacki odrzavan do 50+ godina. Tj ta problematika bi trebalo da bude strogo psihijatrijski i psiholoski propracena. 

Moja prijateljica je radila psihoterapiju sa zenama koje su se spremale za vto i to je jedno vreme finansirano od drzave tj projekata al je prestalo. I to je jako neozbiljno. 

Slazem se da za majke bioloske niko ne vrsi selekciju i svako moze da bude mama ko zeli i moze ma kakav frik bio, al tu drzava i ne treba da se mesa. Mislim da bi za proces vantelesne ipak neki eticki kriterijumi i kriterijumi selekcije morali da se sprovedu. Pre avega mislim na psihicku zrelost buducih majki i oceva. 

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Natasa. рече

Ne razumem poentu da ostane trudna, iznese sve zbog deteta koje nije  genetski njeno ne_shvata. Mogla je da usvoji i poštedi sebe muke ne_shvata. I koja je poenta imati po 10 vantelesnih, ode ti pola života na malteriranje po bolnicama, hormoni, izneverena očekivanja ne_shvata. Ima život još da ponudi pored braka sa decom...ovo stvarno ne mogu da razumem ne_shvata.

Postoji vantjelesna oplodnja kada recimo žena ne može da rodi, a u braku je sa muškarcem koji je savršeno zdrav. Neki ljudi se odluče da imaju dijete na taj način, pa makar ono imalo genetski materijal samo od oca, a ne i majke. Nije dakle riječ samo o zadrtim babama koje bi da rađaju. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Justin Waters рече

Postoji vantjelesna oplodnja kada recimo žena ne može da rodi, a u braku je sa muškarcem koji je savršeno zdrav. Neki ljudi se odluče da imaju dijete na taj način, pa makar ono imalo genetski materijal samo od oca, a ne i majke. Nije dakle riječ samo o zadrtim babama koje bi da rađaju. 

Razumem ja poentu vto, ali kad smo se već dotakli teme vremenskog ograničenja, setih se ovog primera. Jedno su parovi koji ne mogu da imaju dete, drugo su babe. Da li je tebi etički staviti embrion u babu od 60 godina i pustiti je da iznese trudnoću? Ako je baba skrenula, valjda dr treba da bude razuman.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Јелена011 рече

Moja prijateljica je radila psihoterapiju sa zenama koje su se spremale za vto i to je jedno vreme finansirano od drzave tj projekata al je prestalo. I to je jako neozbiljno. 

Ovo je jako dobro, da se to psihološki proprati, jer one jadne samo o tome pričaju koliko ih to pritiska :(. Još ako imaju idiote u familiji 7896634.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Orthophill рече

, скоро после свако вантелесно оплоѓење остају неколико ембриона. И најбоље је да се ти ембриони ипак роде, јер и они у себи носе душу - твар бесмртна.

Jedini adut koji je, po meni, opravdan. Veoma opravdan.

S, druge strane, ne razumem ljude koji nemaju potomstvo, pate zbog toga, imaju sve uslove, a neprihvatljiva im je ideja da usvoje decu. Ne osudjujem ih, samo ih ne razumem. 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Лидија Миленковић рече

neprihvatljiva im je ideja da usvoje decu. Ne osudjujem ih, samo ih ne razumem

Ali će da rodi genetski tuđe dete, što.mu dođe kao usvajanje...nije biološki tvoje pa nije ne_shvata. Jedino što je ljudi vide trudnu, pa može da priča svetu da je njeno ne_shvata.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Natasa. рече

Ali će da rodi genetski tuđe dete, što.mu dođe kao usvajanje...nije biološki tvoje pa nije ne_shvata. Jedino što je ljudi vide trudnu, pa može da priča svetu da je njeno ne_shvata.

I meni je ovo osnovni razlog zašto imam problem da prihvatim objašnjenje o nesebičnom usvajanju tuđih embriona. Takođe, embrioni ne pate ako nisu usvojeni, a deci u sirotištima je realno teško.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Paradoksologija рече

I meni je ovo osnovni razlog zašto imam problem da prihvatim objašnjenje o nesebičnom usvajanju tuđih embriona.

Такође као и са бабама од 60 година.

пре 5 минута, Paradoksologija рече

Takođe, embrioni ne pate ako nisu usvojeni, a deci u sirotištima je realno teško.

Али имају једнако право на живот тј. усвојење. Е сада је ту клизав терен и изгледа да је слично ситуацији када се дозвољава абортус трудноће ризичне за мајку поготово ако већ има живе деце.

Осим тога шта је мање зло: бацити ембрион тј. човека или га усадити у 60-годишњу бабу која хоће да га очува?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan ::: рече

Такође као и са бабама од 60 година.

Али имају једнако право на живот тј. усвојење. Е сада је ту клизав терен и изгледа да је слично ситуацији када се дозвољава абортус трудноће ризичне за мајку поготово ако већ има живе деце.

Осим тога шта је мање зло: бацити ембрион тј. човека или га усадити у 60-годишњу бабу која хоће да га очува?

Babi dati da čuva petogodišnje dete iz sirotišta koje niko neće da usvoji, a njeno telo onda ne prolazi kroz trudnoću, porođaj, neprospavane noći sa bebom?

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Paradoksologija рече

Babi dati da čuva petogodišnje dete iz sirotišta koje niko neće da usvoji, a njeno telo onda ne prolazi kroz trudnoću, porođaj, neprospavane noći sa bebom?

ОК ако баба то хоће али очигледно да их има које (из ко зна којих разлога) неће и не можеш усвојење на силу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...