Jump to content

О времену кад су потоњи Срби и Хрвати сматрали да су исти народ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Screenshot_4-1-696x369.jpg

Razgovor o percepciji istorije, o Ilirima, Srbima, Hrvatima, nacionalizmu, političkoj korektnosti i drugim temama. Imali smo tehničkih problema, pa razgovor od 19. do 27. minuta ne prati video snimak, nego samo slajdovi, ali taj deo razgovora je nazjanimljiviji :)

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

najveca srpska nesreca uz novo izmisljene crno gorce su vojvodjaneri kojima izgleda da pripada i ovaj govornik !!! Srecom al i spletom nesrecnih okolnosti Srbi iz Bosne i RSK polako postaju vecina u severnoj Srbiji tako da cemo za par godina ako BOG da jednom za svagda da ukinemo pokrajinu i tu vojvodjanstinu i da ce da ostanu samo Srem,Banat i Backa kao srpski regioni !!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa nije bas da nije postojalo pogotovo u Dalmaciji ,Srbi RimoKatolici pa cak i u Slavoniji i to je jedan od zalaca u telo koji treba da nas podsecaju da smo Hristovi !!! Negde je granica izmedju Srba i Hrvata tanka a negde debela ko berlinski zid i to je tako jer nam je BOG i nama i njima to dao u nasledje !! Nasa junacka Dinarska divizija se preko Slovenije povlacila zajedno sa ustasama i imala odobrenje od poglavnika da se nesmetano povlaci preko njihove teritorije a recimo Milan Bilic ustasa koji je presao u Cetnike je svojim telom razneo most na Soci da partizani ne sustignu diviziju u svom povlacenju i time se svrstao medju srpske vitezove 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, nikola888 рече

pa nije bas da nije postojalo pogotovo u Dalmaciji ,Srbi RimoKatolici pa cak i u Slavoniji i to je jedan od zalaca u telo koji treba da nas podsecaju da smo Hristovi !!! Negde je granica izmedju Srba i Hrvata tanka a negde debela ko berlinski zid i to je tako jer nam je BOG i nama i njima to dao u nasledje !! Nasa junacka Dinarska divizija se preko Slovenije povlacila zajedno sa ustasama i imala odobrenje od poglavnika da se nesmetano povlaci preko njihove teritorije a recimo Milan Bilic ustasa koji je presao u Cetnike je svojim telom razneo most na Soci da partizani ne sustignu diviziju u svom povlacenju i time se svrstao medju srpske vitezove 

znas kako su srbi i hrvati u dalmaciji smatrali da su isto, tako sto su podjelili dalmaciju na dva nespojiva svijeta i ne mirisu se nikako, to je dalmacija i dalmatinksa zagora.

saradjivace srbi i hrvati u raznim nevoljama, dace glavu jedan za drugog, al samo u specijalnim situacijama, u normalnim situacijama mi smo dva svijeta razlicita, pa sta ces meni govoriti ja sam rodjen medju njima

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...