Jump to content

На периферији Ђаковице пронађена је масовна гробница

Оцени ову тему


Препоручена порука

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији Симо Спасић говори о недавно пронађеној масовној гробници у Ђаковици и страдању српског народа на Светој српској земљи- Косову

На периферији Ђаковице пронађена је масовна гробница у коју су, како се сумња, бацана тијела отетих и звјерски убијених Срба. Тијела убијених су годинама трулила на депонији, а сумња се да се се у њој налазе посмртни остаци двадесетак људи.

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији г. Симо Спасић каже да је вијест о масовној гробници узнемирила Србе чији би се најмилији могли наћи у њој. Патолози из Комисије за нестала лица у сарадњи са патолозима ЕУЛЕКСА раде на расвјетљавању овог злочина а посмртни остаци ће бити однијети на Институт за патологију ЕУЛЕКСА у Приштини, тако да би убрзо требало да буде урађена ДНК анализа и откривен идентитет пронађених.

Ово Удружење ће 14. маја, у Спомен соби Косметских жртава, у палати ,,Београд“ у Београду обиљежити 20.-у годишњицу од отмице прве српске жртве на Косову и Метохији.

Djakovica Masovna Grobnica 2

“Тог дана отет је мој рођени  брат Жарко Спасић из копа Белаћевац, а касније и мој други брат Вељко Спасић. По нашим евиденцијама од 1998.године, од прве жртве Жарка Спасића до задње жртве Оливера Ивановића,  киднаповано је и убијено 2.500 Срба. Рачунајући и жртве страдале од НАТО агресије од Кошара до Хоргоша цифре достижу и преко 3.670 несталих и убијених Срба и неалбанаца на простору цијеле Србије“-каже Сасић.

Он додаје да су из Удружења упутили писма челницима државе Србије:

“Ми одговорно тврдимо да се испод пута Приштина-Бондстил-Дреница-Метохија-Жута кућа-Тирана налазе масовне гробнице Срба које су бетониране аутопутем, и бојим се да никад нећемо званично сазнати гдје се налазе наши мученици“-каже г. Симо Спасић.

Фото: © Kompanija Novosti

https://svetigora.com/predsjednik-udruzenja-porodica-kidnapovanih-i-ubijenih-na-kosovu-i-metohiji-simo-spasic-govori-o-nedavno-pronadjenoj-masovnoj-grobnici-u-djakovici-i-stradanju-srpskog-naroda-na-svetoj-srpskoj-zemlji/

 

05_06.2018_-SIMO-SPASIC_DJAKOVICA.m4a

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Danijela рече

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији Симо Спасић говори о недавно пронађеној масовној гробници у Ђаковици и страдању српског народа на Светој српској земљи- Косову

На периферији Ђаковице пронађена је масовна гробница у коју су, како се сумња, бацана тијела отетих и звјерски убијених Срба. Тијела убијених су годинама трулила на депонији, а сумња се да се се у њој налазе посмртни остаци двадесетак људи.

Предсједник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији г. Симо Спасић каже да је вијест о масовној гробници узнемирила Србе чији би се најмилији могли наћи у њој. Патолози из Комисије за нестала лица у сарадњи са патолозима ЕУЛЕКСА раде на расвјетљавању овог злочина а посмртни остаци ће бити однијети на Институт за патологију ЕУЛЕКСА у Приштини, тако да би убрзо требало да буде урађена ДНК анализа и откривен идентитет пронађених.

Ово Удружење ће 14. маја, у Спомен соби Косметских жртава, у палати ,,Београд“ у Београду обиљежити 20.-у годишњицу од отмице прве српске жртве на Косову и Метохији.

Djakovica Masovna Grobnica 2

“Тог дана отет је мој рођени  брат Жарко Спасић из копа Белаћевац, а касније и мој други брат Вељко Спасић. По нашим евиденцијама од 1998.године, од прве жртве Жарка Спасића до задње жртве Оливера Ивановића,  киднаповано је и убијено 2.500 Срба. Рачунајући и жртве страдале од НАТО агресије од Кошара до Хоргоша цифре достижу и преко 3.670 несталих и убијених Срба и неалбанаца на простору цијеле Србије“-каже Сасић.

Он додаје да су из Удружења упутили писма челницима државе Србије:

“Ми одговорно тврдимо да се испод пута Приштина-Бондстил-Дреница-Метохија-Жута кућа-Тирана налазе масовне гробнице Срба које су бетониране аутопутем, и бојим се да никад нећемо званично сазнати гдје се налазе наши мученици“-каже г. Симо Спасић.

Фото: © Kompanija Novosti

https://svetigora.com/predsjednik-udruzenja-porodica-kidnapovanih-i-ubijenih-na-kosovu-i-metohiji-simo-spasic-govori-o-nedavno-pronadjenoj-masovnoj-grobnici-u-djakovici-i-stradanju-srpskog-naroda-na-svetoj-srpskoj-zemlji/

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.

Danijela, ako mozes Ti ili bilo ko na forumu da prati ovu vest, ili ako ima web stranica od Udruzenja koji se spominje, da se podrzi ovo nastojanje da se dokazu zlocinstva prema nasima nastradalima, bilo bi odlicno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Danijela рече

“Ми одговорно тврдимо да се испод пута Приштина-Бондстил-Дреница-Метохија-Жута кућа-Тирана налазе масовне гробнице Срба које су бетониране аутопутем, и бојим се да никад нећемо званично сазнати гдје се налазе наши мученици“-каже г. Симо Спасић.

Фото: © Kompanija Novosti

https://svetigora.com/predsjednik-udruzenja-porodica-kidnapovanih-i-ubijenih-na-kosovu-i-metohiji-simo-spasic-govori-o-nedavno-pronadjenoj-masovnoj-grobnici-u-djakovici-i-stradanju-srpskog-naroda-na-svetoj-srpskoj-zemlji/

 

Your browser does not support the HTML5 audio tag.

Neopisivo potresno svedocenje stradanja na KiM koje treba svaki Srbin da cuje, ne jednom, nego hiljadu I jedan put. Ovde mozete cuti istinu izrecenu najiskrenije sto sam ikada cula. Simo Spasic je veliki covek I heroj kome je zivot ugrozen 24 sata vec 20 godina. Obratite paznju I na ostre reci o licemerstvu neke pravoslavne brace. Ako nam ovo nije za nauk I paznju, onda ne znam sta ce.

Mozemo li se ikako udruziti finansijski da pomognemo ovo udruzenje!? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

У масовној гробници код Ђаковице тела најмање пет Срба

У ђаковичком крају, делу зоне Дукађини, која је припадала Рамушу Харадинају, било је пуно тешких злочина од којих су многи нерасветљени, а највећи број десио се после доласка међународне мисије, каже Вељко Одаловић
 
 
Masovna-grobnica-Srba-u-Djakovici.jpg
Ископавање на месту гробнице код Ђаковице

Међународни форензички стручњаци као и антрополози раде на идентификацији посмртних остатака који су у протекле три недеље пронађени на периферији Ђаковице и очекује се да ће се врло брзо знати идентитет ових људи, каже за „Политику” председник Комисије за нестала лица Вељко Одаловић. За сада је, како објашњава, пронађено најмање пет тела, али њихов број могао би бити и већи. Основано се сумња да је реч о људима које се налазе на списку несталих косовских Срба.

„На овој локацији су још у јуну 1999. године припадници италијанског контингента пронашли неколико тела и сахранили их на гробљу у Ђаковици. Претрага, по налогу Еулекса, а уз присуство чланова радне групе из Приштине и радне групе из Београда, почела је пре три недеље. Када антрополози заврше посао видећемо колико је тачно тела пронађено у овој масовној гробници”, објашњава Одаловић и истиче да је у зони око Ђаковице раније било пронађено пет тела житеља Ораховца који су, бежећи пред терором ОВК, кренули према Црној Гори.

У Ђаковици је, каже председник Комисије за нестала лица, постојало неколико илегалних затвора, од којих се један налазио у ауто-школи „Старт”, други у фабрици дувана „Вирџинија”, док је у хотелу „Паштрик” у центру града такође био направљен затвор, односно логор. Ту су лица српске и друге неалбанске националности привођена, саслушавана и у многим случајевима се не зна њихова даља судбина. Само из овог региона, у званичној евиденцији Србије, још 53 особе се воде као нестале.

„У овом крају било је пуно тешких злочина од којих су многи остали нерасветљени. Највећи број њих десио се после доласка међународне мисије, дакле у време када је требало да представници међународне мисије пруже заштиту Србима, а то је било време у коме су албански терористи несметано вршили злочине, приводили људе, саслушавали их, затварали, и на крају многе убили”, објашњава Одаловић.

Он истиче да за ове злочине нико није одговарао и додаје: „Верујем да ће Специјално тужилаштво за злочине ОВК имати у виду све ово што је новооткривено, али и све раније доказе са којима располажемо.”

http://www.politika.rs/scc/clanak/404576/U-masovnoj-grobnici-kod-Dakovice-tela-najmanje-pet-Srba

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...