Jump to content

Iskustva forumaša iz raznih dijelova svijeta kroz google street view

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kao što tema sama kaže. Pronađete na google street view sliku (ako je dostupno) nekog mjesta koga ste posjetili ili živjeli tu i iz nekog razloga bi imali da kažete nešto o tome. Onako ćaskamo pa da dođemo da saznanja o zanimljivim stvarima kroz sliku. 

Započinjemo:

ee245e838088133.jpg

Slika je u Lalmatiji. Naselju u glavnom gradu Bangladeša Dhaki. Sa lijeve strane u crvenoj fasadi je zgrada gdje sam prvo stanovao nakon što sam izašao iz hotelsko motelskog smještaja. Datum slikanja kada je google prošao autom je april 2013, tačno kada sam se u tom mjesecu i doselio...hm propustio sam da vidim google vozilo. ?. Sa desne strane je zgrada koja se demolirala i to ručnom metodom, čekićanjem od vrha prema dnu lagano. Par radnika macolama, bez ikakve zaštite sa petog sprata su krenula razbijati ciglu po ciglu.  Gomila cigli koja se vidi je očišćenja od maltera, posložena i prodata drugoj strani. Također bonsekom su sjekli svu armaturu koju su mogli iščupati ili koja je sama ostpala tako da je i to prodano u staro gvožđe. Tek što sam se doselio, spavao sam na strani do ulice i nevjerovatno koliko me je danima izluđivao neki djetlić dolazeći tačno u 5-6 ujutro na prozor lupajući kljunom..ne znam šta je radio da li je kupio mušice koje se nakupe ili je mislio da može kroz zatovreno staklo, ali doslovno preslikao peru djetlića iz crtanog u nestašuku...laknulo mi je kada sam se preselio nakom mjesec dana na drugu stranu zgrade gdje ih nije bilo. Ova zgrada mi je u posebnom sjećanju jer je to prvi objekat u kome je boravila moja kćerka nakon što smo je donijeli iz bolnice...sada je na tom mjestu otvorena..bolnica. ?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Grizzly Adams рече

Где да почнемо... :)

Screen_Shot_2018-04-28_at_11.13.51_AM.pn

Од СЛС и мормона. Иначе, онај мој класић што је био поп у Солт Лејк Ситију, добио прекоманду на исток, у Џонстаун, ПА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Justin Waters рече

Sa lijeve strane u crvenoj fasadi je zgrada gdje sam prvo stanovao

....

Sa desne strane je zgrada koja se demolirala i to ručnom metodom, čekićanjem od vrha prema dnu lagano. Par radnika macolama, bez ikakve zaštite sa petog sprata su krenula razbijati ciglu po ciglu.  Gomila cigli

Ја иначе не разликујем лево и десно, реци ми да си се ово ипак ти зезнуо. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.4.2018. at 13:49, Милан Ракић рече

Од СЛЦ и мормона. Иначе, онај мој класић што је био поп у Солт Лејк Ситију, добио прекоманду на исток, у Џонстаун, ПА

Тамо сам највише времена (око месец дана чини ми се) провео у градићу Ст. Џорџ који је на југу Јуте, на граници са Аризоном. Пре свега због природе, национални парк Сион, није далеко од Великог Кањона и сл. У овој ”ложи” и кафићу на Сиону сам углавном седео и шљакао док је фамилија скитала около. :)

Screen_Shot_2018-04-28_at_2.14.17_PM.png

Можете да се прошетате мало овде:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Grizzly Adams рече

Где да почнемо... :)

Screen_Shot_2018-04-28_at_11.13.51_AM.pn

Nisi se puno kretao po juznjackim državama, osim Floride :smeh1:. Šta ima da pokažeš sa Floride, zanimljivo? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

cf83b1839100183.jpg

Ovako izgleda tipicna ulica u najekskluzivnijem dijelu glavnog grada Bangladesha, Gulshan. Naravno bilo je veliko iznenađenje kada smo prvi put tamo otišli pa nam rekli, ovo je nešto kao Dedinje Dhake, i onda se čovjek začudi jer gotovo ne izgleda ništa drugačije od ostalih naselja u nekom eksluzivitetu, osim što u tom dijelu jesu najbolji restorani skoncetrisani, diplomatska predstavništva itd...

Sistem stanovanja kod njih u zgradama je kako se može vidjeti lijevo na ulazu u jednu tipičnu zgradu. Nema prizemlja, nego stanovi počinju od prvog sprata, a prizemlje je u cjelosti rezervisano za parking prostor, dok neke pored prizemlja imaju i podrum za parking. Svaka zgrada ima portirnicu i protira koji upravlja ulaženjem i izlaženjem iz zgrade. Portiri uglavnom žive u prizemlju gdje imaju mali stanovi negdje u ćošku pored sobe za vozače koji provode vrijeme tu čekajući gazde. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Lady Godiva рече

Ја иначе не разликујем лево и десно, реци ми да си се ово ипак ти зезнуо. :(

Jesam :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Justin Waters рече

Jesam :)

Супер! :)

Сад ми реци какви су људи у Бангладешу, то је у склопу теме, ваљда..

Неки људи из Даке, са којима комуницирам баш често на послу, ми се сваки пут обраћају са Dear и баш су формалани (чак и кад ја покушам да их "отопим" пишем Hi/Hello, питам их како су или ставим смајли). Сад ја не знам да ли је то формално обраћање можда због неке интерне политике или је то код њих нормално или ме људи не готиве (што ми је незамисливо :D). Ови неки из Индије, Пакистана, Мијанмара су далеко опуштенији..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.4.2018. at 14:32, Justin Waters рече

Nisi se puno kretao po juznjackim državama, osim Floride :smeh1:. Šta ima da pokažeš sa Floride, zanimljivo? 

Ух, има свашта... Флорида је лепа држава.

Ево дођох из шетње, улица занимљивог назива "Worth Avenue" где ове моје женске воле да иду. Ја је зовем ”Ферари стрит” пошто је сваки други ауто Ферари, Масерати, Бентли и сл. Ту су оне радње у којима ципеле коштају ко нормална кола итд.

Ево ко оће да прошета, тамо право је излаз на океан: 

 

Недалеко одатле и је летњиковац друга прецедника Мар-а-лаго, ал тамо још нисам био... ;) 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Osnovna škola i trg u mom gradu - Krnov, sjeverna Morava/Šlezsko/Šlezija, Češka Republika,

Ovo nisu obične slike, možete ih rotirati, razgledati okolo, ici napred, nazad, lijevo, desno itd.

Trg Heroja, Krnov, pozadi je župna crkva - slika ispod: pogled s tornja župne crkve sv. Martina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovdje u crkvi svaté Maří Magdaleny u Brnu, na Moravi, sam ministrirao prije 25 godina, sad je tamo i grkokatolička parohija, drže se tamo i Mise i liturgije na crkvenoslovenskom. :) :pop:

https://www.mari-magdalena.cz/.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Lady Godiva рече

Неки људи из Даке, са којима комуницирам баш често на послу, ми се сваки пут обраћају са Dear и баш су формалани (чак и кад ја покушам да их "отопим" пишем Hi/Hello, питам их како су или ставим смајли). Сад ја не знам да ли је то формално обраћање можда због неке интерне политике или је то код њих нормално или ме људи не готиве (што ми је незамисливо :D). Ови неки из Индије, Пакистана, Мијанмара су далеко опуштенији..

Pa dosta su formalni. čak i kad im daš do znanja da se opuste. To je bila jedna od upečatljivih karakteristika koje smo dosta komentarisali. To je uglavnom prema stranicma, da li zato što podsvjesno misle da stranci imaju para, da su neke baje s kojima prvo treba na vi iz opreza, ili prosto je to neki podanicki mentalitet jer su ti regioni uglavnom bili pod tuđinskom vlašću na kraju sa britanskim kolonijalizmom. No nije samo prema strancima, i odnosi samih bangladeshana u poslu također znaju ići do nivoa totalne formalnosti, a nadređeni šefovi ne rijetko i sa dozom strogosti se odnose prema niže rangiranima u hijerarhiji na poslu. Razlog tome leži u nekoj čudnjoj činjenici da ako sa bangladeshanima u prosjeku sa vi strogo pređeš na ti i ostaviš utisak da možete imati prijateljski odnos, on će se onda ulijenjiti i praviti greške ili neće izvršavati posao kako treba, ili će te čak pokušati podkrasti neće smatrati da će snositi sankcije jer si ti jednom pokazao prijateljsko ponašanje koje se često tumači kao naivnost kod mnogih, odsustvo lukavstva pa si kao takav pogodan za prevaru.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...