Jump to content

Помагај, куме-брате бриге ме прате!

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Нисам у могућности до краја овог месеца да одем за БГ да обновим годину, да ли је могуће то учинити почетком следећег месеца ?

Зна ли неко ?

Јуху !  hellooooooooo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Da li nekako mogu da dodjem do sledecih knjiga: E.Loze, Svet Novog zaveta; J.Gnilka, Teologija Novog zaveta i U.Snele,Uvod u novozavetnu egzegezu? Trebaju mi za polaganje diferencijalnog ispita iz Novog zaveta, a nisam iz Beograda i veoma mi je tesko da dolazim tamo jer imam malu decu. Unapred hvala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Може ли неко да ми помогне да одбраним вежбу из догматике?!

Тема је "Христологија Јовановог јеванђеља".

Шта је потребно рећи да би се објас

Hitno mi treba pomoc:

Да ли је неко од вас полагао Патрологију 1 ?

Шта је литература и шта треба за тест?

нио израз "јединородни" и шта значи "усели се у нас" за почетак?! Добро би ми дошло било шта што је везано за ову тему.

Унапред захвалан свима!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima li neko pitanja koja se daju na ispitu iz - Osnovi rimokatolicke teologije?

Znam da se trebaju znati teme o Crkvi, Liturgiji, Otkrivenju i odnosu RKC prema istocnim kat. crkvama.

Kako su formulisana pitanja? Sta je davao na proslim ispitima?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

profesor iz uvoda u bogoslovlje mi je dozvolio da radim seminarski na temu depresija i destrukcija,ali ukoliko sama nadjem literaturu stadaradim e sad,ako neko ima na pameti nesto sto bi pomoglo,meni je dosta hitno crvenilo ja sam do sad nasla samo nesto berdjajeva i jerotica,a da ima veze sa crkvom,mislim ne znam cak ni da l je to ok da koristim...il je bolje da radim na zadatu temu.. :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Јеротић и Берђајев су одлични, а може ти помоћи и Јован Корнаракис, мислим да се књига зове Православна психоанализа, мада нисам баш сигуран, одавно сам читао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze li neko da mi pomogne oko eshatoloskih mesta u Otkrovenju ne mogu da se snadjem uopste a citala sam ga mali milion puta (za dogmatiku) hvala unapred!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze li neko da mi pomogne oko eshatoloskih mesta u Otkrovenju ne mogu da se snadjem uopste a citala sam ga mali milion puta (za dogmatiku) hvala unapred!

Ajde malo razmisli. Razjasni prvo šta je to eshatologija, pa kreni na Otkrivenje. Lako je!  greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...