Jump to content

Помагај, куме-брате бриге ме прате!

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Хвала на мудром савету,не знам како се нисам раније сетио да тамо потражим одговор на тему.

Mudro ili ne đakon Peđa će te prvo pitati da mu navedeš sva mesta iz Petoknjižja gde se Sv. Duh pominje, a onda će ti postavljati pitanja u vezi toga.....To moraš da uradiš sam!!! A onda se javi, pa da razmotrimo situaciju...da vidimo šta bi mogao da te pita, pa da zajedno tražimo odgovore....To svima nama dobro dođe! Moj ti je savet da ideš redovno na vežbe koje on drži jer tamo možeš mnogo toga da naučiš!!!

ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала на мудром савету,не знам како се нисам раније сетио да тамо потражим одговор на тему.

Mudro ili ne đakon Peđa će te prvo pitati da mu navedeš sva mesta iz Petoknjižja gde se Sv. Duh pominje, a onda će ti postavljati pitanja u vezi toga.....To moraš da uradiš sam!!! A onda se javi, pa da razmotrimo situaciju...da vidimo šta bi mogao da te pita, pa da zajedno tražimo odgovore....To svima nama dobro dođe! Moj ti je savet da ideš redovno na vežbe koje on drži jer tamo možeš mnogo toga da naučiš!!!

1000000001010

Рекох у претходој поруци да вежба није за мене јер ја сам положио Догматику.Сада ми само треба неко ме упути.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Највећи проблем је управо  утоме што не радим за себе,јер ја сам положио.А друго веома је тешко да дефинишем шта мисли под Дух Божији.Да ли мисли на светог Духа,или Силу Божију...

Па то већ зависи од самог текста, покушај да препознаш и неко твоје виђење на ту тему у конкретним случјевима да даш, а, ето, рече Мара да ће ти људи овде помоћи. Ако и врати тог за кога пишеш, следећи пут ће да га пита, где су стали, а то место ћеш моћи да му разјасниш, ако му ниј јасно. Мада, не вреди много ти да му пишеш, можеш да му помогнеш, дајући му смернице, али ако сам не уради или нема представу о томе шта је ту битно, тешко ће моћи да одговори на Пеђина питања, јер он захтева конкретне одговоре.

Поздрав и срећно.

Жаждушчују душу моју благочестија напој водами.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze li mala pomoc oko seminarskog iz dogmatike, jer imam temu "Eklisiologija Varnavine poslanice". Naime potrebno mi je da me neko uputi u literaturu koju da koristim, posto u biblioteci na fakultetu nisu imali nista na tu temu. Jedino sam nesto malo nasao spremajuci patrologiju kod Sagija Bunica, ali o celoj temi se kaze u 3 recenice sto mislim da za Pedju nije dovoljno....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moze li mala pomoc oko seminarskog iz dogmatike, jer imam temu "Eklisiologija Varnavine poslanice". Naime potrebno mi je da me neko uputi u literaturu koju da koristim, posto u biblioteci na fakultetu nisu imali nista na tu temu. Jedino sam nesto malo nasao spremajuci patrologiju kod Sagija Bunica, ali o celoj temi se kaze u 3 recenice sto mislim da za Pedju nije dovoljno....

Варнавина Посланица се налзи у књизи "Дела Апослтолских ученика" коју је превео и приредио Вл.Атанасије.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да уплатим заостале три рате за школарину, таман скупих новце, бат изгубио сам у међуневремену стару уплатницу те немам појма како треба да наведем оно сврха уплате, и то .

Сад да идем за БГ само да бих то преписао са табле мислим смешно је , на фон се служба студентскаја наравно не јавља, тако да ако неко има појма како се то попуњава нек ми јави по итно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Треба да уплатим заостале три рате за школарину, таман скупих новце, бат изгубио сам у међуневремену стару уплатницу те немам појма како треба да наведем оно сврха уплате, и то .

Сад да идем за БГ само да бих то преписао са табле мислим смешно је , на фон се служба студентскаја наравно не јавља, тако да ако неко има појма како се то попуњава нек ми јави по итно.

Jesi li pogledao na sajtu Fakulteta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да уплатим заостале три рате за школарину, таман скупих новце, бат изгубио сам у међуневремену стару уплатницу те немам појма како треба да наведем оно сврха уплате, и то .

Сад да идем за БГ само да бих то преписао са табле мислим смешно је , на фон се служба студентскаја наравно не јавља, тако да ако неко има појма како се то попуњава нек ми јави по итно.

Jesi li pogledao na sajtu Fakulteta?

тамо се више не могу снаћи никако.

А и не знам како се зовем, мислим који ми је статус.

Уписивао сам неке бодове, око 60 комата, пошто сам самофинансирајући, те то треба да платим, једну рату платих али три нисам сад требам , имам новце није да немам, напабирчио сам, али не знам како да наведем сврху уплате, да ли као обнова године или већ како , немам појма, заборавео сам од прошлог пута шта уписах...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли има неко можда Шаги-Бунића и Флоровског за Патрологију 1 у електронском формату? Чини ми се да сам видео да је то постављано негде, али не могу да пронађем.

Жаждушчују душу моју благочестија напој водами.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба да уплатим заостале три рате за школарину, таман скупих новце, бат изгубио сам у међуневремену стару уплатницу те немам појма како треба да наведем оно сврха уплате, и то .

Сад да идем за БГ само да бих то преписао са табле мислим смешно је , на фон се служба студентскаја наравно не јавља, тако да ако неко има појма како се то попуњава нек ми јави по итно.

јел можда ово http://www.pbf.rs/sites/default/files/pdf/obrazac-samofinansirajuci.pdf

Jesi li pogledao na sajtu Fakulteta?

тамо се више не могу снаћи никако.

А и не знам како се зовем, мислим који ми је статус.

Уписивао сам неке бодове, око 60 комата, пошто сам самофинансирајући, те то треба да платим, једну рату платих али три нисам сад требам , имам новце није да немам, напабирчио сам, али не знам како да наведем сврху уплате, да ли као обнова године или већ како , немам појма, заборавео сам од прошлог пута шта уписах...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала Маро , али касниш .

Уписао сам за трошкове студирања, и рата која је.

Тако ми рекоше , ако ме не слагаше, ал проверих на фон , на који се обично нико не јавља и кажу може тако.

stadaradim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли има неко можда Шаги-Бунића и Флоровског за Патрологију 1 у електронском формату? Чини ми се да сам видео да је то постављано негде, али не могу да пронађем.

ako ti treba jos uvek sagi bunic krscanska literatura javi mi na pp koji ti je mejl da posaljem samo nju imam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала, Љубичице. Ипак сам успео да пронађем у међувремену. А Флоровски је и даље потребан, ако неко има. 0102_laugh

Жаждушчују душу моју благочестија напој водами.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...