Jump to content

Помагај, куме-брате бриге ме прате!

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Браћо и сестре, помагајте! Постоји ли можда нека скрипта за Патрологију 1?  8084.gif

Жаждушчују душу моју благочестија напој водами.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

POstoje skripte za Patrologiju 1 koju su studenti pravili, ali koje nema u distribuciji, vec morasd a odes na dan ispita i da uzmes od nekoga da fotokopiras. Moj savet ti je da uzmes i da predjes jedanput celu literaturu, pa posle toga da ucis iz Skripte.

Mene interesuje da li neko mozda ima od Kiprijana Kartaginskog "O jedinstvu crkve", i da li bi mogao ili ima objasnjeno Origenovo ucenje o apoktastazi, posto meni tu nista nije jasno?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево од Кипријана тражено дело. Мало је другачији наслов, али то је то.

http://www.verujem.org/sveti_oci/kiprijan_kartaginski.htm

За апокатастазу не знам где да те упутим. Мени је то драга тема, али има ту више експерата од мене...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala brate Protomajstore, a Apokatastazu necu ni da spremam jer je ne razumem...

Interesuje me jos da li bi neko mogao da me uputi u literaturu za temu Eklisiologija Varnavine poslanice koju imam za seminarski iz Dogamtike, jer ja nigde nista nisam nasao osim nesto malo u Sagi Bunicu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Братијо,обећах једном пријтељу да ћу му помоћи око израде вежбе из Догматике.Нос нисам знао која је тма у питању.Сад кад сам сазнао морам да се обратим вама за помоћ.Наиме тема је "О Духу Божијем у Мојсијевом Петокњижју".Ако неко може да помогне био бих му захвалан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па литература ми је Петокњижје,али мени треба ако неко зна где у Петокњижју да тражим одговор на тему.

Pa dragi kolega, za početak počni da čitaš Petoknjižje....išti - daće ti se!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Хвала на мудром савету,не знам како се нисам раније сетио да тамо потражим одговор на тему.

4chsmu1  slava3
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па литература ми је Петокњижје,али мени треба ако неко зна где у Петокњижју да тражим одговор на тему.

Pa dragi kolega, za početak počni da čitaš Petoknjižje....išti - daće ti se!!!

Да ли још неко има неки савет за ову тему.Бар на која места да обратим пажњу???
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам радио "Дух Божији у књизи пророка Језекиља". Најбоље ти је да прво пређеш све и обележиш свако место на коме се Дух спомиње, а онда се потруди што правилније да га схватиш и протумачиш. о. Пеђа ће те питати неке ствари које и иначе пита типа, кад се каже: "Дух Божији дизаше се над водом", у фазону шта то значи да се дизао над водом и ти сад треба да дођеш до неког разумног одговора. И тако. Не знам да ли ти је ово од неке помоћи, али тренутно нисам у могућности да на кориснији начин допринесем.

Жаждушчују душу моју благочестија напој водами.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам радио "Дух Божији у књизи пророка Језекиља". Најбоље ти је да прво пређеш све и обележиш свако место на коме се Дух спомиње, а онда се потруди што правилније да га схватиш и протумачиш. о. Пеђа ће те питати неке ствари које и иначе пита типа, кад се каже: "Дух Божији дизаше се над водом", у фазону шта то значи да се дизао над водом и ти сад треба да дођеш до неког разумног одговора. И тако. Не знам да ли ти је ово од неке помоћи, али тренутно нисам у могућности да на кориснији начин допринесем.

Највећи проблем је управо  утоме што не радим за себе,јер ја сам положио.А друго веома је тешко да дефинишем шта мисли под Дух Божији.Да ли мисли на светог Духа,или Силу Божију...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...