Jump to content

Поклон књига "Поука" сваки дан током Педесетнице


Препоручена порука

Драги пријатељи,

Акцију коју смо спроводили током Божићног поста, настављамо током Педесетнице - поклон књига Поука сваки дан.

Довољно је да изаберте једну књигу са нашег списка и своје податке пошаљете приватном поруком ПП и добијате књигу.

Већ смо стекли неко искуство о томе какав је "укус" форумаша, па смо се трудили да њему прилагодимо изабране наслове књига.

У овој, првој, поруци, дајемо списак књига до Недеље Мироносица, 22.04.

Слободно се јавите, тражите књиге са списка и предлажите које бисте књиге волели да се још нађу на списку.

Такође, јавите се, ако имате неку књигу коју бисте поделили са другим форумашима.

Списак књига од 9-22.4. 2018.

09.4. Васкрсни понедељак: Оливије Клеман: Развој источног хришћанства, Каленић, 2012, стр. 209

10.4. Васкрсни уторак: Архимандрит Тихон (Ракићевић): Монаштво и осуђивање, Ман. Студеница, 2014, стр. 220

11.4.: Презвитер Оливер Суботић: Мисионарске цртице, Бернар, 2015, стр. 138

12.4. Преподобни Јован Лествичник: Св. Порфирије Кавсокалавит: О православној вери, Шибеник, 2017, стр. 49

13.4. Источни петак: Георгије В. Флоровски: Источни оци IV века, Братство Св. Симеона Мироточивог, 1997, стр. 366

14.4. Преподобна Марија Египћанка: Слободан Продић: "Материкон" монаха Исаије - прилог за историју женског монаштва у средњем веку, Шибеник, 2014, стр. 128

15.4. Томина недеља: професор прота Димитрије Станилоје: Јеванђелски лик Исуса Христа, Ср. Карловци, 2007, стр. 281

16.4. Побусани понедељак: Слободан Милеуснић: Пожешка митрополија, Музеј СПЦ, 2006, стр. 311

17.4. Књиге Макавејске, превео и приредио еп. Атанасије, Јасен, 2002, стр. 420

18.4. о. Жарко Гавриловић: Поглед у вечност - размишљање на дванаест различитих тема, Београд, 1983, стр. 144

19.4. Митрополит месогејски Николај (Хаџиниколау): Ако постоји живот, желим да живим, Видослов, 2016, стр. 119

20.4. Архиепископ охридски Јован: Слобода у затвору, друго допуњено издање, Бгд-Битола, 2015, стр. 251

21.4. Митрополит Антоније Блум: Живот. Болест. Смрт, Ман. Жича 2016, стр. 166

22.4. Недеља Мироносица: Бошко Ломовић: Књига о Дијани Будисављевић, Свет књиге 2013, стр. 166

 

 


Ова порука је постављена и на насловну страницу Поуке.орг
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Почело је!

Књигу:

Георгије В. Флоровски: Источни оци IV века, Братство Св. Симеона Мироточивог, 1997, стр. 366

добио је наш форумаш @Милан Јовановић

а књигу: о. Жарко Гавриловић: Поглед у вечност - размишљање на дванаест различитих тема, Београд, 1983, стр. 144

@Filipov i Sarin tata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Књигу

Митрополит месогејски Николај (Хаџиниколау): Ако постоји живот, желим да живим, Видослов, 2016, стр. 119

добио је наш форумаш @Gocimir

а књигу:

Архиепископ охридски Јован: Слобода у затвору, друго допуњено издање, 2015

форумаш: @dilic

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ih, zakasnila.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Књигу:

Оливије Клеман: Развој источног хришћанства, Каленић, 2012, стр. 209

добио је наш форумаш @Broken

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/10/2018 at 16:03, Поуке.орг инфо рече

Неће људи књиге ни за џабе...

ko kaze...evo ja hocu....:0212_rolleyes:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/10/2018 at 12:46, александар живаљев рече

21.4. Митрополит Антоније Блум: Живот. Болест. Смрт, Ман. Жича 2016, стр. 166

 

пре 34 минута, JESSY рече

evo ja hocu....:0212_rolleyes:

... i ja, i ja, i ja  :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

оћу и ја бре

Митрополит месогејски Николај (Хаџиниколау): Ако постоји живот, желим да живим, Видослов, 2016, стр. 119

ал ми измакло

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Драгана Милошевић рече

 

Митрополит месогејски Николај (Хаџиниколау): Ако постоји живот, желим да живим, Видослов, 2016, стр. 119

Може ли неко ову књигу да нађе у дигиталном формату?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Снежана рече

 

... i ja, i ja, i ja  :)

Пропустио сам да објавим да је митрополита Антонија добио @*SHONE*, али ако постоји интересовање, набавићемо још, ако Бог да.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, александар живаљев рече

Пропустио сам да објавим да је митрополита Антонија добио @*SHONE*, али ако постоји интересовање, набавићемо још, ако Бог да.

а ова? :)

Књиге Макавејске, превео и приредио еп. Атанасије, Јасен, 2002, стр. 420...

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Снежана рече

а ова? :)

Књиге Макавејске, превео и приредио еп. Атанасије, Јасен, 2002, стр. 420...

 

Oдличан избор. Пошаљи адресу на ПП.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/10/2018 at 12:46, александар живаљев рече

Митрополит Антоније Блум: Живот. Болест. Смрт, Ман. Жича 2016, стр. 166

ja bih ovo...;)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...