Jump to content

Препоручена порука

Zabrinuo sam se kad sam dobio ovakav odgovor:


Ljubljeni!
Nisam fina duša, koja neće verbalno 'šamarati' tvoj tekst, kojeg je najzdravije za duh i dušu jednostavno ignorirati.
Bolest forumašenja se može širiti na razne forume, pa tako i na 'katoličkom' kako bi se i drugi zarazili.
Kao što neki šamaraju histeričnu osobu, kada dovodi druge u smrtnu opasnost,
tako se i 'ja' hvatama nezahvalne službe.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па добро, за почетак, форумашење је пре облик комуникације на интернету, него појава. Друго, од кога год да си добио тај текст, ти знаш када, поводом чега и са којом намером је написан. 

Свакако бих упитала дотичну особу шта је тачно та "болест форумашења", како се манифестује, како третира и тсл.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Џуманџи рече

Па добро, за почетак, форумашење је пре облик комуникације на интернету, него појава. Друго, од кога год да си добио тај текст, ти знаш када, поводом чега и са којом намером је написан. 

Свакако бих упитала дотичну особу шта је тачно та "болест форумашења", како се манифестује, како третира и тсл.

To me i zanima , da li to može biti bolest kao što je ovisnost?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, kopitar рече

Koja su vaša mišljenja o ovoj pojavi.

Sve zavisi kako se upotrebljava, moze na dobro, a moze i na lose. Moze se nauciti nesto, razmeniti iskustva, potraziti savet. A ima i kad na primer antivakceri krenu da sire svoje nebuloze i plase ljude, sto vec ima tragicne posledice.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, kopitar рече

To me i zanima , da li to može biti bolest kao što je ovisnost?

Никада нисам чула за да постоји таква болест. Постоји интернет зависност, али то је то. Чак и троловање и пасивна агресија нису болести по себи, већ само последице других психичких проблема.

Мени лично аутор тог "одговора" уопште не делује добронамерно, већ паролаши и трипује мисију/службу. И то превише самоуверено. 0703_read

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4/1/2018 at 21:53, kopitar рече

To me i zanima , da li to može biti bolest kao što je ovisnost?

Ја мислим да може човек да се "навуче" и да се не скида са форума, као и са других друштвених мрежа.

За себе мислим да сам нашао неку меру мада ипак чешће претерам него што имам добру меру :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
On ‎4‎/‎6‎/‎2018 at 15:31, Vladan ::: рече

Ја мислим да може човек да се "навуче" и да се не скида са форума, као и са других друштвених мрежа.

За себе мислим да сам нашао неку меру мада ипак чешће претерам него што имам добру меру :) 

Ko priznaje - pola mu se prasta, tako da si u ravnotezi, kao I svi mi ostali :-) 

Dzumandzi je dobro komentarisala prvobitan post; dobro ili lose - po cemu, po kome itd...; dakle, svodi se sve na (zlo)upotrebu necega/bilo cega, pa tako I forumasenja. Ukoliko je forum I forumasenje pogodan teren za misionarenje, zajednicarenje pisanim putem, na slavu Boga I na korist Crkvi, jasno je da je to dobro, ali po nasim slabostima znamo da to nije jedini motiv svih forumasa. Nemam iskustva sa bilo kojim drugim forumima, ali cini mi se da ovaj barem zastupa odgovornu slobodu, sto je za svaku pohvalu. I na kraju, onako kako porucuje Gospod.... strazite I opet vam kazem strazite 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Komentiranje na forumima

Ovo je jedna od vrlo zastupljenih aktivnosti za gubljenje vremena, modernog i računalno-surferski obrazovanog čovjeka. Uglavnom zahvaća nezaposlenu mladež i one koji se tako osjećaju, sve je češći nametnik za vrijeme i kod zrelih osoba.

S ovim aktivnostima nije samo problem što gubite vrijeme dok pišete post na određenu temu, nego poslije pratite tko je što odgovorio, je li se slučajno netko obrušio na vas. Na sve se to lako ‘navučete’ pa se odgovori i odgovori na odgovore uvišestručavaju te vam u trenu proleti tri sata.

 

Najgore u svemu tome što ćete se u situaciji kada želite komentirati neko vama važno pitanje, možete zakačiti za nekog forumaša pametnjakovića, kojemu je forumašenje gotovo profesija.

WWW.SREDNJA.HR

Ne možemo uvijek raditi korisne stvari u životu, ali ako već odlučite...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.4.2018. at 21:53, kopitar рече

To me i zanima , da li to može biti bolest kao što je ovisnost?

Jeste.. ja sam bila godinu dana na odvikavanju...i evo počinjem opet. Opisana je već ta zavisnost od interneta, društvenih mreža i ostalog... Da, ja gubim vreme, iako mi je lepo da se ispričam sa svima vama ovde...gubim sate, dane...a stvarno bih trebalo nešto produktivnije da radim.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Šta ja znam...zima je, moram priznati da mi je često ovo jedina socijalna interakcija, tako da ne smatram da gubim previše vremena. Imam dovoljno porodičnih obaveza koje me drže u normali da više ne preterujem, a da mi prija da popričam sa odraslim ljudima. Na leto će da bude drugačije, ljudi će više izlaziti i družiti se uživo.

Dobro, Pouke su produktivan forum, ima svega, od svađe i besmislenog trolovanja do brakova, dece i prijateljstava (uživo naravno).

Nije baš tako crno, dobri su forumi ako ljudi znaju da ih koriste. Možeš da čuješ razne priče, razmeniš iskustva...sve je ok, samo umereno i produktivno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Natasa. рече

Šta ja znam...zima je, moram priznati da mi je često ovo jedina socijalna interakcija, tako da ne smatram da gubim previše vremena. Imam dovoljno porodičnih obaveza koje me drže u normali da više ne preterujem, a da mi prija da popričam sa odraslim ljudima. Na leto će da bude drugačije, ljudi će više izlaziti i družiti se uživo.

Dobro, Pouke su produktivan forum, ima svega, od svađe i besmislenog trolovanja do brakova, dece i prijateljstava (uživo naravno).

Nije baš tako crno, dobri su forumi ako ljudi znaju da ih koriste. Možeš da čuješ razne priče, razmeniš iskustva...sve je ok, samo umereno i produktivno.

ma svakako da je super...samo ja sam sujetna pa gledam ko je dao like, ko srce, ko se nasmejao ... :) a i započne neka priča, pa čekaš sagovornika da se vrati, a on otišao u Grčku na more za mesec dana, a ti svakih 10 ak minuta gledaš jer ko odgovorio....eto na to najviše mislim. Mada ovo je živ forum, uvek nekog ima...

 

@kopitar ... nećemo se više onako šaliti, ok?

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...