Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Море бити липи. Али ипак остаје и потребан нам је. Кажем ти, ђе су критизери да се сете Светог Симеона кад су они толики прави Срби?! 

Ja nisam kritizer. Stefan Nemanja treba da ima spomenik. A to otprilike  i svi misle, osim pojedianca koji vole da se tripuju da ih svi mrze i napadaju pa tako i zamisljaju neke horde drugosrbijanaca koji samo mastaju o tome da sruse spomenik :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро је док држи мач, можда се опет предомисле и ставе му шприц. Да буде у тренду...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bilbija рече

Zasto mislis da trolujem i da se samo tebi obracam... Svi posetioci foruma mogu da uzivaju u fotografijama predivnog monumentalnog spomenika , da uzivaju u fotografijama naseg aktuelnog predsednika i da poslusaju smisleno obracanje publici gospodina Vesica ..

Iskreno, ne trolujes dovoljno kvalitetno i vidi se da namerno pises samo da bi nervirao. Fali ti suptilnost, da navuces coveka da pomisli da zaista mislis to sto pises... pa je onda bzvz jer se to sto radis svodi na masturbaciju, samog sebe zadovoljavas a to nije lepo dok mi sedimo i gledamo...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Ja nisam kritizer. Stefan Nemanja treba da ima spomenik. A to otprilike  i svi misle, osim pojedianca koji vole da se tripuju da ih svi mrze i napadaju pa tako i zamisljaju neke horde drugosrbijanaca koji samo mastaju o tome da sruse spomenik :)

Nema hordi drugosrbijanaca vise, bilo ih je pre 15-20 godina... sada je ostao samo po koji drugosrbijanki isprdak i to je sve .. pocistila je Srbija taj otpad iz dvorista ..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bilbija рече

Nema hordi drugosrbijanaca vise, bilo ih je pre 15-20 godina... sada je ostao samo po koji drfugosrbijankim isprdak i to je sve .. pocistila je Srbija taj otpad iz dvorista ..

pa eto... i za koga onda igras ovu predstavu? Samo ce iznerviras ove tvoje vernike pa ce opet nesto da se osramote u afektu...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Iskreno, ne trolujes dovoljno kvalitetno i vidi se da namerno pises samo da bi nervirao. Fali ti suptilnost, da navuces coveka da pomisli da zaista mislis to sto pises... pa je onda bzvz jer se to sto radis svodi na masturbaciju, samog sebe zadovoljavas a to nije lepo dok mi sedimo i gledamo...

Cemu nervoza Cloudking ... evo nesto za smirenje ... molitvu ne nudim jer si ateista ...

 

 

vucic1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Bilbija рече

Ne mora uopste , to je spomenik tvorcu srpske drzave. A drzavu je stvarao macem a ne molitvom.

Ja kolko znam, simbol krsta u ruci nekog vladara ili cara jeste da je uz pomoc Boziju pobedjivao i stvorio drzavu i odbranio pravoslavlje i crkvu, mac je samo sredstvo i zato imamo i krst u ruci. 

Evo recimo car sv.Konstantin Veliki koji je vodio toliko ratova za veru i drzavu:

https://www.google.com/search?q=sveti+car+konstantin+i+carica+jelena&hl=hr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjc19LDjbzuAhUmmYsKHZp4DwoQ_AUoAXoECAYQAw&biw=1097&bih=558

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Ових има сигурно.

Ima. Isto ko sto ima svestenika homoseksualaca... nadje se po neki al daleko da je to pravilo... el tako? :) 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Bilbija рече

Cemu nervoza Cloudking ... evo nesto za smirenje ... molitvu ne nudim jer si ateista ...

 

 

vucic1.jpg

 

"Vucicu kolka je Bilbijina patka?" :)) 

vucic1.jpg

image.png

  • Оплаках :)) 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bilbija рече

Podatak imas kao sto imas i podatak koliko recimo kosta odrzavanje vododvoda u Kragujevcu, ili popravak mosta na Moravi, odrzavanje semafora u Beogradu ... za sve to bi mogao da postavis pitanje i posao Republicke i li gradsjke Valde bi se sveo na odgovaranje na besmislena pitanja.... koliko metara kabla je potrozeno na eletrifikaciju nekog prigradskog naselja ili za izgradnju kanalizacije ... Sve je dokumentovano i placeno iz budzeta Srbije ili Grada Beograda, Kragujevca itd i svi ti podatci su javni, ta pitanja o "ceni" su opoziciona besmislena smaranja. 

Gde imam taj podatak?

Da ga imamo ti bi ga sad i izneo... nego znaš i sam da nemamo... proglašen tajnom iako po zakonu ne može da bude tajna...

 

пре 4 часа, Bilbija рече

Svaka odluka Vlade je odluka Srbije jer su gradjani Srbije delegirali svoj suverenitet poslanicima koji odlucuju u naredne 4 godine u ime i za racun gradjana Srbije. I svaka odluka Gradske Skupstine je odluka Beograda i njegovih gradjana po istom pricipu...

... i svaka Vučićeva odluka je Vučićeva odluka...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, cloudking рече

Gresis.

Ja na prvom mestu odbacujem svaku estetsku kritiku. To je umetnicko delo jednog umetnika i njegova svrha nije da bude lep nego znacajan. Ko u spomeniku trazi lepotu, negde je zalutao, narocito sto objektivna lepota ne postoji jer je, kako ti rece, subjektivna. (meni se dopada spomenik patrijarhu Pavlu koji je blacen  na sva usta, cak i od vernika ovde na forumu)

Polozaj i velicinu ili adekvatnost ne mogu da ocenjujem jer ne zivim u tom gradu tako da sam spomenik vido samo na fotkama.

Sta zameram. Zameram finansijske netransparentnosti i poltiiku iza ovakvog poduhvata. Politiku koja je takva da je ovim potezom kupila simpatije nacionalnog i verujuceg dela naroda.

Mene licno boli uvo sta ce drzi u rukama iako verujem da je krst prikladniji i ne mislim da bi iko bio protiv izgradnje spomenika S. Nemanji ili protiv toga da drzi krst (ja na prvom mestu ne bih imao ista protiv)

Zameram i licemerje vernika koji su u stanju oci da ti izvade ako neku rec pogresno protumacis a ovamo bez problema relativizuju jednog od svojih najznacajnijih svetaca i saglasavaju se sa promenom koja dolazi na inicijativu nekih tamo arapa...

U svakom drugom kontekstu bi ova situacija bila "atak na srpstvo i pravoslavlje i organizovano sramocenje srpske crkve!" 

Знаш како, сигуран сам да постоје финансијске малверзације и уграђивања, као што сам сигуран да постоје у огромном броју ствари које ова власт ради. Притом сам поприлично сигуран да ствари тако функционишу у већини држава на овом свету па и оним развијеног запада. Евентуално да изузмемо неке скандинавије бенелуксе итд који пак имају гомилу неких других врста проблема.

То је нажалост начин на који свет функционише. Тиме што што се то прима к знању не значи да се то подржава, ја се трудим да у свом животу и у животу ближњих искореним такве накарадне облике понашања. Када је у питању опште стање, просто нема много тога што ти или ја можемо урадити, бар ја не гајим те илузије о правној држави, доследној демократији итд. Нема те правне државе ни демократије ни у центру нашег цивилизацијског круга (САД-скоро показано) па следствено ни код нас. И не значи да се не треба изобличавати такво понашање али не селективно и колико ћеш енергије да дајеш на то ако имаш свест да нећеш много постићи је до тебе. Ја као верник верујем у правду Божију и правду које ће бити у ономе свету, ти ако не верујеш у онај свет, јасно је зашто много пожртвованије и фанатичније јуриш правду овде и сада. Овај свет у злу лежи, ми се са злом не миримо али за хришћанина је први и превасходни облик борбе са злом унутрашњи.

Притом ако се већина ствари обавља малверзацијом, и то је норма тренутно, онда кад се бар изгради пут или болница или споменик Немањи (потребне нам ствари) не треба толико да се окомимо (притом је јако тешко изнети доказе које немамо јер не располажемо информацијама) као кад се игради фонтана на славији или новогодишња јелка од 100к евра и друге глупости. Ако бираш да упиреш прстом на све то знајући да другачије неће бити, онда се бојим да ти је резон благо одвојен од реалности и сеже ка утопијском. Ја у овоземаљску утопију не верујем, штавише мислим да сваки такав покушај има кончину у тоталитаризму ове или оне врсте и насиљу над људском личношћу.

И да ли је он овим покупио неке националне гласове или не, не знам нити ме занима, јер је по мени ово била потребна ствар и очекивао бих од било које српске власти да то уради без да за то добије икакве салве и похвале а камоли гласове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, sampaganini92 рече

Знаш како, сигуран сам да постоје финансијске малверзације и уграђивања, као што сам сигуран да постоје у огромном броју ствари које ова власт ради. Притом сам поприлично сигуран да ствари тако функционишу у већини држава на овом свету па и оним развијеног запада.

Da ali ovde imaš posebnu vrstu bezobrazluka da je cena spomenika proglašena za državnu tajnu.

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, cloudking рече

Ima. Isto ko sto ima svestenika homoseksualaca... nadje se po neki al daleko da je to pravilo... el tako? :) 

Мало је плаћеника из НВО а много је мрзитеља који по Интернету нон стоп пљују Цркву за све. Да ли се ради о вербалним мрзитељима или онима који су спремни да насиље, надам се да нећемо никада сазнати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...