Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 часа, -Владимир- рече

Лепо од тебе што браниш част наше народне милиције.

Ne lupaj gluposti, odraso si covek.

пре 16 часа, -Владимир- рече

Вероватно имаш и чврсте доказе да је тај човек лажов ? Сем чињенице да је писац текста поп. 

Nemam. Zapravo nemam nikakav dokaz da se ista od napisanog zaista desilo osim sto pise na fejzbuku... I to bez navedenog autora. Kome se ovo desilo? Ko ja autor ovog teksta? Kad se desilo?

Trenutno taj tekst za mene ima istu tezinu kao da je napisao basnu "lisica i gavran"... samo sto bih za tu basnu makar znao ko je autor.

 

Ovo je tipican propagandno sovisnisticki tekst koji ima nameru da migrante predstavi kao krvolocne kriminalce. Bez ikakvih dokaza o tome ko je ucinio prestup autor teksta je osudio i presudio da se radi o migrantima na osnovu toga sto je "komsija svedocio"... sto ne napise sta je na kraju policija konstatovala, nego nas u prici zamajava  "komsijinom laserski tacnom procenom"...

Pritom, autortove se namere najcistije vide iz dela teksta gde kaze "Нисмо их набили у резервате и оградили бодљикавом жицом него смо им показали шта је слобода."... jer nabijanje u rezervate i u zice je ocekivano ponasanje koje smo mi "moralne gromade" tako dobrociniteljski napustili kao koncept :D

Kao da sretnes coveka na ulici i kazes mmu "to sto te nisam zaklao nozem na sred trotoara, znaci da sam mnogo dobar covek i da ti treba da mi budes zahvalan" :D

 

Manipulisu si bre vama kako si oce... Samo je bitno da neko napise emotivan tekst koji se slaze sa vasim predubedjenjima i toeto, kupljeni ste za sva vremena i krecete da misionairite to po drustvenim mrezama i sajtovima.

Kad covek vidi koliko je lako izmanipulisati coveka u sirenje laznih infomracija i gluposti smatrajuci ih za istinitim, ne moze a da se ne zapita, koliko je onda istine i u svim onim svetim spisima koji su se vekovima prenosili od usta  do usta....

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Bokisd рече
SRBIN.INFO

Последњих месеци Вучић видно пати јер нема ни једну заоставштину - ни после осам година ништа се не зове по њему.

 

Niko vam iz svetske zajednice neće dati pare ako nemate likvidnost da ih vratite. Srbija ima veći rast nego do sada i zato nam pozajmljuju pare.

Ovo je još jedna u nizu malicioznih, neargumentovanih i tendencioznih izjava navodno "pravoslavnog" portala SRBIN.info na čijem sajtu su najčešće korišćene reči: izdajica, lopov, lažov i kriminalac, inače reči vrlo "popularne" u pravoslavnom jeziku, zar ne?

Elem, ovo je možda i najmračniji tunel u njihovoj zoni sumraka:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Predrag.Kovacevic рече

Niko vam iz svetske zajednice neće dati pare ako nemate likvidnost da ih vratite. Srbija ima veći rast nego do sada i zato nam pozajmljuju pare.

Ima veći rast BDP-a samo u odnosu na period nato bombardovanja, svetske ekonomske krize i vlasti Aleksandra Vučića... (to su te veće nepogode koje su nas zadesile u poslednjih 20 godina)

Izvor: Svetska banka

DATA.WORLDBANK.ORG

GDP growth (annual %) - Serbia from The World Bank: Data

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Avocado рече

Ima veći rast BDP-a samo u odnosu na period nato bombardovanja, svetske ekonomske krize i vlasti Aleksandra Vučića... (to su te veće nepogode koje su nas zadesile u poslednjih 20 godina)

Izvor: Svetska banka

DATA.WORLDBANK.ORG

GDP growth (annual %) - Serbia from The World Bank: Data

 

Lepo se na grafikonu vidi da imamo stabilan rast, nema oscilacija kao u periodima pre toga, i zato nam i daju pare. Svakako ih nebi davali da ne mogu da naplate. Nisam ni ja oduševljen sa tim ali nije ništa strašnija situacija nego što je bila u prethodnim vladama, izuzev možda Koštuničine vladavine ali tu sam subjektivan jer sam DSS-ovac :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Predrag.Kovacevic рече

Niko vam iz svetske zajednice neće dati pare ako nemate likvidnost da ih vratite. Srbija ima veći rast nego do sada i zato nam pozajmljuju pare.

Ok, likvidnost i slicno (moze malo i da se nasteluje, evo Avocado postavio)..... nego je problem gde su te silne desetine mililjardi evra 'nestale', tj. gde su i na sta su utrosene,..... jer treba to vracati, samo na kamata placamo stotine miliona evra godisnje,.... i to se placa iz budjeta Srbije, naseg budjeta koji mi sami punimo.

I, ako te pare nisu ulozene u proizvodju i ekonomski napredak,..... gde onda mozes i da vracas lakse te kredite jer si ekonomski napredovao, ...... onda je to okey,..... jer ako si napredovao ekonomski jer si pravilno ekonomsjki iskoristio te kredite i lovu,..... onda ce i lakse da odplacujes kredite...... jer ako imas budjet Srbije od recimo 15 mililjardi evra (jer si ekonomski napredovao) i plate ljudi od oko 1000E,...... onda je to bolje od sadasnjeg budjeta - bese oko 10 mililjardi evra i plate negde oko 400 - 500E.

I, onda ces imati i vise para da odplacujes kredite i ostace u budjetu vise para za nas same i da se ulaze u nauku, zdravstvo, prosvetu, puteve (a, ne da uzimamo opet kredite za puteve i opet se dodatno zaduzujemo) i slicno.

Znaci, gde su te 12 mililjardi otisle za ovih 8 godina, licno prateci sta je sve ova Vuckova vlast radila svih ovih 8 godina, verovatno je vecina tih pare su potrosene uzaludno i na neopravdane stvari.

E, to moze da bude problemos,..... i nece Vucko i ekipa da vracaju te pare koje nisu adekvatno potrosili na ekonomsku korist Srbije,...... nego cemo mi da vracamo i nasa deca i zato nemamo ni neku dobru ekonomsku buducnost....itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

Ok, likvidnost i slicno (moze malo i da se nasteluje, evo Avocado postavio)..... nego je problem gde su te silne desetine mililjardi evra 'nestale', tj. gde su i na sta su utrosene,..... jer treba to vracati, samo na kamata placamo stotine miliona evra godisnje,.... i to se placa iz budjeta Srbije, naseg budjeta koji mi sami punimo.

I, ako te pare nisu ulozene u proizvodju i ekonomski napredak,..... gde onda mozes i da vracas lakse te kredite jer si ekonomski napredovao, ...... onda je to okey,..... jer ako si napredovao ekonomski jer si pravilno ekonomsjki iskoristio te kredite i lovu,..... onda ce i lakse da odplacujes kredite...... jer ako imas budjet Srbije od recimo 15 mililjardi evra (jer si ekonomski napredovao) i plate ljudi od oko 1000E,...... onda je to bolje od sadasnjeg budjeta - bese oko 10 mililjardi evra.

I, onda ces imati i vise para da odplacujes kredite i ostace u budjetu vise para za nas same i da se ulaze u nauku, zdravstvo, prosvetu, puteve (a, ne da uzimamo opet kredite za puteve i opet se dodatno zaduzujemo) i slicno.

Znaci, gde su te 12 mililjardi otisle za ovih 8 godina, licno prateci sta je sve ova Vuckova vlast radila svih ovih 8 godina, verovatno je vecina tih pare su potrosene uzaludno i na neopravdane stvari.

E, to moze da bude problemos,..... i nece Vucko i ekipa da vracaju te pare koje nisu adekvatno potrosili na ekonomsku korist Srbije,...... nego cemo mi da vracamo i nasa deca i zato nemamo ni neku dobru ekonomsku buducnost....itd...

Tu u priču sad uskače korupcija. Ali je to za mene klizav teren jer se ne razumem toliko u ekonomiju. Zato sam i postavio video gde ljudi stručniji od mene ukazuju na neki problem, a između ostalog, bg na vodi je možda i najbolji primer kako se troše te pare.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, cloudking рече

Ne lupaj gluposti, odraso si covek.

Nemam. Zapravo nemam nikakav dokaz da se ista od napisanog zaista desilo osim sto pise na fejzbuku... I to bez navedenog autora. Kome se ovo desilo? Ko ja autor ovog teksta? Kad se desilo?

Trenutno taj tekst za mene ima istu tezinu kao da je napisao basnu "lisica i gavran"... samo sto bih za tu basnu makar znao ko je autor.

 

Ovo je tipican propagandno sovisnisticki tekst koji ima nameru da migrante predstavi kao krvolocne kriminalce. Bez ikakvih dokaza o tome ko je ucinio prestup autor teksta je osudio i presudio da se radi o migrantima na osnovu toga sto je "komsija svedocio"... sto ne napise sta je na kraju policija konstatovala, nego nas u prici zamajava  "komsijinom laserski tacnom procenom"...

Pritom, autortove se namere najcistije vide iz dela teksta gde kaze "Нисмо их набили у резервате и оградили бодљикавом жицом него смо им показали шта је слобода."... jer nabijanje u rezervate i u zice je ocekivano ponasanje koje smo mi "moralne gromade" tako dobrociniteljski napustili kao koncept :D

Kao da sretnes coveka na ulici i kazes mmu "to sto te nisam zaklao nozem na sred trotoara, znaci da sam mnogo dobar covek i da ti treba da mi budes zahvalan" :D

 

Manipulisu si bre vama kako si oce... Samo je bitno da neko napise emotivan tekst koji se slaze sa vasim predubedjenjima i toeto, kupljeni ste za sva vremena i krecete da misionairite to po drustvenim mrezama i sajtovima.

Kad covek vidi koliko je lako izmanipulisati coveka u sirenje laznih infomracija i gluposti smatrajuci ih za istinitim, ne moze a da se ne zapita, koliko je onda istine i u svim onim svetim spisima koji su se vekovima prenosili od usta  do usta....

Могао си одмах да напишеш " не, немам никаквих доказа ", да не читам безвезе оволики текст, али добро... може и овако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, -Владимир- рече

Могао си одмах да напишеш " не, немам никаквих доказа ", да не читам безвезе оволики текст, али добро... може и овако.

Mogao je i autor tog teksta isto to da napise ali se ipak odlucio za dugacak mrziteljski tekst koji ti nije bio problem da procitas zato sto mrzite iste stvari pa se osecas kao svoj do svoga :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 39 минута, -Владимир- рече

Могао си одмах да напишеш " не, немам никаквих доказа ", да не читам безвезе оволики текст, али добро... може и овако.

Не троши време. Пусти га видиш да је у фазону за све "а де је печат" осим за своје тврдње и сумње.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Predrag.Kovacevic рече

Lepo se na grafikonu vidi da imamo stabilan rast, nema oscilacija kao u periodima pre toga, i zato nam i daju pare.

Pa uvek smo imali stabilan rast osim u izuzetnim situacijama... skoro svi imaju stabilan rast... potpuno je nenormalno da ti ne raste BDP... na grafikonu možeš da vidiš da poslednjih 20 godina nismo imali rast samo za vreme bombardovanja i u jednoj godini svetske ekonomske krize...

I uvek smo mogli da pozajmimo pare... samo je pitanje pod kojim uslovima i da li nam je trebalo pozajmljivanje...

 

пре 3 часа, Predrag.Kovacevic рече

Svakako ih nebi davali da ne mogu da naplate.

Miloševiću su ih davali... od države uvek mogu da naplate...

 

пре 3 часа, Predrag.Kovacevic рече

Nisam ni ja oduševljen sa tim ali nije ništa strašnija situacija nego što je bila u prethodnim vladama, izuzev možda Koštuničine vladavine ali tu sam subjektivan jer sam DSS-ovac :)

Što se pozajmljivanja tiče, najstrašnija je situacija u istoriji Srbije... ama baš niko nas nije ni približno toliko zadužio... čak ni komunjare...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Avocado рече

Pa uvek smo imali stabilan rast osim u izuzetnim situacijama... skoro svi imaju stabilan rast... potpuno je nenormalno da ti ne raste BDP... na grafikonu možeš da vidiš da poslednjih 20 godina nismo imali rast samo za vreme bombardovanja i u jednoj godini svetske ekonomske krize...

I uvek smo mogli da pozajmimo pare... samo je pitanje pod kojim uslovima i da li nam je trebalo pozajmljivanje...

 

Miloševiću su ih davali... od države uvek mogu da naplate...

 

Što se pozajmljivanja tiče, najstrašnija je situacija u istoriji Srbije... ama baš niko nas nije ni približno toliko zadužio... čak ni komunjare...

 

Verovatno si u pravu. Ne razumem se u ekonomiju puno.

Mogu jedino da se osvrnem oko sebe i na svoj život i da vidim da ima jako malo neprijavljenih radnika, najmanje nezaposlenih, svako ima neku ušteđevinu, podižu se krediti, kupuje se, putuje se...To sigurno nije bilo tako bar zadnjih 25 godina.

U mom kraju su 90% domaće firme koje su sve jače i jače i sve ih je više.

Zato sam oprezan kad dođem u situaciju da generalizujem društvo, partiju ili naciju pa i jednu politiku i ekonomiju...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Predrag.Kovacevic рече

Verovatno si u pravu. Ne razumem se u ekonomiju puno.

Mogu jedino da se osvrnem oko sebe i na svoj život i da vidim da ima jako malo neprijavljenih radnika, najmanje nezaposlenih, svako ima neku ušteđevinu, podižu se krediti, kupuje se, putuje se...To sigurno nije bilo tako bar zadnjih 25 godina.

U mom kraju su 90% domaće firme koje su sve jače i jače i sve ih je više.

I to je manje-više tačno... jer kao što je normalno da imaš rast BDP-a, tako je normalno i da imaš rast standarda... normalno je da danas bude bolje nego juče... prosto, ne vraća se niko unazad u redovnim okolnostima... zato je Miloševićevo vreme i bilo toliko bolesno... problem je kad se uporediš sa drugima, npr. uporediš koliko drugima raste standard... i problem je baš u ovom zaduživanju jer deluje da se standard podiže veštački, zaduživanjem... možeš i ti da uzmeš kredit i da tvoje domaćinstvo odjednom oseti rast standarda iako ništa niste više zaradili, samo ste se zadužili za sutra...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Avocado рече

I to je manje-više tačno... jer kao što je normalno da imaš rast BDP-a, tako je normalno i da imaš rast standarda... normalno je da danas bude bolje nego juče... prosto, ne vraća se niko unazad u redovnim okolnostima... zato je Miloševićevo vreme i bilo toliko bolesno... problem je kad se uporediš sa drugima, npr. uporediš koliko drugima raste standard... i problem je baš u ovom zaduživanju jer deluje da se standard podiže veštački, zaduživanjem... možeš i ti da uzmeš kredit i da tvoje domaćinstvo odjednom oseti rast standarda iako ništa niste više zaradili, samo ste se zadužili za sutra...

 

Mislim da nema ništa loše u razumnom zaduživanju i subvencionisanju preduzeća kako domaćih tako i stranih.

BDP ne raste od kredita već od privrede, koja se pak subvencioniše od kredita. Ako BDP ima stabilan rast onda država može uredno da vraća dugove.

Problem nastaje kada jedna partija ima toliku moć da se neminovno i nekažnjeno rađa korupcija, pogotovo kada se uzme u obzir da je u tu partiju većina ušla radi neke koristi uostalom, kao što je i bio slučaj svaki put sa promenom vlasti u našoj zemlji počev od Miloša Obrenovića.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Predrag.Kovacevic рече

Mislim da nema ništa loše u razumnom zaduživanju

Šta je nerazumno zaduživanje (ako je ovo Vučićevo razumno)?

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Avocado рече

Šta je nerazumno zaduživanje (ako je ovo Vučićevo razumno)?

 

 

Kad je sistem loš i podložan korupciji svako zaduživanje je kontraproduktivno. Da nema korupcije, sa tolikim kreditima naša privreda bi cvetala i bili bi likvidni da vratimo te pare. Sada nam ostaje samo da čekamo šta će nam sutra doneti jer narod očigledno ne želi da menja ovaj sistem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...