Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 минута, cloudking рече

Sta me boli stojko kako je Tesla pricao?

Тако и хрватске усташе презиру Крајишке Србе, међу њима и оне који се Тесла презивају, сматрају их окупаторима ал кад би да испадну ноблес онда својатају Теслу а и није их блам да укључе струју.

Исти сте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bilbija рече

Nemoj njega, Lada je ucina svoje... Trazilli su leka ali nista ... ne pomaze ni bela magija ...

Урбаноиди атеистички "21.век је" немају проблема са гатарама и магијама. Неки користе услуге гатара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Тако и хрватске усташе презиру Крајишке Србе, међу њима и оне који се Тесла презивају, сматрају их окупаторима ал кад би да испадну ноблес онда својатају Теслу а и није их блам да укључе струју.

Исти сте.

Jel namerno konstantno sabotiras ovu temu  neprekidnim oftopikom?

Jel to neki plan da admini zakljucaju temu pa da se vise ne pise o vasoj SNS sramoti koja trenutno unistava nasu lepu zemlju?

Jer ako jeste, onda je to bas bezobrazno.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, cloudking рече

Jel namerno konstantno sabotiras ovu temu  neprekidnim oftopikom?

Jel to neki plan da admini zakljucaju temu pa da se vise ne pise o vasoj SNS sramoti koja trenutno unistava nasu lepu zemlju?

Jer ako jeste, onda je to bas bezobrazno.

Којим скретањм са теме? Ти си рекао да су Крајишници окупатори и да причају балијски. То је напредна зона тешког мрака. У складу је са називом теме, чак и више него у складу.

Од кад је "офтопик" српска реч стручњаче и борче за чистоту језика?

Ја нисам члан СНС нити сам икад гласао за њих. Бејах за аутоматску смену Вучића док нисам пажљивије почео да слуша опозоцију у којој има пар изузетака, али они су немоћни нажалост. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Вилер Текс рече

Којим скретањм са теме? Ти си рекао да су Крајишници окупатори и да причају балијски. 

Од кад је "офтопик" српска реч стручњаче и борче за чистоту језика?

Pusti njega on bolje razume bugarski od srpskog

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Којим скретањм са теме? Ти си рекао да су Крајишници окупатори и да причају балијски. 

Од кад је "офтопик" српска реч стручњаче и борче за чистоту језика?

Poslednjih 10 postova koje si napisao na ovoj temi nemaju veze s temom...

Nikada nisam napisao da su Krajisnici okupatori. Sva sreca pa nisi hriscanin inace bi zbog laganja sad morao da se ispovedas...

Elem. Niso mi nista rekao u vezi sa autoputem o kome sam pisao nedavno? Zanima me tvoj komentar...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Poslednjih 10 postova koje si napisao na ovoj temi nemaju veze s temom...

Nikada nisam napisao da su Krajisnici okupatori. Sva sreca pa nisi hriscanin inace bi zbog laganja sad morao da se ispovedas...

Elem. Niso mi nista rekao u vezi sa autoputem o kome sam pisao nedavno? Zanima me tvoj komentar...

Па слобода говора. Ако је ок транспарент на мосту ђе му мјесто није онда је ок и Баја на овој темин.

Јеси јеси. Да Крајишници причају балијски и да су окупатори. 

Јопе си вјерски милицајац?

Нисам читао, али ако је државна земља продата некоме за џабе па тај исти јопет прода држави за велике новце, онда ти је то соколе криминал. И треба неко одговарат. Јел ме разумијеш, јел те памет нагони на контање, стручњаче за српски, а соколе?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bilbija рече

Pusti njega on bolje razume bugarski od srpskog

Бугари су нам браћа по вери. Овај није брат по вери ни нама ни Бугарима, јер се вере одрекао. А Бугарски је леп језик. Њему су  можда браћа конвертити на Цетињу и бриселски пластични цветови.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

RS.N1INFO.COM

Toplički centar za demokratiju i ljudska prava saopštio je da je od početka primene novog Zakona o javnim nabavkama (ZJN) broj...

Toplički centar za demokratiju i ljudska prava saopštio je da je od početka primene novog Zakona o javnim nabavkama (ZJN) broj postupaka javnih nabavki drastično opao, a da se poslovi sa državnim insititucijama sve češće sklapaju mimo tog zakona.

Prema podacima iz Godišnjeg izveštaja Kancelarije za javne nabavke, u prvih šest meseci primene novog propisa, od 1. jula do 31. decembra 2020. godine, zaključen je 10.741 ugovor, dok je istovremeno realizovano 495.719 nabavki izuzetih od primene ZJN.

„Dakle, na svaki ugovor zaključen po zakonu, sklopljeno je čak 46 ugovora bez njegove primene. Poređenja radi, u prvih šest meseci iste godine, kada je primenjivan stari ZJN… zaključen je 124.281 ugovor, a uz primenu pravila o izuzecima sklopljeno je 285.219 ugovora. Na jedan ugovor o javnoj nabavci zaključen po zakonu, u tom periodu je sklapano 2,3 mimo njegove primene“, ocenili su u saopštenju.

Ta organizacija civilnog društva smatra da „katastrofalni trend“ ukazuje na „apsurdnost“ ključnih odredaba zakona, ali i nameru zakonodavaca da obesmisle procedure, „proteraju konkurenciju iz državnih poslova i javne nabavke u potpunosti pretvore u zonu direktnog dogovora funkcionera i njihovih biznis partnera“.

„Javne nabavke, kao što (smo) blagovremeno upozoravali, postaju raritet koji će, ukoliko se trendovi nastave… postati deo srpske političko-ekonomske arheologije“, naveo je Toplički centar za demokratiju.

Upozorio je da rešenja kreirana u korist političko-poslovne oligarhije ne služe interesima gradjana Srbije o čijem se trošku odvija izobličenje i izopačenje sistema javnih nabavki.

----

@haveaniceday  Jel i ovo nebitno zato što se ne govori direktno o smanjenju poreza, već samo indirektno o tome zašto neće smanjiti porez i gde ode višak oporezovanih para?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, cloudking рече

To svi okupatori prucaju za rodoljube. Propaganda. Vasa stara alatka ;)

Svaki put smo vas "dupački" jurili iz ove nase lepe zemlje. I opet cemo... ;)

Овде си можда мислио на чланове СНС а не на Крајишнике. Тачно, моја грешка. Али истина је да су и чланови СНС Срби тако да опет дођеш на исто да би протеривао Србе из Србије. И ко је сад нациста и фашиста лако је закључити.

За "балијски српски" је све недвосмислено јасно.

И ко је аутошовиниста није тешко закључити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bilbija рече

12:smeha:

Занима ме шта тај центар мисли поводом аспирација албанских терориста да окупирају Топлицу. То би било занимљиво чути.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Вилер Текс рече

Занима ме шта тај центар мисли поводом аспирација албанских терориста да окупирају Топлицу. То би било занимљиво чути.

Treba ih konsultovati i pitati za misljenje ... 

Mogli bi da ih kontaktiramo preko centra za slobodu i demokratiju iz Gornje Gorevnice ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Вилер Текс рече

Занима ме шта тај центар мисли поводом аспирација албанских терориста да окупирају Топлицу. То би било занимљиво чути.

Ne zanima te to sto vlast krade pare od gradjana i radi poslove mimo zakona kako bi sebi pribavila materijalmu korist bez IKAKVE brige prema posledicama po sopstveni narod, al te zato zanima za ono sto ti jedan coek reko u poverenju a on zna sto posto (cak je reko "majke mi") da albanci ocedu da okupiraju Toplicu?

Naprednjaci bate... Najcudnija sorta srbomrzaca :D

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...