Jump to content

Napredna zona sumraka

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 48 минута, Bilbija рече

Jarani, Srbija i Balkan nisu Svedska. I nemojte se nadati svedskom parlamentu, svedskom premijeru ili svedskom policajcu u Srbiji. U Srbiji imate srpski parlament, Vladu, policiju i naravno u Srbiji zive Srbi koji sve to biraju a ne Svedjani. 

Pored toga u Srbiji u Kragujevcu rade Srbi u fabrici automobila a u Svedskoj u fabrici Volvo rade svedjani.

I naravno, kao sto postoji razlika izmedju nekadasnje srpske Zastave i svedskog Volvo-a, postoje razlike izmedju svedskog premijera i Vlade i srpskog premijera i Vlade.

Znaci ne nadajte se u skorijoj buducnosti, tu mislim na 50 do 100 godina, na neki vidljiviji napredak u Srbiji po svim pitanjima. I po pitanju politicara, Vlade, policije, proizvodnje automobila ili bilo cega drugo, odrzavanja puteva, razbacanog smeca itd.

Sve diskusije na tu temu su prazna prica i mlacenje prazne slame.

Vucic je odlican, boljeg za sada nema na vidiku. Kada se pojavi izaberite boljeg a do tada idemo sa Zastavom, po srpskim putevima i postujemo zakone koje donosi Parlament Srbije.

Tek kada se gradjani i biraci u Srbiji poistovete sa svedjanima imacete svedsku Vladu, parlament, prmijera i zakone. Do tada je sve Made in Serbia... A niko bolje od vas ne zna sta je Sbija, sta su putevvi u Srbiji, sta je srpski proizvod, kakav je srpski policajac .,..

Ne ocekujte Olafa Palmea u skorije vreme...

То је то. Србија није Шведска. Што пре схватимо биће боље.Пре ће бити да је сличнија Египту, Грчкој, Шпанији по менталитету, и то није ништа лоше. А и у Египту се људи спашавају, а то кажем јер се позивају браћа овде на спасење. Једино што не могу да кажем да је Вучић одличан а све остало је на месту, по мом мишљењу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

Ако због ничег другог, онда због гомиле тешких кривичних дела и афера - међу којима су и са смртним исходом - за које су одговорни он и његова власт.

А ово није красило власт од 2000 до 2012? Да те подсетим,  2003 министар пољопривреде Веселинов се вози у службеном аутомобилу који у близини Славије усмрћује девојку.Прошли на црвено. На крају возач крив за све. Јел неко тражио да падне влада? Није. Да ли је то бахатост равна Бабићевој. Јесте. Али ето тад један живот није био битан јер нас чека боље сутра.И 5. октобра су изгубљена два живота. На крилима досовског уништавања земље "најгори" је дошао на власт. Човече нама је Динкић (ког успут Вучић никако да ухапси) уништио банкарски систем  на Ал Капоне начин. Молим те немој ми ову дуалистичку причу говорити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Вилер Текс рече

У то стање се зове бајка. Ђе владају ти добри без мрље? Ја нисам уопште апатичан, напротив.,

Не, то стање се зове нормалан живот.

Сви ми сами око нас свакодневно мењамо ствари које нам не одговарају: ако не одговара поврће на пијаци са једне тезге, узмеш са друге, ако ти не одговара хлеб из једне пекаре, узмеш из друге. Тим чином не чиниш ништа лоше себи (упрошћавам опис, свестан сам да се може претерати и са тим).

Сличан принцип је и са променом власти: нису нам они ту постављени већ смо их ми бирали. У тренутку избора је већина изашлих на изборе веровала њима. Нису добри? Мењај. И треба их мењати док људи постављени од стране народа не крену да раде у интересу тог истог народа.

Не верујем да ико на форуму има нешто против и изградње ауто путева и доласка страних инвеститора и извоза готових производа (нпр. оружја), али начин на који се то ради (нетранспарентно) и последице које се виде (крајње цене пројеката, рокови, брига о заштити животне средине, итд  са једне стране а са друге лично богаћење људи на власти и блиских властима) показују да се то не ради на довољно одговоран начин (према земљи коју представљају и грађанима који су им указали поверење) колико јавна функција то од њих захтева.

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, illuminated рече

Не, то стање се зове нормалан живот.

Сви ми сами око нас свакодневно мењамо ствари које нам не одговарају: ако не одговара поврће на пијаци са једне тезге, узмеш са друге, ако ти не одговара хлеб из једне пекаре, узмеш из друге. Тим чином не чиниш ништа лоше себи (упрошћавам опис, свестан сам да се може претерати и са тим).

Сличан принцип је и са променом власти: нису нам они ту постављени већ смо их ми бирали. У тренутку избора је већина изашлих на изборе веровала њима. Нису добри? Мењај. И треба их мењати док људи постављени од стране народа не крену да раде у интересу тог истог народа.

Не верујем да ико на форуму има нешто против и изградње ауто путева и доласка страних инвеститора и извоза готових производа (нпр. оружја), али начин на који се то ради (нетранспарентно) и последице које се виде (крајње цене пројеката, рокови, брига о заштити животне средине, итд  са једне стране а са друге лично богаћење људи на власти и блиских властима) показују да се то не ради на довољно одговоран начин (према земљи коју представљају и грађанима који су им указали поверење) колико јавна функција то од њих захтева.

Да бирамо на пијаци можемо. Да бирамо на изборима и поред милионских маркетиншких кампања, у пракси видимо да не можемо. Погледај само америчке изборе. Демократија је утопија. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Да бирамо на пијаци можемо. Да бирамо на изборима и поред милионских маркетиншких кампања, у пракси видимо да не можемо. Погледај само америчке изборе. Демократија је утопија. 

Очигледно не видимо исто.

Америка има потпуно другачији изборни систем па је неупоредива са нама.

За почетак, код нас, треба наћи "паметне" који неће "попустити" у одлуци да изађу у изборну трку.

До сада је код нас углавном побеђивао популизам а то не говори толико о кандидатима колико о изборном телу. Сви би пречицом до неког бољег живота.

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, illuminated рече

Очигледно не видимо исто.

Америка има потпуно другачији изборни систем па је неупоредива са нама.

За почетак, код нас, треба наћи "паметне" који неће "попустити" у одлуци да изађу у изборну трку.

До сада је код нас углавном побеђивао популизам а то не говори толико о кандидатима колико о изборном телу. Сви би пречицом до неког бољег живота.

Слажем се.

Не ради се о систему већ о крађи. Такође постоје и перфидније изборне манипулације, које на крају резултирају оним што и није глас народа.

Ја бих волео да видим неку опцију, здраву и праву, која ће се појавити и учинити неко осетно добро. Али прво морамо имати јасан правац.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Ја бих волео да видим неку опцију, здраву и праву, која ће се појавити и учинити неко осетно добро. Али прво морамо имати јасан правац.

 

За почетак, на принер, можемо да престанемо да се поредимо и угледамо на политичке системе који су на (отприлике) нашем нивоу и кренемо да тежимо ка онима који су бољи (не морају бити савршени).

 

пре 4 минута, Вилер Текс рече

Слажем се.

Не ради се о систему већ о крађи. Такође постоје и перфидније изборне манипулације, које на крају резултирају оним што и није глас народа.

Ако је ово коментар на америчке изборе, немам шта да кажем обзиром да нема везе са темом.

Never argue with an idiot. They will drag you down to their level, then beat you with experience.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, illuminated рече

За почетак, на принер, можемо да престанемо да се поредимо и угледамо на политичке системе који су на (отприлике) нашем нивоу и кренемо да тежимо ка онима који су бољи (не морају бити савршени).

 

Ако је ово коментар на америчке изборе, немам шта да кажем обзиром да нема везе са темом.

Е то није баш тако једноствно. Копи Шведска пејст ин Србија. То је управо на трагу Вучићеве приче о мењању свести.

Не, то је коментар на демократију у глобалу.

Лично мислим да је боље молити се за власт, мало ми можемо као обични а Господ може све.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, illuminated рече

За почетак, на принер, можемо да престанемо да се поредимо и угледамо на политичке системе који су на (отприлике) нашем нивоу и кренемо да тежимо ка онима који су бољи (не морају бити савршени).

 

Pa to se i desava poslednjih tridesetak godina.

Od pocetka demokratskih izbora na ovamo. Srbija se menja ali to je evolutivan proces koji ce trajati decenijama i svaka "revolucionarna" promene nas vraca unazad i usporava demokratizaciju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

А ово није красило власт од 2000 до 2012? Да те подсетим,  2003 министар пољопривреде Веселинов се вози у службеном аутомобилу који у близини Славије усмрћује девојку.Прошли на црвено. На крају возач крив за све. Јел неко тражио да падне влада? Није.

Bilo vanredno stanje... nije niko ni mogao da traži da padne vlada... ali su ostaku Veselinova tražili ljudi iz vladajućih stranaka i ostali ministri... nije morala opozicija da ga tera...

Nego, ko je tražio da padne vlada zbog Babića? Neko na tviteru?

 

Цитат

Да ли је то бахатост равна Бабићевој. Јесте. Али ето тад један живот није био битан јер нас чека боље сутра.

Jok, bio je bitan... zato je Veselinov i oteran...

Nego, kad već porediš, kako si propustio okolnost da je ovaj što ti šatro nisi za njega, "samo" ti je bolji od svih ostalih izjavio da je video ceo snimak Babićeve nesreće, a da taj snimak na kraju nije video sud koji je sudio za to što u Doljevcu desilo?

 

Цитат

И 5. октобра су изгубљена два живота.

Dve poslednje Miloševićeve žrtve...

 

Цитат

На крилима досовског уништавања земље "најгори" је дошао на власт. Човече нама је Динкић (ког успут Вучић никако да ухапси) уништио банкарски систем  на Ал Капоне начин. Молим те немој ми ову дуалистичку причу говорити.

Dinkić je teško govedo i lopovčina... samo, bankarski sistem je bio poprilično uništen i pre njega... kao i skoro sve u zemlji... samo što neki izgleda imaju malo amneziju spram tog perioda ili su bili previše mali da se sećaju...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Avocado рече

Bilo vanredno stanje... nije niko ni mogao da traži da padne vlada... ali su ostaku Veselinova tražili ljudi iz vladajućih stranaka i ostali ministri... nije morala opozicija da ga tera...

Nego, ko je tražio da padne vlada zbog Babića? Neko na tviteru?

 

Jok, bio je bitan... zato je Veselinov i oteran...

Nego, kad već porediš, kako si propustio okolnost da je ovaj što ti šatro nisi za njega, "samo" ti je bolji od svih ostalih izjavio da je video ceo snimak Babićeve nesreće, a da taj snimak na kraju nije video sud koji je sudio za to što u Doljevcu desilo?

 

Dve poslednje Miloševićeve žrtve...

 

Dinkić je teško govedo i lopovčina... samo, bankarski sistem je bio poprilično uništen i pre njega... kao i skoro sve u zemlji... samo što neki izgleda imaju malo amneziju spram tog perioda ili su bili previše mali da se sećaju...

 

Па и за време вандредног стања прошлог пролећа су многи тражили да Вучић оде. Технички изговор. Од дрвета не видиш шуму.

Да, отеран исто ко и Бабић. Заштићени обојица.

Коментаришем овим изнад. Заштићен. Неправда и злочин.

Шатро гистро, смањи доживљај па ћеш схватити шта сам написао. 

Не, нису Милошевићеве жртве, него жртве револуције.

Да пошто је био уништен Динкић херој демократске револуције је морао опет да га уништава. Банке су уништене да би ми сад ишли у Рајфајзен или Интезу или неку трећу. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Вилер Текс рече

Само износим мишљење а ти ме оптужујеш за велеиздају хришћанства.

Kakva te brate veleizdaja spopala??... Ako nisi u stanju da procitas napisano bez da prisijes ovakve glusposti, kazi da ne trosimo vreme u prazno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Вилер Текс рече

Демократија је утопија.

Nije tacno. Ona je, u svom izvornom obliku, vekovima zivela u Crkvi. U najzrelijoj Vizantiji to je bilo narocito izrazeno.
Ovo sto danas imamo nije demokratija. Ovo je prosta diktatura (nepismene) mase.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Па и за време вандредног стања прошлог пролећа су многи тражили да Вучић оде. Технички изговор. Од дрвета не видиш шуму.

Nisu postojale tehničke mogućnosti da bilo ko javno traži pad vlade... od drveta ne vidiš da si lupio glupost...

Nego, nisi odgovorio ko je tražio da padne vlada zbog Babića?

 

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Да, отеран исто ко и Бабић. Заштићени обојица.

Коментаришем овим изнад. Заштићен. Неправда и злочин.

Ali nisu isto zaštićeni... za Veselinova i tu nesreću ne postoji snimak koji ni sud ni tužilaštvo nisu smeli da vide... tu si malo zabaljezgao u pokušaju relativizacije i izjednačenja nečeg što nije isto...

 

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Шатро гистро, смањи доживљај па ћеш схватити шта сам написао. 

:D

 

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Не, нису Милошевићеве жртве, него жртве револуције.

Koje revolucije? Nismo ni imali revoluciju (nažalost)... Milošević je izgubio na izborima... i to pored razne krađe, pritisaka i marifetluka, opet je izgubio...  mogao je lepo kao čovek da siđe sa vlasti... ali ništa u životu nije uradio lepo kao čovek...

 

пре 2 минута, Вилер Текс рече

Да пошто је био уништен Динкић херој демократске револуције је морао опет да га уништава. Банке су уништене да би ми сад ишли у Рајфајзен или Интезу или неку трећу. 

Dinkić ih je dokusurio...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...