Jump to content

Русија или Америка или... ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 минута, Juanito рече

Далеко било то огавно тоталитарно и роботско ђубре од система. 

Ono kad prvi put ne znas `el nas to don Juanito malo handri, ili prica stvarno sta misli...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 968
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, obi-wan рече

Ono kad prvi put ne znas `el nas to don Juanito malo handri, ili prica stvarno sta misli...

Најозбиљнији сам. Тај систем је дубоко патолошки на милион нивоа. Са изузетком здравства, амерички је сто пута бољи за просечног Џоа односно Србу. А најбоље би било да не копирамо никога (не рачунајући нека чисто техничка решења), него да политичари мало сјашу и пусте људе да стварају, па шта испадне сходно нашем менталитету и карактеру.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Најозбиљнији сам.

Ma to sam ukapirao, nego odsecan nastup, pa ostar recnik... I've created a monster... :smeh1:

  • Оплаках :)) 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

Ma to sam ukapirao, nego odsecan nastup, pa ostar recnik... I've created a monster... :smeh1:

Знам да би волео да присвојиш заслуге, ал морам да ти кажем да је разлог то што сам осетио на кожи благодети система који је веома налик скандинавском. Буквално се најежим и накострешим кад неко помене тај систем као пожељни модел, заваран њиховом јаком пропагандом која неуморно покушава да их прикаже најбољима, најздравијима, најсрећнијима, нај_______ (додати све позитивне особине које ти падну на памет) на свету. Класичне секте које обухватају целе државе. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Juanito рече

Знам да би волео да присвојиш заслуге, ал морам да ти кажем да је разлог то што сам осетио на кожи благодети система који је веома налик скандинавском. Буквално се најежим и накострешим кад неко помене тај систем као пожељни модел, заваран њиховом јаком пропагандом која неуморно покушава да их прикаже најбољима, најздравијима, најсрећнијима, нај_______ (додати све позитивне особине које ти падну на памет) на свету. Класичне секте које обухватају целе државе. 

Ma sve jasno, nego mora malo da se baci neka shala. Pratio sam tamo na tvom dnevniku sta si pric`o o tome.

I za mene je to bilo "neverovali ili da", jer sam i ja bio ubedjen da je tamo sve mleko i plazma keks.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

I za mene je to bilo "neverovali ili da", jer sam i ja bio ubedjen da je tamo sve mleko i plazma keks.

Скоро си био у праву. Све је млеко, хлеб и сир. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

I za mene je to bilo "neverovali ili da", jer sam i ja bio ubedjen da je tamo sve mleko i plazma keks.

Bio članak skoro u NG o tome šta je sreća. Pa su prikazivali tri modela, kostarikanski, danski i singapurski. Meni lično se najviše dopao kostarikanski, ali mi je ostalo u sjećanju rečenica gdje se pominje da danski model sreće zapravo nije sreća nego sistem koji ljude sprečava da ne upadnu u nesreću. Država je tu naravno oznaena kao glavni tvorac te sreće, tj sistema koji te sprečava da ne upadneš u nesreću, što zapravo znači da u tom sistem ne moraš istinski biti srećan, ali se praviš da si srećan jer je mogućnost da padneš u nesreću umanjena. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Bio članak skoro u NG o tome šta je sreća. Pa su prikazivali tri modela, kostarikanski, danski i singapurski. Meni lično se najviše dopao kostarikanski, ali mi je ostalo u sjećanju rečenica gdje se pominje da danski model sreće zapravo nije sreća nego sistem koji ljude sprečava da ne upadnu u nesreću. Država je tu naravno oznaena kao glavni tvorac te sreće, tj sistema koji te sprečava da ne upadneš u nesreću, što zapravo znači da u tom sistem ne moraš istinski biti srećan, ali se praviš da si srećan jer je mogućnost da padneš u nesreću umanjena. 

Ako nadjes taj clanak ili ga imas vec sad, prebaci ovde negde linak da malo citamo... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, obi-wan рече

Ako nadjes taj clanak ili ga imas vec sad, prebaci ovde negde linak da malo citamo... :)

У међувремену, ево како бих ја то описао кад бих умео (са изузетком што овде има знакова расизма и дискриминације, суптилних и подмуклих, никад отворених).

lYQsTuk.jpg

WUUr0Xd.jpg

wTUo9az.jpg

Znl0sTA.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, obi-wan рече

Ako nadjes taj clanak ili ga imas vec sad, prebaci ovde negde linak da malo citamo... :)

https://www.nationalgeographic.com/magazine/2017/11/worlds-happiest-places/

Nema na srpskom vjerovatno linak, ali imam izdanje pa ako neko hoće mogu skenirati, izdvajam samo tri grafa koja prikazuju koja komponenta najviše definiše sreću u sve tri države. S lijeva na desno: Kostarika, Danska i Singapur. 

image.thumb.png.021a4e890a3ea48a2d91e6930ed4c373.png

Kostarikanski model mi se najviše sviđa, i tako bi sebe definisao kada sam sretan, jer količina novca ima im nije najvažnija stvar, već svrha u životu, fizičko zdravlje, društveni život i zajedništvo podjednako vagaju. Dok kod danaca ipak lova je na prvom mjestu i zajedništvo koje je izgleda isforsirano vještački. U kostarikanskom modelu se također opisuje uticaj države ali sasvim drugačije nego kod Danske. Kostarikanski model zajedništva je onaj opušteni gdje su ljudi spontani u nekom baru pijckacju, plešu, pričaju na pijaci druže se, a danski je ovaj o čemu Juanito priča. Kod Singapurćana da bi bio srećan važno je imati samo lovu, a ostalo nije bitno...te nedostatke su opisali i u članku. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Setimo se oštrog odgovora Rusije na NATO agresiju protiv SRJ.

Doduše, iako nije poznato da li je ova mera zaista i stupila na snagu tada, ona svakako označava početak buđenja Rusije i kraj unipolarnog sveta sa Američkom dominacijom.

Duško Dugouško, dalje nećeš moći!

No pasaran!

29541105_348121432347216_428106692854546

29541105_348121432347216_4281066928545465635_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Не пропустите да погледате ово, даће вам много јаснију слику стварности:

Ко не зна енглески, има 34 превода, можете изабрати хрватски

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...