Jump to content

Русија или Америка или... ?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Аурор рече

Нико ти није ни пријатељ ни непријатељ.

Човече...

Човече, Амери( политички естаблишмент ) не народ , као народ....

Гризли се не рачуна :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 968
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 6 минута, Рапсоди рече

Ок, али  није ни наш непријатељ....

Докле год је то у интересу Русије.

Ако у неком тренутку њихов интерес буде да нам буду непријатељи, биће нам непријатељи.

На нама је, тј. на нашим политичарима је да воде тако државу да буде интерес Русије да нам буде пријатељ.

Исто важи и за Америку. Они су нам непријатељи кад им је то у интересу, а пријатељи су када им је то у интересу. На нама је да доносимо такве одлуке да Америци буде у интересу да нам буду пријатељи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Чак ни они...

Све је го интерес.

И ГРизли...12:smeha:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Докле год је то у интересу Русије.

Ако у неком тренутку њихов интерес буде да нам буду непријатељи, биће нам непријатељи.

На нама је, тј. на нашим политичарима је да воде тако државу да не буде интерес Русије да нам буде пријатељ.

Исто важи и за Америку. Они су нам непријатељи кад им је то у интересу, а пријатељи су када им је то у интересу. На нама је да доносимо такве одлуке да Америци буде у интересу да нам буду пријатељи.

Србија док год је  православна хришћанска земља, не може се наћи у сфери  камена спотицања у односу на Русе. А ако се и нађе...па не би Руси били Руси да тај камен на путу ако им се случајно нађе не могу заобићи...:coolio: 

Амери су друга прича, немају корене, немају  националну историју, вештачка творевина. Фреди Кругер :ani_biggrin: и свој ће народ да жртвују за добробит водеће елите...

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вилер Текс рече

Ја тебе пита може ли им се веровати?

Па никоме се не може до краја веровати. Ето, Руси су нам обећавали помоћ против НАТО-а, па је нисмо добили. Дакле, до краја се никоме не може веровати. Опет кажем, у политици све функционише по интерресима. Дакле, то значи, можемо да гледамо да ли нам се неки интереси поклапају са интересима неких великих сила. И то је поента целе приче. 

пре 7 часа, Вилер Текс рече

У праву си за 3-4 план. То сам заборавио.

Па да, ништа ја не причам напамет. Е сад, можда неке догађаје не тумачим исправно, али кад нешто напишем, увек знам зашто то пишем. 

пре 7 часа, Вилер Текс рече

Ја јесам за прагматичност али да она буде нама на корист а не на пропаст.

Па наравно, нико и није тврдио другачије. 

пре 6 часа, Вилер Текс рече

Сад ћемо Русију да кривимо због пљачке династије Милошевић? Неће да их изруче! Уаа Руси. А хоће ли Амери осудити своје пилоте убице који побише цивиле? А па они су сила, морамо им на форуму тепати. 

Нећу да кривим Русију, али хоћу да ти кажем да је смешно тврдити да су они били ,,амерички људи", а живе у Москви и руска држава им пружа подршку. И хоћу да ти кажем да то што неће да их испоруче, није баш братски однос према нама.  Јер ти људи су пљачкали Србију и богатили су се док је српски народ страдао у ратовима. Да ли се слажеш са тим?

Ок, знамо шта је НАТО, да су крвници, агресивна сила, итд, али хоћу да ти кажем да ни Руси нису ништа бољи. Ђорђе ти је лепо објаснио нешто у вези тога-ниједна држава на свету, а поготово велике супер-силе, нису цвећке и чиниле су злочине и неправде итекако. Сви су то радили, нажалост, таква је приропда свих људских, националних и геополитичких кретања.

Дакле, немој ово да схватиш као да ја браним Америку, не браним је, ,,не тепам јој", како покушаваш да ми пребациш, ништа од тога. Само кажем, јкаки су, супер сила, агресивни су и сурови (ко и сви остали), зато је најбоље да им се више не налазимо на путу. То је поента. 

пре 6 часа, Вилер Текс рече

И боље да их не изруче, са оваквом влашћу би завршили са слободи овде, а запад баш боли уво за Марка и Миру.

 

Па можда, само није то поента причер. Поента приче је у вези са оном бесмислицом о Милошевићу као ,,америчком човеку" и о томе да је руска политика ,,братска" према Србији. Али није, та руска политика заснива се не на љубави или емоцијама, већ на интересима. И то је то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи стално мешају пријатељске односе међу народима (значи живим људима са именом и презименом) и државама.

Наравно да постоји традиционално пријатељство између Срба и Руса (мада нас нешто не котирају много високо међу државама које сматрају пријатељским). Али руску државу интересује само сопствени интерес. Што је Путин много лепо срочио, без увијања и директно (иако се није обраћао нама конкретно, то важи за све). Значи, ако њима буде у интересу да нам буду савезници у међународним односима, они ће то сигурно и бити. Оног тренутка када им то више не буде било у интересу, пустиће нас низ воду. И не само они, него и Амери, Немци, Французи, Кинези...било ко, једноставно тако фукционише политика. Одувек.

Јесте, то је све сурово и нехумано. Али ми не можемо да исправљамо криве Дрине, можемо само да се прилагођавамо да бисмо опстали.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Православни Србин рече

Па никоме се не може до краја веровати. Ето, Руси су нам обећавали помоћ против НАТО-а, па је нисмо добили. Дакле, до краја се никоме не може веровати. Опет кажем, у политици све функционише по интерресима. Дакле, то значи, можемо да гледамо да ли нам се неки интереси поклапају са интересима неких великих сила. И то је поента целе приче. 

Па да, ништа ја не причам напамет. Е сад, можда неке догађаје не тумачим исправно, али кад нешто напишем, увек знам зашто то пишем. 

Па наравно, нико и није тврдио другачије. 

Нећу да кривим Русију, али хоћу да ти кажем да је смешно тврдити да су они били ,,амерички људи", а живе у Москви и руска држава им пружа подршку. И хоћу да ти кажем да то што неће да их испоруче, није баш братски однос према нама.  Јер ти људи су пљачкали Србију и богатили су се док је српски народ страдао у ратовима. Да ли се слажеш са тим?

Ок, знамо шта је НАТО, да су крвници, агресивна сила, итд, али хоћу да ти кажем да ни Руси нису ништа бољи. Ђорђе ти је лепо објаснио нешто у вези тога-ниједна држава на свету, а поготово велике супер-силе, нису цвећке и чиниле су злочине и неправде итекако. Сви су то радили, нажалост, таква је приропда свих људских, националних и геополитичких кретања.

Дакле, немој ово да схватиш као да ја браним Америку, не браним је, ,,не тепам јој", како покушаваш да ми пребациш, ништа од тога. Само кажем, јкаки су, супер сила, агресивни су и сурови (ко и сви остали), зато је најбоље да им се више не налазимо на путу. То је поента. 

Па можда, само није то поента причер. Поента приче је у вези са оном бесмислицом о Милошевићу као ,,америчком човеку" и о томе да је руска политика ,,братска" према Србији. Али није, та руска политика заснива се не на љубави или емоцијама, већ на интересима. И то је то. 

Где сам ја рекоа да нема интереса код Руса?

Не може се поредити Нато бомбародавањ са српско-бугарским ратом. Крај приче.

Мис смо робови, амерички. Тачка. Треба да гледамо како да се осолободимо и сачувамо душу. То је јасно као дан. 

Нема поребе поредити која држава је више зла нанаела свету, Америка неупоредиво. И сад ту наводити руске кривице и скакати са тиме "ето они нам никада нису помогли бла бла бла". То је лаж. 

Имају своје интересе и браниће их по сваку цену, али да ми неко прича како нам је Америка блиска то је смешно и тужно.

Не улепшавајте. Знамо ко је јачи и нема камиказа акција.

@Милан Ракић Можда нико није имао намеру да правда нато, али кад крене да се објашњава "могли су јаче а нису" у контексту приче у којој сам их назвао крволоцима онда то звучи дургачије. Ја сам @Ђорђе Р навео конкретне примере где су побили цивиле, без да је тенк ушао у вртић. Дакле није тачно да су бирали циљеве увек. И сад шта, треба да им будемо захвални што су понекад поштовали конвенције ратовања?

Да не ширим, треба их истрпети као нужно зло а руски народ нам је братски и ми на њих руку не требамо дизати. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Православни Србин рече

Ок, знамо шта је НАТО, да су крвници, агресивна сила, итд, али хоћу да ти кажем да ни Руси нису ништа бољи.

Да потпуно склонимо емоције (везане за бомбардовање) на страну и гледамо реално: међу великим силама на свету, Русија је једна од бруталнијих и нецивилизованијих (наравно пропорционално својој ограниченој моћи пошто су економски и војно око 15 пута слабији од САД).

Илустрација овога је рат који је био исто 1999. у Чеченији. То није била операција ограниченог дејства као у Србији, него је било потпуно ужасно разрачунавање са једним народом који им се опирао.  

Укупан број жртава се процењује на око 300 хиљада, а престоница је изгледала као Стаљинград када су завршили са њом (слике су из 2000. године, не 1945):

grozny-war-chechnya-destroyed-city.jpg

 

destruction-of-grozny-picture-id54180187

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Да потпуно склонимо емоције (везане за бомбардовање) на страну и гледамо реално: међу великим силама на свету, Русија је једна од бруталнијих и нецивилизованијих (наравно пропорционално својој ограниченој моћи пошто су економски и војно око 15 пута слабији од САД).

Илустрација овога је рат који је био исто 1999. у Чеченији. То није била операција ограниченог дејства као у Србији, него је било потпуно ужасно разрачунавање са једним народом који им се опирао.  

Укупан број жртава се процењује на око 300 хиљада, а престоница је изгледала као Стаљинград када су завршили са њом (слике су из 2000. године, не 1945):

grozny-war-chechnya-destroyed-city.jpg

 

destruction-of-grozny-picture-id54180187

Уосталом као и Амери и Германи у Другом рату и рефлексије слика Дрездена. "Несрећно" је, да тако кажем (иако се у начели негде слажем) то поредити у коначном

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Милан Ракић рече

Pre neku godinu, beše neka obljetnica Crvenog Krtsa, da li kod nas, da li na nivou MKC. Uglavnom, za neki medij sam trebao da napišem prigodan tekst i da u njega inkorporiram ovo što si pomenuo. Dva dana sam proveo tražeći podatke o toj "ploči". Počeo logikom, to treba nama da imponuje pa prretraživao naše izvore, pa izvore tamo iz Ženeve i proče. I ne, nije bilo nikakvog traga, te sam odustao.

Skoro je onda naš brat forumski @Плаво Небо pomenuo tu epizodu na svom forumskom statusu i ja prokomentarišem otprilike isto ovako; tj. u smislu da nisam siguran (možda je i stajala, pa je uklonjena kako kažeš), ali da s obzirom da smo prdaljki kao narod skloni, da me ne bi čudilo da je sve to izmišljeno. A brat "plavonebi", ne bi mu teško, te uze i kontaktira MKC (meni tada kada sam trebao da pišem tekst nije palo na pamet)...

Uglavnom, evo faksimila njegovog statusa, a može dečko i sam da potvrdi, jer mi je mislim (ne mogu da nađem sada), poslao i skrinšot tog mejla koji je dobio iz MKC

Untitled.jpg

@Милан Ракић @Вилер Текс Братијо, видим да сам поменут. У праву је Милан када каже да сам контактирао Међународни комитет Црвеног Крста у вези табле о којој се говорило да је на њој писало: ''Буди хуман као што је у рату била хумана Србија 1885. године''. Ево ''скриншута'' њиховог одговора

Screenshot_2018-03-20-17-38-45.PNG

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Вилер Текс рече

Можда нико није имао намеру да правда нато, али кад крене да се објашњава "могли су јаче а нису" у контексту приче у којој сам их назвао крволоцима онда то звучи дургачије.

Несумњиво да је НАТО агресија била и сада је и до краја времена ће бити злочин. А све о чему сам причао и поменуо, било је са стручне стране која наравно никога не мора да обавезује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Милан Ракић рече

Уосталом као и Амери и Германи у Другом рату и рефлексије слика Дрездена. "Несрећно" је, да тако кажем (иако се у начели негде слажем) то поредити у коначном

Па може бити, али кажем због ових који мисле да је Русија "добра сила", па траже неке "духовне димензије" у нечему као што је политика итд.

А они те исте године неупоредиво слабијима од себе убили хиљаду пута више људи него нама САД (што је такође злочин, наравно).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

због ових који мисле да је Русија "добра сила", па траже неке "духовне димензије"

Ок. То се подразумева наравно

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...