Jump to content

Новине НОВОСТИ: Пијани поп упадао у раку, губио кандило, на последње опело га одвезли у приколици поред покојника

Оцени ову тему


Препоручена порука

„Људи, ово је срамота, свештеник се напио и није могао да иде пешке да испрати покојника, него су га људи убацили у приколицу и возили до гробља. Он је наравно заспао као топ..“ - стоји у опису фотографије на "Фејсбуку"

фото: facebook

ДРУШТВЕНЕ мреже "усијала" је фотографија једног мештанина села Друговца у близини Смедерева, на којој свештеник Ненад у алкохолисаном стању лежи у тракторској приколици поред сандука са телом покојника.

- Људи, ово је срамота, свештеник се напио и није могао да иде пешке да испрати покојника, него су га људи убацили у приколицу и возили до гробља. Он је наравно заспао као топ, а ногу је подигао на страницу као да се сунча - стоји у опису фотографије коју је на друштвену мрежу "Фејсбук" поделио револтирани учесник поворке.

Људи из овог места, али и околине, све чешће венчања, крштења, и остале црквене церемоније обављају у другим парохијама, управо због, како наводе, проблематичног свештеника.

Изнервирани мештани у коментарима остављеним испод фотографије пијаног попа, наводе и да овај свештеник посао често обавља у алкохолисаном стању, као и да је једном приликом изгубио кандило и крст, али и да је на једној сахрани упао у раку. 

 

Извор

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 111
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Овај ће да им скроз истреби обичаје да се налевају "за здравље" или "за покој душе" пре крштења, венчања, сахране....

Сви има да долазе трезни и без пића у рукама док се не заврше обреди :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Видим народ "побожни" баш воли да се радује туђој немоћи. Свештеник ће свој проблем решити, ни први ни задњи који је имао проблем са алкохолом.

А народ, хоће ли се одвићи од разапињања немоћног и наслађивања туђом слабошћу под изговорима "срамота, ми хоћемо Бога а не пијаног попа"?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Juanito рече

Шта ће мука. И поп је живо биће... :) 

je to tak, globalizacija, modernizacija i sekularizacija, svuda ista priča .....

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам поенту. Нећи ни да правдам, ни да осуђујем.

Показаће се светлији од ругача у онај дан.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе ове Новости су ми најшугавији лист. Као традиција, умереност, култура а изнутра вреба малограђанштина на квадрат. Треба Митровић да их купи, имају баш потенцијала за огољене троваче.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али џиберски наслов...губио кандило... 

Џибери новинари не разликују кандило од кадионице, али зато знају да пишу текст...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сутра ће све новине да напишу чланак, и то шугави помпезни наслови подебљаним словима.

Дође ми да одем у шуму, и да не знам ништа.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам, много незгодна ситуација... не бих волео да сам у кожи ових што су у ожалошћени. Можда су људи револтирани и поред (евентуалног) разумевања за муке свештеника. Поготово ако се ово или слично понављало а изгледа да јесте. Шта да раде?

Сахрану да одложе не могу,

- можда неко може да одвезе свештеника кући а ови да сахране човека без опела, што можда теолошки није страшно јер у ванредној ситуацији може и накнадно то неко да уради, али обичном народу то јесте страшно и није неразумљив револт, који негде мора да избије,

- могу да чекају на гробљу док неко не доведе свештеника из другог села или града али то је велико питање је ли изводљиво и опет ствара нервозу итд.

Ови су изгледа одлучили да га одвезу некако до гробља, мало привремено отрезне и да отпева шта год и да се купе тако одваљени кући...

Стварно не бих волео да сам на месту ни тог свештеника ни народа а ни владике.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...