Jump to content

Сексуални односи по Календарчету

Оцени ову тему


Препоручена порука

Зоран Ђуровић: Сексуални односи по Календарчету

 

Колико пута годишње по срБском Календарчету брачници могу легитимно да се дохвате, како каже прост народ, а интелектуалци - да имају сношај?

Узео сам да пребројим дане по месецима у 2017 години по Старом календару св. Јулија Цезара. Дајем и број забрањених дана, а то су: среда и петак осим трапавих седмица, сви дани пред литургију (значи, свака субота) и празнични дани, као и дан који им претходи. Не можемо да додамо и број дана када жена има менструацију, јер је то индивидуално. А неки имају среће па су им жене у циклусу и кад има допуштених дана!:))) Дакле:   

ЈАН 24 - 7

ФЕБ 20 - 8

МАРТ 31 - 0

АПР 24 - 6

МАЈ 20 - 11

ЈУН 27 - 3

ЈУЛ 22 - 9

АВГ 24 - 6

СЕП 20 - 11

ОКТ 19 - 12

НОВ 20 - 10

ДЕЦ 31 - 0

 

Дакле, сувих дана је у светој 2017 години било: 282, а грешних 83.

Све ово се не уклапа у препоруку Козме Етолског:

 

HtbUEf1.jpg

 

Овој Козминој препоруци се супруге зјело радују, али мужеви нису баш одушевљени!

Православни би били машине када би се придржавали Календарчета. И још мање би се размножавали. Тако су неумесни позиви да правимо децу, а сама Црква ти подмеће ногу. За брачнике треба да важи само Павлово правило: Супружници по договору да се предају апстиненцији, и она се односила на евхаристијски пост. Вели, по међусобном договору, а не по Календарчету! Зато ће Августин рећи да жена не одбија мужа јер ће овај онда потражити разумевање код неке друге. Да је уздржање било везано за евхаристију види се и из критике Јеронимове брачника који не одлазе у цркву на причест јер су спавали, па се сами кући причесте. Јероним каже да је исти Хр у цркви и кући па му је ово решење проблема смешно.

Шансе да жена затрудни по Календарчету су мале. Менструације им не долазе по истом, као ни плодни дани. Био би хит да неко направи рекламу за перверзативе и да каже: Од Дурекса је сигурније само српско Календарче!:))12:smeha::))

Друго, апстиненције од месец и по умртвљују како мужеве, тако и жене. Или, што је друга крајњост, загоре као тигањ св. Атанасија, па повилене и не знају где ударају главом. Зато млади вероучитељи похитају на Поуке да би се испразнили на Ави! Дакле, за један од неопходних елемената за успешан брак и размножавање знали су и стари Латини рекавши: penis bonus, pax in domus!

Према томе, ко жели да има добар брак мора да се греши о Календарче! :pop:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Вели, по међусобном договору, а не по Календарчету! Зато ће Августин рећи да жена не одбија мужа јер ће овај онда потражити разумевање код неке друге. 

А то постоје безгрешни :aplauz::))

Једне прилике дође Митрополит и каже једном раднику:

"Ако ти жена није дала, не терориши братију!" :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Гајић рече

"Ако ти жена није дала, не терориши братију!" :ani_biggrin:

Краљ!:))12:smeha:12:smeha::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Зоран Ђуровић: Сексуални односи по Календарчету

 

Колико пута годишње по срБском Календарчету брачници могу легитимно да се дохвате, како каже прост народ, а интелектуалци - да имају сношај?

Узео сам да пребројим дане по месецима у 2017 години по Старом календару св. Јулија Цезара. Дајем и број забрањених дана, а то су: среда и петак осим трапавих седмица, сви дани пред литургију (значи, свака субота) и празнични дани, као и дан који им претходи. Не можемо да додамо и број дана када жена има менструацију, јер је то индивидуално. А неки имају среће па су им жене у циклусу и кад има допуштених дана!:))) Дакле:   

ЈАН 24 - 7

ФЕБ 20 - 8

МАРТ 31 - 0

АПР 24 - 6

МАЈ 20 - 11

ЈУН 27 - 3

ЈУЛ 22 - 9

АВГ 24 - 6

СЕП 20 - 11

ОКТ 19 - 12

НОВ 20 - 10

ДЕЦ 31 - 0

 

Дакле, сувих дана је у светој 2017 години било: 282, а грешних 83.

Све ово се не уклапа у препоруку Козме Етолског:

 

HtbUEf1.jpg

 

Овој Козминој препоруци се супруге зјело радују, али мужеви нису баш одушевљени!

Православни би били машине када би се придржавали Календарчета. И још мање би се размножавали. Тако су неумесни позиви да правимо децу, а сама Црква ти подмеће ногу. За брачнике треба да важи само Павлово правило: Супружници по договору да се предају апстиненцији, и она се односила на евхаристијски пост. Вели, по међусобном договору, а не по Календарчету! Зато ће Августин рећи да жена не одбија мужа јер ће овај онда потражити разумевање код неке друге. Да је уздржање било везано за евхаристију види се и из критике Јеронимове брачника који не одлазе у цркву на причест јер су спавали, па се сами кући причесте. Јероним каже да је исти Хр у цркви и кући па му је ово решење проблема смешно.

Шансе да жена затрудни по Календарчету су мале. Менструације им не долазе по истом, као ни плодни дани. Био би хит да неко направи рекламу за перверзативе и да каже: Од Дурекса је сигурније само српско Календарче!:))12:smeha::))

Друго, апстиненције од месец и по умртвљују како мужеве, тако и жене. Или, што је друга крајњост, загоре као тигањ св. Атанасија, па повилене и не знају где ударају главом. Зато млади вероучитељи похитају на Поуке да би се испразнили на Ави! Дакле, за један од неопходних елемената за успешан брак и размножавање знали су и стари Латини рекавши: penis bonus, pax in domus!

Према томе, ко жели да има добар брак мора да се греши о Календарче! :pop:

iskreno jako mi je interesantno i zanimljivo ovo sto ste napisali. dobro je znati da ima i ovakvih razmisljanja. u mom dosadasnje kontaktu sa pravoslavnima seks je bio tabu tema i predstavljen mi je kao nesto necisto sto coveka vodi u telesnost. vi ste pravo osvezenje. 

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

 

пре 4 минута, Predrag Pedja рече

iskreno jako mi je interesantno i zanimljivo ovo sto ste napisali. dobro je znati da ima i ovakvih razmisljanja. u mom dosadasnje kontaktu sa pravoslavnima seks je bio tabu tema i predstavljen mi je kao nesto necisto sto coveka vodi u telesnost.

То су болесници! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Гајић рече

 

То су болесници! 

ja neznam da li jesu ili nisu (mada licno imam utisak da bi trebali da posete psihijatra neki od njih) ali se smatraju velikim uciteljima ili kako se to kaze "duhovnicima". posetio sam neke od njih dok sam bio zainteresovan da saznam nesto vise o pravoslavlju. ima li su vro negativna razmisljanja o seksu i onaniji. 

postoji li neka literatura na ovu temu jer ono stosam do sada procitao je bilo (za mene) strasno

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisam siguran da li uopste Crkva (zvanican stav) ima ista sa branjenjem keksualnosti u dane posta. Ta pravila posta su takva kakva jesu, zakrzljala i na drugoj temi pricamo kako se to moze reformisati. 

Ali sasvim je druga stvar, sto postoje mnogi bolesni umovi kako medju laicima tako i medju klirom, koji apstinenciju povezuju sa posnim danima (izuzev evharistijskim), povezuju seks bracnika sa necistim rabotama i odvracaju ljude od blagoslovene zajednice muskarca i zene. 

Nema druge nego ovako kao ava, tuci beskompromisno i bez dlake na jeziku dok se sve vise ljudi ne osvjesti. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Justin Waters рече

Nisam siguran da li uopste Crkva (zvanican stav) ima ista sa branjenjem keksualnosti u dane posta. Ta pravila posta su takva kakva jesu, zakrzljala i na drugoj temi pricamo kako se to moze reformisati. 

Ali sasvim je druga stvar, sto postoje mnogi bolesni umovi kako medju laicima tako i medju klirom, koji apstinenciju povezuju sa posnim danima (izuzev evharistijskim), povezuju seks bracnika sa necistim rabotama i odvracaju ljude od blagoslovene zajednice muskarca i zene. 

Nema druge nego ovako kao ava, tuci beskompromisno i bez dlake na jeziku dok se sve vise ljudi ne osvjesti. 

zanima me kako je moguce da jedna tako stara institucija nema sta o seksu?  ovo me stvarno zanima i molim vas nemojte shvatiti kao provokaciju

oni monasi i svestenici sa kojima sam razgovarao su bili drugacijeg misljenja

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 24 минута, Predrag Pedja рече

ja neznam da li jesu ili nisu (mada licno imam utisak da bi trebali da posete psihijatra neki od njih) ali se smatraju velikim uciteljima ili kako se to kaze "duhovnicima". posetio sam neke od njih dok sam bio zainteresovan da saznam nesto vise o pravoslavlju. ima li su vro negativna razmisljanja o seksu i onaniji. 

postoji li neka literatura na ovu temu jer ono stosam do sada procitao je bilo (za mene) strasno

Све што се има рећи, већ је отац Зоран написао. 

Људи свашта читају. Мушкарци и жене читајући монашко штиво, почну да се поистовећују са прочитаним. Граде идола од себе, а тежећи безгрешности имају погрешно поимање греха и упадају у фантазију где за последицу имамо схизофренију, јер је употреба аскезе погрешно схваћена. 

Онда као продукт имамо и неправедну осуду духовника који видећи где човек одлази, на сваки могући начин покушавају да одрже контакт са прелешћеном особом, где се неретко дешава и нуђење "себе и својоих еротских услуга, а зарад поседовања духовника, јер је јелте идол-над Ја Цар васионе!" Тужно и жалосно, али људи неће да се помире са својом палошћу, па беже у моралисање. Е ти моралисти су управо ти факири о које си се саблазнио. Јер они су "мистици" и познају "тајне"...

Нигде ти не жури. Бог ако те жели и позваће те, а ако Га препознаш у призиву и наћи ћеш Га :)

Литературу тражи од оца Зорана, који је и покренуо тему.

Добро дошао :skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Predrag Pedja рече

ja neznam da li jesu ili nisu (mada licno imam utisak da bi trebali da posete psihijatra neki od njih) ali se smatraju velikim uciteljima ili kako se to kaze "duhovnicima"

Ово му у преводу дође овако:

Ja не знам да ли јесу или нису болесни али знам да неки сигурно јесу :))12:smeha:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Predrag Pedja рече

iskreno jako mi je interesantno i zanimljivo ovo sto ste napisali. dobro je znati da ima i ovakvih razmisljanja. u mom dosadasnje kontaktu sa pravoslavnima seks je bio tabu tema i predstavljen mi je kao nesto necisto sto coveka vodi u telesnost. vi ste pravo osvezenje. 

Užas, pa ti ne znaš za Zokija?! On je lahor; dašak svežine, čovek koji, gle čuda velikoga, hoda zemljom sa obe noge! Uopšte nije "nebeski" ali je Hristov fajter, razbijač iluzija i fantoma po glavama uobraženih! Svaka mu .. čast! :dobro::skidamkapu::D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Justin Waters рече

Nisam siguran da li uopste Crkva (zvanican stav) ima ista sa branjenjem keksualnosti u dane posta.

Тамо где је Црква мислила да треба и да је неопходно она се и умешала.

Овде се чини да је мислила да смо толико словесни да не треба да се меша па авај...

Нигде Црква није рекла ни да не идемо на велику нужду у одређени дан па то подразумева да идемо ако нам се иде. То се не пита јер се подразмева. Уопште ово мишљење да је тело нешто лоше по себи имплицира проблеме далеко ширих размера.

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Гајић рече

Све што се има рећи, већ је отац Зоран написао. 

Људи свашта читају. Мушкарци и жене читајући монашко штиво, почну да се поистовећују са прочитаним. Граде идола од себе, а тежећи безгрешности имају погрешно поимање греха и упадају у фантазију где за последицу имамо схизофренију, јер је употреба аскезе погрешно схваћена. 

Онда као продукт имамо и неправедну осуду духовника који видећи где човек одлази, на сваки могући начин покушавају да одрже контакт са прелешћеном особом, где се неретко дешава и нуђење "себе и својоих еротских услуга, а зарад поседовања духовнику, јер је јелте идол-над Ја Цар васионе!" Тужно и жалосно, али људи неће да се помире са својом палошћу, па беже у моралисање. Е ти моралисти су управо ти факири о које си се саблазнио. Јер они су "мистици" и познају "тајне"...

Нигде ти не жури. Бог ако те жели и позваће те, а ако Га препознаш у призиву и наћи ћеш Га :)

Литературу тражи од оца Зорана, који је и покренуо тему.

Добро дошао :skidamkapu:

hvala ti na komentaru i na pozdravu. meni je posebno bilo interesantno da se upoznajem sa "sestrama" koje sam susretao tamo. interesantno je da su obicno obucene u duge suknje i neke cudne bluze tamnijih boja bez sminke sa marama na glavi. predpostavio sam da se valjda tako treba oblaciti u manastirima. obicno vole da pricaju samo o duhovnim stvarima ali sam primetio da to vazi dok ne izadju iz manastira. kada izadju znaju da budu jako zanimljive. :0205_whistling: nemojte se ljutiti sto ja o tome ovako pisem jer ja jako volim zene i sex 

пре 5 минута, Леон Професионалац рече

Ово му у преводу дође овако:

Ja не знам да ли јесу или нису болесни али знам да неки сигурно јесу :))12:smeha:

pa pokusavam da budem fin i da ne povredim one koji veruju tim ljudima. 

force be with you! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Predrag Pedja рече

pa pokusavam da budem fin i da ne povredim one koji veruju tim ljudima. 

Разумели смо се:naklon:

Исто мислим и ја али ми је била презанимљива конструкција. :dobro:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...