Jump to content

Карађорђевићи добили наследника, одјекују звона са Храма Светог Саве

Оцени ову тему


Препоручена порука

Принцеза Даница Карађорђевић, супруга принца Филипа, породила се данас и добила сина.

 

 

Принцеза Даница Карађорђевић, супруга принца Филипа, породила се данас и добила сина. У част рођења малог принца огласило се 49 звона на Храму Светог Саве у Београду. 
 

Протеклих дана Карађорђевићи су са нестрпљењем очекивали рођење дечака.

- Ово је први пут у историји да ће 49 звона највећег православног храма на Балкану објавити такво рођење. Камен темељац Храма Светог Саве положили су 10. маја 1935. године краљ Петар II (отац престолонаследника Александра) и митрополит црногорски Гаврило, будући патријарх Србије Гаврило - саопштио је раније Краљевски двор.

Принц Филип изјавио је недавно да је сваки тренутак најбољи за родитељство.

- Оно у нама буди жељу да напредујемо и идемо даље у нове победе. Пред нама је ново животно поглавље које дочекујемо с великом одговорношћу којом ћемо приступити свим новим дужностима, улогама и изазовима које нам заједнички живот доноси - рекао је Филип.

 


View full Странице

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нек је жив и здрав нови потомак Вожда Карађорђа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С  Т  Е  Ф  А  Н

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је прво рођење мушког детета у краљевској породици у Србији након 90 година када се Њ.К.В. Принц Томислав родио у Београду. Он је био брат Његовог Величанства Краља Петра II, деде Њ.К.В. Принца Филипа.

 

http://www.royalfamily.org/њ-к-в-принц-филип-и-принцеза-даница-доби/?lang=cir

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...