Jump to content

Како верници виде себе у односу на свет

Оцени ову тему


Препоручена порука

Од синоћ (ваљда) искаче нека тема "како ови/они виде лажне вернике".

Мене интересује ово у наслову, дакле, супротно. 

Ако вас мрзи да пишете можете одговорити и у виду видеа, гифа, чега год. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

пре 47 минута, Djapa рече

Ako bi se vernici delili na dobre i lose ja bih onda bio onaj los koji svesno gresi. A vidim se ovako nekako ...

2.jpg.43399ec4188bbfe6e522b49215d9e260.jpg

Нисам сигурна како треба протумачити ову слику, да будем искрена. :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Od rane mladosti sam izgradio neki vid superega koji je bio potkrijepljen mojim raznim talentima i mojom svestranošću, koji su u daljem periodu moga života samo potvrđivali i razrađivali sve dublje i dublje tu moju farsu, i naravno, u tom periodu sam se gledao kao nekog superiornijeg, jačeg, pametnijeg, u svakom smislu te riječi i mogu vam reći da u jednom smislu ja i jesam to bio među ostalima. I tada sam bio vjernik, pravoslavan, ali bio sam jako mlad i jako zaluđen i nisam shvatao dosta toga.

Ali, jer uvijek postoji to ali u našim životima, Bogu hvala, kako je vrijeme prolazilo ja sam shvatao da ja uopšte u životu nikada nisam bio srećan, i gubio sam se sve dublje i dublje, do konačne apatije i depresije, da sam uništio i bacio niz vodu sve i jedan taj talenat koji me je činio ''superiornijim''. Sada mogu reći da sam učvrstio svoju vjeru, i tek krećem da učim, da shvatam ono što sam propustio.

U trenutnoj fazi života ovoga, sebe pokušavam da smatram kao niskog, ranjivog i slabog. Kažem pokušavam jer ego je kao što znate demonski produkt, kojeg se ni malo lako nije riješiti i potpuno osloboditi, lagao bih vas kada bi vam rekao da i dan danas ne nađem na životne situacije kada mi kroz glavu proleti misao, bilo da sjedim negdje, u nečijem društvu, pričam, ''Pa ovo su sve debili,'', ''Nije ti mjesto tu, šta radiš sa tim smrtnicima'', ali trudim se da otklonim te situacije. Bog mi jeste zaista dao dosta talenata, ali ja ih nisam iskoristio u njegovu službu. I ova tema je jako dobra, jako zanimljiva ali je jako i duboka, jer treba izbjegavati pričati o sebi, ili ako već pričate trebate jako i pažljivo birati riječi koje izgovarate o sebi samima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino prema neiskvarenoj deci drukcije, naravno...

...

giphy.gif

https://www.nytimes.com/2017/12/06/watching/luke-skywalker-last-jedi.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

само вас посматрам :smeh1:

 

image.thumb.png.01f8417228974d35da82654acce30fce.png

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, obi-wan рече

Скромније није могло... :))

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Резултат слика за ружичасте наочаре:ani_biggrin:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Djapa рече

Ako bi se vernici delili na dobre i lose ja bih onda bio onaj los koji svesno gresi. A vidim se ovako nekako ...

2.jpg.43399ec4188bbfe6e522b49215d9e260.jpg

FYI

Ово је само половина скулптуре, коју обожавам. :)

Целу можеш да видиш овде: 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Џуманџи рече

Од синоћ (ваљда) искаче нека тема "како ови/они виде лажне вернике".

Мене интересује ово у наслову, дакле, супротно. 

Ако вас мрзи да пишете можете одговорити и у виду видеа, гифа, чега год. :)

mrzi me da pišem

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Дејан рече

mrzi me da pišem

Било би смешно да у уводном пост-у не стоји

пре 8 часа, Џуманџи рече

Ако вас мрзи да пишете можете одговорити и у виду видеа, гифа, чега год. :)

12:smeha:

  • Хахаха 1

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...