Jump to content

Помените у молитвама Драгана Милића - Пајка, нашег форумаша који је погинуо

Оцени ову тему


Препоручена порука

Поштовани пријатељи и чланови форума,

 

26903825_2283620361663755_3678333714762632714_n.jpg

26992107_2290254264333698_6862426217114875844_n.jpg

27545336_2301802269845564_7131592493302237056_n.jpg

Наш  форумаш "Пајко" - Драган Милић је, како сазнајемо из проверених извора, јуче погинуо у Аустрији на свом послу. Драган Милић, познат је на нашем форуму као некада веома активан члан, са природним осећајем за другог, са добрим и здравим смислом за хумор, али који је, да би прехранио породицу, из села Војска код Свилајнца отишао "трбухом за крухом" у Аустрију да ради грађевинске послове.

Драган је један од утемељивача сајта Поуке, лични пријатељ о. Ивана Цветковића и многих чланова форума. 

Помените у вишим молитвама упокојеног слугу Божјег Драгана. Да му Господ подари рајско насеље. Амин.

Породици брата Драгана саучешће.

 

(фотографије ФБ)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог да му душу прости...Рајско му насеље! Трагедија.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да му Господ опрости сваки намјерни и ненамјерни гријех и  уброји га међ' праведнике у рајским Својим насељима! Почивај у миру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слава му... Брат Пајко, заувек са нама...

.

..

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господе, смилуј се и њему и нама. Пружи  утеху онима који су остали.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pajko, brate miliiii!!.... :(( .......................................................................................................................................................................

Bog da ti prosti dusu junacku i cestitu, uz tebe smo kako god umemo! Ako Bog da, do konacnog vidjenja u Njegovom vecnom Carstvu!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O premilostivi i bezpočetni Oče,pomiluj, oprosti i spasi raba Tvojega Dragana...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо 

Господе, опрости му све грехе, и прими га у Рајска насеља Своја, где праведници почивају, и сачувај његову  породицу, утеши у болу, и заштити од сваког зла.

 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sta ti je zivot... sve se nesto cimamo tamo i `vamo, a sve prodje kao tren, kako je to besprekorno spevao veliki Damaskin...

...

"Koja li zivotna sladost nije povezana sa zalostima, i koja li slava na zemlji ostaje postojana... sve su senke nemocne, sve su snovi prevarni... no u svetlosti, Hriste, Lica Tvojega, ovoga koga si izabrao upokoj, kao Covekoljubac..."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bila je u ono vreme tema `de smo pisali u desetercu, Pajko je tamo bio stalni ucesnik. Ako nije neki veliki pos`o, mogli bi urednici da je nadju i postave kao zakacenu, pa da je malo osvezimo, da to bude kao izvesno secanje na brata Pajka...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, obi-wan рече

Sta ti je zivot... sve se nesto cimamo tamo i `vamo, a sve prodje kao tren, kako je to besprekorno spevao veliki Damaskin...

Сећаш се како је био искрен, простодушан и поштен. Никада није полтронисао и фолирао се. :cmizdrenje:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bre, ovih dana sam inace u nekom sevdahu, ovo me sad bas zviznulo, da tako kazem. Kapiram da Roditelju nista ne promakne, imao sam i u svojoj najuzoj porodici tako neke gadne situacije ranije, al` jos nisam naucio da to primim malo mirnije. A mozda sam postao i preosetljiv, Bog zna.

Ovde kod nas, Lidija mislim zna za taj slucaj, bio je moj vrsnjak Aca, mnogo dobar crkvujuci covek, pre neku godinu ga saletela neka uzasno brza leukemija, nije mucenik sastavio ni 2 meseca postene borbe. Iza njega ostala zena i 4-ro dece, od kojih je najmladje rodjeno tek par meseci pre nego sto se on razboleo. Kad vidim ovakve vesti uvek se setim i Ace, svi ti ljudi neminovno ostaju u pamcenju, i tako i treba da bude uvek medju Hriscanima.

I Hristos je tugovao i bolovao, neuporedivo vise nego mi, nista u tome nema loseg. Da se cuvamo samo da nas tuga ne poklopi kao kamen.

I sad je najvaznije da Draganovo ime svi gde mozemo ostavimo da se pominje na proskomidijama, i naravno da ga i mi licno stalno pominjemo, od sad pa na dalje, kao i sve nase preminule i nastradale, koliko god da ih ima. Jedino od molitve i Prinosa svi oni imaju potpunu korist i utehu.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Лидија Миленковић рече

Сећаш се како је био искрен, простодушан и поштен. Никада није полтронисао и фолирао се. :cmizdrenje:

Kako se ne bi secao... iako ovde vecinu ne znam licno, ipak se mi svi prilicno redovno druzimo, itekako se tu uspostavi ta duhovna veza, kao da ljude znas i licno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...