Jump to content

Преминуо деда Добри

Оцени ову тему


Препоручена порука

Bulgarian Philanthropist Grandpa Dobri Dies at Age of 104

DobriDimitrovDobre

Well-known philanthropist Dobri Dimitrov Dobre, collecting and donating money for charitable causes, has died at the age of 103 in Bulgaria.

In Bulgaria, he is better known as Grandpa Dobri or The Saint of Bailovo.

Dobrev was born 20 July 1914 in the village of Bailovo. His father died in World War I and his mother had to raise their children by herself. He decided to marry around 1940, which is around when Bulgaria joined World War II. In one of the bombings of Sofia, a bomb fell near him and he lost almost all his hearing. Dobrev and his wife had four children, two of which are alive.

He was collecting and donating money to restore charities, orphanages, churches and monasteries in Bulgaria. He lived modestly in a small extension to the Saints Cyril and Methodius parish church in his native village of Bailovo.  His daughter was taking care of him.

He drove by bus or walked over 20 kilometers each day to collect money in front of the Cathedral of Alexander Nevsky in Sofia, which then donated for churches reconstructions.

Grandpa Dobri lived on a state pension (about 100 euros), using only non-monetary alms (food, clothing) for personal needs.

 

https://frontnews.eu/news/en/23571/Bulgarian-Philanthropist-Grandpa-Dobri-Dies-at-Age-of-104

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ode jos jedna zvezda na Nebo. Bog da ga prigrli u svoje Narucje, a nas da zastiti njegovim molitvama. 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господ да га усели у Царство Небеско.

Мада је он изгледа одавно тамо...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobri, dobro stigao kući

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Царство му Небеско. 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одмори се у Господу слуга Његов.

Имао сам привилегију да га сретнем у Софији,
а где бих - на улазу у храм. Просио је а ја тада нисам
знао ко је он. Али сам рекао својој ћерки да не остављамо
прилог на иконама нити игде у храму, већ да све
дамо њему. Тако смо и урадили. Тада такав свој поступак
нисам умео да објасним ни себи ни њој.
Касније, када сам читао о њему, схватио сам....

Приручник 'О Божанственој Литургији' светог Јована Златоустог - збирка одабраних светоотачких и савремених текстова, који објашњавају лепоту схватања и учествовања у Божанственој Литургији!
Цена 330,00 дин./ком. + ПТТ или +381 (0)63 839 6761

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dugo si bio na mom avataru Dobri, nikad zaista nisi ni otišao, tu si I dalje, ti si jedan od retkih, koji mi je pružio radost, gledajući tvoje fotografije a videći samoga Hrista na njima.

Dobri, Carstvo mu nebesko, koju god tajnu da je imao I koji god greh da je učinio. čini mi se da mu je višestruko oprošteno, jer je svedoćio Hrista kao ljubav nad ljubavima I istinsko Dete Božje.

Pazi kad posle ne znam koliko vremena opšte ne osećam tugu zbog smrti, već mi se kroz neku prisutnu žalost provlači, osećaj radosti, jer samo skoro pa siguran da je u Carstvu licem u lice sa Hristom.

O kad bi mogao na svu smrt tako gledati kao sada, to je Dobrom još dodatna sila koju je ispustio na mene, zamisli čak I u trenutku smrti svoje.

Фотографија корисника Marko Mikic

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:((:((:((

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...