Jump to content

Muškarci, da li biste prisustvovali na ženinom porođaju i zašto ne ? ( Dnevna anketa)

Оцени ову тему


Broken

Porođaj  

22 члановâ је гласало

  1. 1. Poštovani članovi, da li biste prisustvovali porođaju žene ?

    • Da ! Bih ! Sa njom i u pakao ako treba.
      13
    • Da, ali mislim da ona to ne bi htela.
      2
    • Da, prisustvovao bih porođaju ali ako je moguće neke druge žene.
      0
    • Ne bih. Mislim da bi mi to bio suviše veliki stres.
      0
    • Mislim...rešiće to ona sama.
      2
    • Šta ja znam ? Video sam sve. Ne znam šta novo mogu da vidim.
      0
    • Ženska voajerska opcija.
      5


Препоручена порука

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A `el vec neko pricao onaj vic o crnogorcu i porodjaju? Evo ja cu, ako je vec bio, samo obrisite poruku i ugasite svetlo posle...

...

Zena mu na porodjaju, i pitaju ga "`oces li da prisustvujes porodjaju", a on kaze "`ocu". Za vreme porodjaja crnogorac padne u nesvest. Kad je sve proslo, dosta kasnije, budi se on, i prilazi mu jedna babica, a on pita: "musko ili zensko?" Babica kaze "zensko!" A crnogorac odgovara "e dobro je, da se ne muci `vako ka ja..."

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je u nas sve sami moravski četnik, to ste negdje vidjeli četnike da hodaju za ženom na porod umjesto u kafanu za konobaricama i rakijom? Njih ne biste uspjeli ni volovima odvuci u bolnicu a kamo li na porodiljsku salu.

https://www.youtube.com/watch?v=XI6VW0f6Bco

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svakoj ženi bude veca utjeha kad zna da na nju stalno mislite i da je o vas dobro postarano dok se ne vrati iz porodilišta kuci pa ne mora da se brtine ni za šta. :D 

https://www.youtube.com/watch?v=i68-1_UKsjw

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nijesam još, ali hoću za metar dana otprilike :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Икар Губелкијан рече

Nijesam još, ali hoću za metar dana otprilike :)

Nek' je sa srećom :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tema koja cini mi se proizlazi iz poznate feministicke teorije da muskarci ne bi preziveli porodjaj zene kao gledaoci uzivo u istoj prostoriji vec bi pali u nesvest.

I jos jedna femi stavka koja je previše prodrla a to je da je porodjaj ako ne najveci bol a onda jedan od najvecih i muskarci ga ne bi mogli preziveti, izdrzati i slicno.

Kod nas je u novije vreme omoguceno prisustvovanje porodjaju i to ne svuda pa je to najbitnija stvar koja utice na taj dogadjaj. Druga je placanje prisustvovanja jer nemaju svi mogucnost da plate.

Muskarac pre tu moze da napravi problem jer nesto moze da mu izgleda neprimereno, nedovoljno paznje, i slicno tokom porodjaja.

Porodjaj nije mala stvar ali je dokazano da nije najveci bol. Udarac u testise na primer je kraci trajanjem ali ima veci intezitet od porodjaja a da ne pricam o onima koji imaju problema sa bubrezima, kancerom i slicno. Zene zaboravljaju na rat gde su povrede kod muskaraca mnogo cesce pa kidanje delova tela, amputacije i slicno ne treba ni da pominjemo.

Normalno to ne umanjuje velicinu porodjaja.

Sve ovo je da bih ipak rekao da supruznici treba da shvate da radjaju i podizu decu zajedno. I za sve se dogovaraju i odlucuju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

46F83CC300000578-0-image-a-40_1512389691

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zanimljivo je kako je i ideja da muškarci treba i da ne treba (ili mogu, dopisati po potrebi) da prisustvuju porođaju potiče od feministkinja. Sudeći po muškarcima na ovoj temi. Feministkinje su toliko moćne da determinišu bukvalno sva mišljenja na ovom svetu, koliko god međusobno oprečna bila :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Paradoksologija рече

Feministkinje su toliko moćne da determinišu bukvalno sva mišljenja na ovom svetu

Zle žene vazda kuju neku zaveru protiv muškaraca :smeh1:

https://www.pyroenergen.com/articles11/images/witches.gif

witches.gif

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Paradoksologija рече

Zanimljivo je kako je i ideja da muškarci treba i da ne treba (ili mogu, dopisati po potrebi) da prisustvuju porođaju potiče od feministkinja. Sudeći po muškarcima na ovoj temi.

Мени то није ни пало на памет док други нису почели да дискутују о томе... а и након тога мислим да феминизам нема пресудну везу са тим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije ni receno da ima presudnu vec je pomenuto jer veliki broj zena kada se pomene prisustvo muskarca na porodjaju navodi pricu da ce muskarci da padnu u nesvest. U stvari to je samo masta nekih zena(da ce muskarci pasti u nesvest). Inace i pre su muskarci se interesovali za tu mogucnost ali kod nas nije bila moguca a onda su poceli da je naplacuju ali ne realnom cenom (maska, navlaka za obucu, kapica, jednokratni mantil) vec mnogo vise. Kada ljudi hoce da kazu kako cinjenica da feminizam postize mnogo toga odmah se jave oni koji u to ne veruju. Trebalo bi da se zainteresuju sta sve traze razne NVO koje su u osnovi takve i sta sve dobijaju na racun nazovi prava zena i...

Zadnja sstavka je da su zene nejednake i da za isto radno mesto dobijaju manju platu. Mnogo ljudi kaze:"voleo bih to da cujem gde ima".

Ja znam drugu stranu. Ima mnogo zena koje manje rade na istom radnom mestu od muskaraca a za istu platu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Inace da se vratimo na temu.

Moj odgovor je DA.

Ali sam zakasnio. Tada nije lostojala mogucnost. Prisustvovao bih kao dogadjaju gde mislim da bi trebalo da bude prisutan muskarac ako se slazu oboje oko toga. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...