Jump to content

BLI Shqip – Економија ВЕЛИКЕ АЛБАНИЈЕ је већ формирана!

Оцени ову тему


Баба

Препоручена порука

BLI Shqip – Економија ВЕЛИКЕ АЛБАНИЈЕ је већ формирана!

Screenshot_4-2.jpg?resize=657%2C501

 

 

Последње четири године пројекат BLI Shqip у преводу КУПУЈ АЛБАНСКО дошао у је у финалну фазу. Уједињење свег албанског тржишта и производње, под покровитељством Тиране, постигнуто је готово неприметно од стране суседа.

Формирањем „албанске економске зоне“ заокружена је економија Велике Албаније. Прошле године су се окупили министри Албаније, Косова и Македоније у Шенђину, заједно са бизнисменима и албанским произвођачима, те договорили формирање заједничког албанског тржишта.

Иза оскудних изјава о овом економском форуму скрива се нешто веће. Министри су потписали документ о оснивању Форума. Очигледно је да се оснивање овог форума или албанске зоне економске сарадње одвија у великој брзини. Дипломатски извори тврде да је оснивање економског форума само врх леденог брега и да се ускоро могу  очекивати и други кораци ка уједињењу албанске етничког и језичког простора.

 

 

Цео пројекат иде под слоганом „Купуј албанско“ („БЛИ Шкип“). Форум је нагласио да ће се „промовисати предузетништво и производња на албанским територијама“.

То просто значи тихи бојкот роба и услуга суседних народа на чијим територијама, тј. државама ће деловати овај форум.

Након укључења Македоније у НАТО, практично ће бити створена Велика Албанија, која сада има јединствену економску политику на свим „албанским територијама“ а под НАТО ће свакако сви Албанци живети на истом политичком и безбедносном простору.

Пројекат стварања Велике Албаније се одвија у фазама, поступно, пред очима албанских суседа, чије територије су предмет аспирације овог пројекта!

 

 

Vidovdan

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли више о овом пројекту стварања етнички карактерисаног економског тржишта, дали има неки статут организације, форсирање албанске валуте? Тражио сам на интернету, али само на Албанском имају о тој теми. Не разумем албански, али волео бих да видим како су замислили да са том фикс-идејом заобиђу кршење закона о монополу, тј. Закон о заштити конкуренције, самим тим аутоматску забрану пословања подједнако на територији Србије, Црне Горе, Македоније и Европске Уније.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Mиљан Л. рече

Не разумем албански

Десни клик - Translate to English, ако користиш Хром.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@RYLAH  јако добар савјет нашем добронамјерном @Mиљан Л.  (и мени),  Миљану, који  као и увијек поставља права питања. То што имамо мало људи који знају албански, па и мало вијести и извора, највећи је проблем наше политике. А и они који знају албански, углавном су одстрањени из "мејнстрим" медија. Зашто је то тако? По мом мишљењу, зато што се код наше елите у сада прошлом 20. вијеку створио комплекс према западним крајевима и центрима (Љубљани, Загребу), док смо јужне и источне сусједе гледали као културно инфериорније. То није било тако до 1912, сјетимо се само конзулства у Приштини Бранислава Нушића.

Но сада, срећом, стасава и нова генерација неоптерећена тим комплексима. Један дечко уредник сајта на коме се приказује живот "старова", рекао ми је да му је била много читанија вест о избору за Мис Албаније, него извјештаји са разних фарми итд. Као предузимљив човјек који живи од реклама, бацио се на тражење преводиоца албанске жуте штампе. Не знам како му се тај подухват даље одвијао, али се размишљање тог момка, мени веома допало. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Mиљан Л. рече

Има ли више о овом пројекту стварања етнички карактерисаног економског тржишта, дали има неки статут организације, форсирање албанске валуте? Тражио сам на интернету, али само на Албанском имају о тој теми. Не разумем албански, али волео бих да видим како су замислили да са том фикс-идејом заобиђу кршење закона о монополу, тј. Закон о заштити конкуренције, самим тим аутоматску забрану пословања подједнако на територији Србије, Црне Горе, Македоније и Европске Уније.

Веома лако. Уосталом као и све остало. Јер они функционишу на племенском нивоу и шта их се тиче закон било чије државе.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 2/9/2018 at 12:32, александар живаљев рече

То што имамо мало људи који знају албански, па и мало вијести и извора, највећи је проблем наше политике. А и они који знају албански, углавном су одстрањени из "мејнстрим" медија. Зашто је то тако? По мом мишљењу, зато што се код наше елите у сада прошлом 20. вијеку створио комплекс према западним крајевима и центрима (Љубљани, Загребу), док смо јужне и источне сусједе гледали као културно инфериорније. То није било тако до 1912, сјетимо се само конзулства у Приштини Бранислава Нушића.

Но сада, срећом, стасава и нова генерација неоптерећена тим комплексима. Један дечко уредник сајта на коме се приказује живот "старова", рекао ми је да му је била много читанија вест о избору за Мис Албаније, него извјештаји са разних фарми итд. Као предузимљив човјек који живи од реклама, бацио се на тражење преводиоца албанске жуте штампе. Не знам како му се тај подухват даље одвијао, али се размишљање тог момка, мени веома допало. 

Ја сам у Драчу једном приликом намерно скренуо из Грчеке области Епир. Био сам на локалном нивоу јако лепо дочекан, као Србин са Српским регистрационим ознакама. Чак сам остао пар дана и одморио се са плажама и нормално функционисао са локалним људима. Што је парадокс, јер на КиМ или у неки део Македоније би само због регистрација био измалтретиран као најгори човек на свету:fik:. Мислим да то нема повезаност са религијом иако у том делу Албаније живи Православна већина. Већ да је ствар искључиво културе и традиције у којој нас бекташи доживљавају као мету.

Слажем се са вама јер се ради о јаком битном културно-историјском простору Срба, Грка и Албанаца наравно. Након Српског устанка и ослобођења дела територије Срба, одпочела је пропаст Османског Царства и рат сила за крајеве до тада контролисане Османским Царстовом. Аустроугари су се такмичили са Италијанима ко ће заузети покорени Српски простор у који се поред Далмације и Црне Горе убрајала и Албанија. Зато је тада као део пројекта у Бечу и створено темеље за Албанску државу са заставом, заједничким језиком... Што је довело до десловенизације и дехеленизације других народа у Албанији. 

Последица тих политика јесте да је Србија потиснута из Албаније. Највећи парадокс је да Албанци као марионетска култура користе Ђурађа као свој национални лик са којим "покоравају Србију", под заставом коју су им дали Аустроугари, притом на остварењу пројекта Албанске територије коју су Турци одредили као нови простор "бекташа" који се данас сматрају Албанцима и водећом силом у Албанској политици због чињенице да их у Турској има више него што би "велика Албанија" имала становника да се реализује данас. Бекташи су ширењем Османског Царства на Исток подпали под Турке. Истребљивани су или поново Исламизовани под оптужбом екстремизма, верског отпадништва, окултизма... Султан их је касније населио на Балкан где постају Османска машинерија за јаничарство, то ни данас после комунизма нема везе са Албанијом која је преживела са 700.000 Православаца и још толико римокатолика. Притом на генетском тестирању Албанци имају преко 30% Српског гена и већина насеља води име из Српског језика.

On 2/9/2018 at 14:22, Жељко рече

Веома лако. Уосталом као и све остало. Јер они функционишу на племенском нивоу и шта их се тиче закон било чије државе.

Прегледао сам мало, од 2014 године траје тај програм. Али се до сада базира на храну и пиће. Као разлог наводе, пропаст албанске млекарске индустрије која није могла да испуни стандарде најгоре класе млека изазвавши 1. епидемије па чак и смртне случајеве у Албанији; 2. доминацију иностраних производа. Сад сузбијају негативан маркетинг и измишљају себи тржиште. Хаха, чак су и Прешево навели као територију у оквиру својих царина.

Мислим да је министар Љајић навео контра мере пре пола године. Али не као реакцију на Албанско кршење међународних економских споразума, већ због блокада и повећања пореза на неке Српске пољопривредне производе. Ништа нема у медије о томе:buba:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...