Jump to content

Film o Stjepanu Filipoviću oduševio region: Dokumentarac i na hrvatskim portalima - "Srbi snimili film o Hrvatu kog se naše vlasti srame"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Dokumentarni film o Stjepanu Stevi Filipoviću u produkciji Blic TV-a, prvi takav projekat jednog onlajn portala u regionu, pobrao je simpatije publike u Srbiji, ali i šire.

Film je doživeo odlične kritike u Hrvatskoj, gde su ga preneli tamošnji najčitaniji portali, na čelu sa "Index.hr", koji je preneo "Blicov" projekat pod naslovom: "Srbi snimili film o hrvatskom heroju kojeg se naše vlasti stide".

O neverovatnoj priči čoveka koji se borio protiv okupatora iz nacističke Nemačke i njegovom herojskom delu pisao je i "Jutarnji list":

U ekskluzivnom dokumentarnom filmu "Blic TV", prvom takvom u onlajn video-produkciji u regionu, pogledajte neverovatnu priču o Stjepanu Stevi Filipoviću, njegovoj borbi i čuvenoj fotografiji nad kojom je plakao ceo svet...

Režijski i producentski deo potpisuje Stanislav Gajica, novinar je  Milana Pejić, montaža i animacija Igor Krapež, za fotografiju i kameru su bili zaduženi Oleg Jerković, Roman Nuši i Milorad Milanković, a prezenter je Nela Bunčić. Iza celog projekta stoji Marko Stjepanović, glavni i odgovorni urednik Blic.rs.

50075.jpg

Dokumentarac o narodnom heroju Stjepanu Stevi Filipoviću i njegovoj vanvremenskoj fotografiji, koja danas stoji u holu zgrade UN u Njujorku, možete pogledati ovde

blic.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бог да му душу прости. Можда је заиста био идеалиста, али револуција није никакав излази већ пут у пакао.

Али због њихових "храбрих акција" много је Срба страдало. Сачувај нас Боже комунистиче револуције и слободе.

Прилично сам скептичан, генрално према Хрватима у партизанима, зато што знам како су манипулисали Србима-партизанима у Лици. И има иделошких момената у овом филму и хвалоспева за СФРЈ.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Можда не би требало тако, али ни ја нисам баш велики поштовалац партизанских и комунистичких хероја.

Нису се они борили против фашизма него да преузму власт. И за то су искористили најтежи тренутак у историји свог народа.

А Стјепану нек је лака црна земља, вероватно је био млад и није знао шта ради.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да се у овој књизи реално, неострашћено говори о томе како су нас комунисти сатрали.

Књигу је писао Никола Плећаш који је био и у партизанима па потом побегао четницима. Топла препорука свима да прочитају.

http://www.krajinaforce.com/dokumenti/Pozar u Krajini Nikola Plecas Nitonja.pdf

пс: У филму о Стјепану Филиповићу човек на 30:40 каже да су "деведесетих одједном изникли људи са страним идејама за те крајеве, људи мржње, мржње према људима поред себе". Нису они никли, ту су од Анте Старчевића. Не ублажујмо, убиће нас југословенство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Вилер Текс рече

Прилично сам скептичан, генрално према Хрватима у партизанима, зато што знам како су манипулисали Србима-партизанима у Лици. И има иделошких момената у овом филму и хвалоспева за СФРЈ.

Немој тако. Барем из пијетета према многим Хрватима који су, а то што знам за зракопловства-а засигурно још и више примера из осталих видова војске; много је њих било који су бранили земљу у Априлском рату, а после, они који нису допали заробљеништва, прикључило се отпору. Било их је и у ЈВуО, али много више у опартизанима, а не нужно (увек), да су били у партизанима из идеолошких неких пшобуда. Уосталом, комунизам, идеологија, све то стоји, али ето "мој" Слава Ковић, шта је он знао и колико и о комунарима...

Slava-Kovic-Naslovna.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Нису се они борили против фашизма него да преузму власт. И за то су искористили најтежи тренутак у историји свог народа.

К`о и много пута до сада, свака теби и вама који можете овако да рекнете; дакле, свака вама част кад имате "храбрости" да многе честите људе сместите у фолдер "комунарске борбе за власт, а прц против фашизма". Тако само онај Самарџић тлапи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милан Ракић рече

К`о и много пута до сада, свака теби и вама који можете овако да рекнете; дакле, свака вама част кад имате "храбрости" да многе честите људе сместите у фолдер "комунарске борбе за власт, а прц против фашизма". Тако само онај Самарџић тлапи...

Можда брате, можда. Као што рекох - вероватно многи од њих "нису знали шта раде".

Али резултат њиховог незнања је трагичан ...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Милан Ракић  Ма не кажем да није било људи искрених. Све то стоји. Ја знам Хрвате који су у овом рату били људине у правом смислу те речи.

Али знам и за Јадовно и не бих са њима живео у истој држави никад. Лична пријатељства увек, општенародно братимљење никад. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

@Милан Ракић  Ма не кажем да није било људи искрених. Све то стоји. Ја знам Хрвате који су у овом рату били људине у правом смислу те речи.

Али знам и за Јадовно и не бих са њима живео у истој држави никад. Лична пријатељства увек, општенародно братимљење никад. 

Општенародно братимљење нисам ни поменуо. Али у ситуацији док генерал Недић, каснији "премијер", у Априлском рату "дозвољава" да његова Трећа армија која је бранила главни правац извлачења југословенске војске; дакле у једном дану агресор пробија зону одговорности у два правца, Бранко Фанедл и Фердо Градишник са својим бомбардеским јединицима на челу чуда чине по качаничкој клисури и уништавају нацистичку гамад.. Нема везе. Ја не желим икоме наравно да намећем неке ставове. Само кажем да је врло ружно неког мог деду прогласити "комунаром" у оном пејоративном смислу, а он јебе му се за све, само је ишо да брани своју земљу коју је банда напала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А посебно ми је чудно сад у ово доба враћати се и правити документарце о томе...

Моју генерацију су бре том сликом давили и траумирали од првог разреда основне школе. Нема ко није знао за Стјепана Филиповића. Што би данас неко знао за њега? И зашто је то битно? То је била слепа улица наше историје. Борили су се за промашену идеологију, направили трулу државу, све би то данас требало да буде превазиђено. Не капирам што је он сад нешто посебно битан у односу на све друге који су страдали у Другом рату?

Не замери брате Милане што ти контрирам и можда кварим намеру теме, али мени ово стварно изазива неки чудан немир и забуну... Не знам тачно зашто, па покушавам да разјасним. Ако нисам у праву, у реду.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Grizzly Adams рече

Али резултат њиховог незнања је трагичан ...

Ок. Свака част и хвала. У име многих који нису знали, ја ето недостојан рекох

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

А посебно ми је чудно сад у ово доба враћати се и правити документарце о томе...

Моју генерацију су бре том сликом давили и траумирали од првог разреда основне школе. Нема ко није знао за Стјепана Филиповића. Што би данас неко знао за њега? И зашто је то битно? То је била слепа улица наше историје. Борили су се за промашену идеологију, направили трулу државу, све би то данас требало да буде превазиђено. Не капирам што је он сад нешто посебно битан у односу на све друге који су страдали у Другом рату?

Не замери брате Милане што ти контрирам и можда кварим намеру теме, али мени ово стварно изазива неки чудан немир и забуну... Не знам тачно зашто, па покушавам да разјасним. Ако нисам у праву, у реду.

Не замерам ништа. Дивим се.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Grizzly Adams рече

Нису се они борили против фашизма него да преузму власт. И за то су искористили најтежи тренутак у историји свог народа.

Њихове коловође свакако. Али гомила обичних људи им је прилазила да би се борили против окупатора који их је пљачкао, рушио им куће и убијао најближе. И ти људи се јесу борили за слободу, без икаквих идеолошких циљева. А то што они јесу били заведени, и што су коловође имале сасвим друге намере сакривене иза борбе против окупатора (која је најчешће и вођена на најгори могући начин због чега су страдали многи невини), то је нешто друго. И то нико не спори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето предлога за ваљевску локалну власт. Тог Хрвата на брду изнад града, наравно нек сруше споменик... Може ту садржаја свакојаких да се намести место тог "двофалусног пенетрирања" са рукама на горе... И нек Парламент по узору на Пољску донесе сличан закон попут оног из Сејма ономадошњог и нек се не прича о сарадњи неких Срба са нацистима (са "обе" стране) и нек ме отерају у затвор три године...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, GeniusAtWork рече

Њихове коловође свакако. Али гомила обичних људи им је прилазила да би се борили против окупатора који их је пљачкао, рушио им куће и убијао најближе. И ти људи се јесу борили за слободу, без икаквих идеолошких циљева. А то што они јесу били заведени, и што су коловође имале сасвим друге намере сакривене иза борбе против окупатора (која је најчешће и вођена на најгори могући начин због чега су страдали многи невини), то је нешто друго. И то нико не спори.

Управо тако! И на то мислим када опонирам и погалвици Навахо-Тексу Вилеру и нашем Меди Звонку и некада оном Самарџићу. Просто, мислим да се не мере бити искључив и црно-бео

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...